Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik ruchu i zmierzchu nie działa

24 Lut 2014 18:44 6507 5
  • Poziom 2  
    Witam, planuję zrobić sobie lampę led pod 230V. Mam zakupione 3m pasków led(ok 36w) i zasilacz 12v 60v. Chciałbym podłączyć to pod czujnik zmierzchowy i ruchu wymontowany z lampy na świetlówki, jednak, po podłączeniu wszystkiego lampa świeci się cały czas, a czujnik podczas próby przełączenia, zaczyna stykać(przekaźnik w środku). Spędziłem trochę czasu nad tym czujnikiem, i nie mam już pomysłu co może być nie tak ... czujnik ruchu działa na zasadzie fal elektromagnetycznych chyba, a zmierzchowy na zwykłym fotorezystorze. Sprawdzałem dwa czujniki, te same, z dwoma różnymi nauczycielami w szkole w pracowni elektrycznej, obydwa zachowywały się tak samo. Wstawiłbym zdjęcie tego czujnika, ale nie mogę w internecie znaleźć, a dzisiaj nie bd miał możliwości zrobienia zdjęcia.

Mam nadzieję że to dobry temat, jestem świeży, nie wiem zbytnio gdzie.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 39  
    Czy przed wymontowaniem czujnik działał prawidłowo? Mogłeś go uszkodzić lub źle podłączyć.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 30  
    Witam
    1.To co "pstryka" wykrywa, że kręcisz się koło tego ( jeśli to jest odpowiednik czujki ruchu ) a dalej jest obrabiane do postaci " świecącej dłużej ".
    Co do zasady działania :D :
    WIKIPEDIA napisał:
    Wykrywanie ruchu opiera się na bardzo precyzyjnym pomiarze temperatury. Każda zmiana temperatury na wyższą lub niższą (np. podmuch zimnego powietrza do nagrzanego pomieszczenia) jest traktowana jako alarm.

2. Dla zmierzchówki najpierw pomiar wykonaj zaklejając fotorezystor taśmą izol. a następnie w oświetleniu dziennym - być może masz źle ustawioną czułość w.w.
    A najlepiej tak jak pisał kol.kindlar - fotka; jeśli już rozebrana to z opisem co gdzie było.

Pozdr.
  • Poziom 2  
    Przed wymontowaniem czujnik działał prawidłowo. Ma ustawienia co do czujnika zmierzchu, powinien załączać zasilanie tylko po zmierzchu. To co pstryka to jest stycznik, po podłączeniu odbiornika(sprawdzałem na zasilaczu 60w z podłączonym halogenem 55w) to podczas pstrykania halogen przygasał .
  • Poziom 30  
    Witam
    Proponuję więc poskładanie tego urządzenia do takiej postaci jaką miał w oryginale i sprawdzenie, czy przy próbie przeróbki nie upaliłeś czegoś.
    Jeśli urządzenie będzie działało to przemyśl, czy nie ma błędu przy przeróbce.
    Ty masz możliwość porównania, my natomiast nie; ani fotki, ani precyzyjnego opisania urządzenia - to takie gdybanie na pograniczu wróżbiarstwa.

Pozdr.
  • Poziom 2  
    rozumiem, sam nie mam dokładnego opisu urządzenia, schematu itp, tylko to co z lampy wyciągnąłem ale w tym tygodniu postaram się sprawdzić czy ten pierwszy czujnik, który został zamontowany z powrotem do lampy działa, porobię jakieś zdjęcia, i wrzucę.