Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Berlingo 98r. zacinajace wycieraczki. dziwne objawy

24 Feb 2014 20:45 1113 8
  • Level 2  
    Witam. Posiadam Berlingo 1.4 98r.
    Moje wycieraczki nie działają poprawnie na pierwszym biegu oraz tym pojedynczym. Na pozostałych jest dobrzę. Stawiałem na przekaźnik ale on cyka tylko z dziwną czestotliwością (zeby wykonać pełen obrot załacza sie z 5 razy, wyłacza sie po sekundzie a potem znowu włacza) dodam że sytuacja powtórzyła się na inny przekaźniku. Czy w przełaczniku zespolonym jest coś nie tak. Proszę o pomoc bo już sam sobie nie radze.
    Dodam że nabyłem auto z tą usterką więc nie znam jej historii.
  • Level 39  
    Witam
    Problem może być w samym silniczku ,a raczej w jego stykach podtrzymujących ,pracę silnika na impulsie ,jak również powodujących by wycieracki zatrzymały się w odpowiedniej pozycji krańcowej.Nie powiedziane że błąd jest po stronie instalacji,lecz w pierwszej kolejnosci sprawdziłbym silnik.
  • Level 2  
    Jeśli dobrze rozumiem to przekaźnik czasowy powinien podrzymać napięcie przez czas jednego obrotu a potem sie wyłaczyć. W jaki sposób miałbym sprawdzić silnik?
  • Level 2  
    Dziś sprawdzałem trzeci przekaźnik(wziąłem z tylniej szyby) ale to dalej nie to. Przekaźnik cyka tak samo z podłączonym silnikiem co bez (nie wykonuje całego cyklu i nie wraca na miejsce)
    Wychodzi na to że problem leży pomiędzy manetką a przekaźnikiem tylko brakuje mi pomysłów jak to sprawdzić.
  • Level 39  
    Dlaczego nie sprawdzisz silniczka jak radziłem .
  • Level 2  
    Sam silnik sprawdzałem na sucho i kręci dobrze. Problem raczej nie leży po tej stronie instalacji. Porównałem napięcia z obu przkaźników i w tym działającym dobrze na 4 pinach jest 12V a w tym działającym źle na trze jest 12V a na jednym 0,9V i to chyba to powoduje nie właściwą prace.
    Myśle żeby dać napięcie z zewnątrz na ten pin i obserwować reakcje, co sądzicie?
  • Level 39  
    Jak włączysz silniczek powiedzmy na 1-bieg i po chwili przełączysz na 0,to wycieraczki pozostają na środku?
  • Admin of Cars group
    kamehabis wrote:
    Myśle żeby dać napięcie z zewnątrz na ten pin i obserwować reakcje, co sądzicie?
    Możesz usłyszeć sssyt i przestanie działać coś więcej.
    kamehabis wrote:
    Porównałem napięcia z obu przkaźników i w tym działającym dobrze na 4 pinach jest 12V
    Jak na 4-rech pinach ma 12V to w jakim stanie pracy się znajduje?