Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica AWST 10L - Nabiera zbyt dużo wody.Drzwi nie wytrzymują

KoGut 24 Lut 2014 20:14 1557 5
  • #1 24 Lut 2014 20:14
    KoGut
    Poziom 11  

Witam

Potrzebuję pomocy w diagnostyce pralki AWST 10L. Pralka nabiera zbyt dużo wody (test na płukaniu - nabiera do 80% wysokości szyby) i fartuch nie wytrzymuje i zaczyna solidnie się lać. Sprawdziłem omomierzem działanie hydrostatu przy dmuchaniu - reaguje na 3 poziomach, sprawdziłem wężyk - jest drożny praktycznie w 100%, nigdzie nie widać nieszczelności wężyka, elektrycznie hydrostat jest podłączony do sterownika.

Co to może być? Źle wyregulowany hydrostat, uszkodzona płyta? Może macie, szanowni Koledzy, jakieś doświadczenie z takim przypadkiem?

PS. Dodam tylko, że sterowanie pompką czystej wody wygląda na sprawne, bo podczas płukania robi przerwy w laniu wody.

2 5
  • #2 24 Lut 2014 21:15
    karol5608
    Poziom 28  

A w komorze hydrostatu nie ma osadu?

0
  • #3 24 Lut 2014 21:19
    KoGut
    Poziom 11  

W sensie tej pomarańczowej puszki czy grubszej części wężyka? Wężyk wydaje się być całkiem czysty, nawet nie było nieprzyjemnego zapachu kiedy dmuchałem w wężyk. Samego hydrostatu nie rozbierałem. Ogólnie pralka wygląda bardzo czysto więc raczej na osady bym nie stawiał, choć nie wykluczam.

0
  • #4 24 Lut 2014 21:48
    karol5608
    Poziom 28  

Na drugim końcu wężyka niż hydrostat.

0
  • Pomocny post
    #5 25 Lut 2014 00:08
    nares
    Specjalista AGD

KoGut napisał:
    nigdzie nie widać nieszczelności wężyka

Nie wierzę...sprawdź jeszcze raz, ale dokładnie, na wysokości betonowej przeciwwagi.

0
  • #6 25 Lut 2014 20:01
    KoGut
    Poziom 11  

Dziękuję. Nares miałeś rację, wężyk miał mikropęknięcie widoczne dopiero po wyjęciu na zewnątrz. Pod Twoim postem nie mam przycisku "pomógł" :(

Karol5608 dzięki za próbę pomocy.

Pralka nabiera już znacznie mniej wody przy płukaniu. Mam nadzieję, że po poważniejszych testach nadal będę zadowolony :)

0