Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka BOSCH 3in1 Silent Plus - Przelewa wodę z płaszcza

24 Feb 2014 20:49 6681 7
  • Level 8  
    Witam.
    Po kilku latach bezawaryjnego działania nadszedł czas na usterki ;)
    Problem zaczął się od ciągłej pracy pompy. Tak na prawdę chyba nawet nie zaczęła na dobre mycia bo naczynia po 130min wciąż były w stanie w jakim zostały włożone. Przy tym wydawała z siebie dźwięk jakby cały czas próbowała wypompować wodę. Odrobinę jej było na dnie komory, ale to raczej tylko z początku programu.
    Odkręciłem lewy bok o poruszając dźwignią przy hydrostacie zmusiłem ją chyba do wypompowania resztki wody. Myślałem, że już po kłopocie bo nawet sama ruszyła z programem od nowa, ale w trakcie nabierania wody okazało się, że przelewa wodę przez otwór (chyba odpowietrzającym) w górnej części płaszcza.
    Nie wylewa się jej dużo. Po chwili zatrzymuje napełnianie i przechodzi do dalszego programu. Po kilku napełnieniach robi się już dość mokro...
    Martwi mnie też zalegający osad w płaszczu (widoczny fotce).

Dla ułatwienia zrobiłem kilka fotek i mam gorącą prośbę by w miarę możliwości udzielić mi kilka rad co z tym dalej...
    Proszę o podanie jak najwięcej możliwych przyczyn bym mógł je po kolei eliminować.
    Z góry dziękuję za POMOC.

• HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 17  
    Witam
    Zadziałał system przeciw zalewowy. Usuń wodę z dna zmywarki i uruchom jakikolwiek program. Zaobserwuj skąd wylewa się woda.
    Pozdrawiam
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 8  
    ...tak jak wspomniałem, woda wylewa się przez otwór w górnej części płaszcza... Ten chyba odpowietrzający..
  • Helpful post
    Level 17  
    Witam
    Jest zakamieniony zasobnik , a dokładnie ten przewód którym wlewa się woda z zasobnika do komory myjącej .Niestety trzeba zdemontować zasobnik - trochę pracy, dużo bałaganu. Uważaj na zasobnik, bo od wewnętrznej strony jest folia której nie można uszkodzić.
    Pozdrawiam
  • Level 8  
    ...masz na myśli to co jest na drugiej fotce, tak?
    Hydrostatu nie ruszać??? Może też warto go przeczyścić.
    Nie wygląda pociągająco ;)
  • Level 17  
    Zasobnik wody ( płaszcz wodny ) to to co jest na wszystkich zdjęciach. Hydrostat jest również doczyszczenia oraz plastik poniżej - po prostu wszystko co jest zakamienione/zatłuszczone. Nie zrobisz teraz to będziesz musiał za jakiś czas. Zwróć uwagę na drożność węża (biały, karbowany) którym woda wlewa się z zasobnika do misy zmywarki (przechodzi obok pompy wylewowej; zdjęcie III ,za pionowym, czerwonym elementem).
  • Level 8  
    OK.
    W takim razie w najbliższy weekend zanosi się na gruntowne szorowanko :)
    Mam nadzieję, że da się to wszystko przywrócić do normy i posłuży drugie tyle.
    Dam znać czy pomogło, a póki co dzięki za wskazówki.
  • Level 8  
    Witam ponownie.
    Z pełną satysfakcją mogę stwierdzić, że udalo się naprawić zmywarkę.
    To co zrobiłem, to przede wszystkim wyczyściłem to najbrudniejsze miejsce w płaszcu. Tam gdzie jest ten malutki zaworek. Dodatkowo rozebrałem na części pierwsze cały hydrostat i odkamienłem go. Dla pewności też zdemontowałem elektrozawory. Te jednak nie wymagały zbytniego czyszcenia. W jednym tylko delikatnie rdzeń był brudny, ale chodził płynnie. Nie mniej jednak i tak go wyczyściłem.
    To wszystko raczej na zapas bo jestem pewny, że za przelewanie wody z płaszcza był odpowiedzialny brud w tym małym zaworku w płaszczu.
    Obecnie sprzęt chodzi jak należy.
    Dziękuję za pomoc i w miarę możliwości również służę pomocą.