Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Berlingo 98r. zacinajace wycieraczki. dziwne objawy

24 Lut 2014 20:45 1083 8
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam Berlingo 1.4 98r.
    Moje wycieraczki nie działają poprawnie na pierwszym biegu oraz tym pojedynczym. Na pozostałych jest dobrzę. Stawiałem na przekaźnik ale on cyka tylko z dziwną czestotliwością (zeby wykonać pełen obrot załacza sie z 5 razy, wyłacza sie po sekundzie a potem znowu włacza) dodam że sytuacja powtórzyła się na inny przekaźniku. Czy w przełaczniku zespolonym jest coś nie tak. Proszę o pomoc bo już sam sobie nie radze.
    Dodam że nabyłem auto z tą usterką więc nie znam jej historii.
  • Poziom 39  
    Witam
    Problem może być w samym silniczku ,a raczej w jego stykach podtrzymujących ,pracę silnika na impulsie ,jak również powodujących by wycieracki zatrzymały się w odpowiedniej pozycji krańcowej.Nie powiedziane że błąd jest po stronie instalacji,lecz w pierwszej kolejnosci sprawdziłbym silnik.
  • Poziom 2  
    Jeśli dobrze rozumiem to przekaźnik czasowy powinien podrzymać napięcie przez czas jednego obrotu a potem sie wyłaczyć. W jaki sposób miałbym sprawdzić silnik?
  • Poziom 2  
    Dziś sprawdzałem trzeci przekaźnik(wziąłem z tylniej szyby) ale to dalej nie to. Przekaźnik cyka tak samo z podłączonym silnikiem co bez (nie wykonuje całego cyklu i nie wraca na miejsce)
    Wychodzi na to że problem leży pomiędzy manetką a przekaźnikiem tylko brakuje mi pomysłów jak to sprawdzić.
  • Poziom 39  
    Dlaczego nie sprawdzisz silniczka jak radziłem .
  • Poziom 2  
    Sam silnik sprawdzałem na sucho i kręci dobrze. Problem raczej nie leży po tej stronie instalacji. Porównałem napięcia z obu przkaźników i w tym działającym dobrze na 4 pinach jest 12V a w tym działającym źle na trze jest 12V a na jednym 0,9V i to chyba to powoduje nie właściwą prace.
    Myśle żeby dać napięcie z zewnątrz na ten pin i obserwować reakcje, co sądzicie?
  • Poziom 39  
    Jak włączysz silniczek powiedzmy na 1-bieg i po chwili przełączysz na 0,to wycieraczki pozostają na środku?
  • Admin grupy Samochody
    kamehabis napisał:
    Myśle żeby dać napięcie z zewnątrz na ten pin i obserwować reakcje, co sądzicie?
    Możesz usłyszeć sssyt i przestanie działać coś więcej.
    kamehabis napisał:
    Porównałem napięcia z obu przkaźników i w tym działającym dobrze na 4 pinach jest 12V
    Jak na 4-rech pinach ma 12V to w jakim stanie pracy się znajduje?