Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH 3in1 Silent Plus - Przelewa wodę z płaszcza

szpenio6 24 Lut 2014 20:49 5400 7
  • #1 24 Lut 2014 20:49
    szpenio6
    Poziom 6  

Witam.
    Po kilku latach bezawaryjnego działania nadszedł czas na usterki ;)
    Problem zaczął się od ciągłej pracy pompy. Tak na prawdę chyba nawet nie zaczęła na dobre mycia bo naczynia po 130min wciąż były w stanie w jakim zostały włożone. Przy tym wydawała z siebie dźwięk jakby cały czas próbowała wypompować wodę. Odrobinę jej było na dnie komory, ale to raczej tylko z początku programu.
    Odkręciłem lewy bok o poruszając dźwignią przy hydrostacie zmusiłem ją chyba do wypompowania resztki wody. Myślałem, że już po kłopocie bo nawet sama ruszyła z programem od nowa, ale w trakcie nabierania wody okazało się, że przelewa wodę przez otwór (chyba odpowietrzającym) w górnej części płaszcza.
    Nie wylewa się jej dużo. Po chwili zatrzymuje napełnianie i przechodzi do dalszego programu. Po kilku napełnieniach robi się już dość mokro...
    Martwi mnie też zalegający osad w płaszczu (widoczny fotce).

Dla ułatwienia zrobiłem kilka fotek i mam gorącą prośbę by w miarę możliwości udzielić mi kilka rad co z tym dalej...
    Proszę o podanie jak najwięcej możliwych przyczyn bym mógł je po kolei eliminować.
    Z góry dziękuję za POMOC.

0 7
  • #2 24 Lut 2014 21:21
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    Zadziałał system przeciw zalewowy. Usuń wodę z dna zmywarki i uruchom jakikolwiek program. Zaobserwuj skąd wylewa się woda.
    Pozdrawiam

0
  • #3 24 Lut 2014 21:25
    szpenio6
    Poziom 6  

...tak jak wspomniałem, woda wylewa się przez otwór w górnej części płaszcza... Ten chyba odpowietrzający..

0
  • Pomocny post
    #4 24 Lut 2014 22:18
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    Jest zakamieniony zasobnik , a dokładnie ten przewód którym wlewa się woda z zasobnika do komory myjącej .Niestety trzeba zdemontować zasobnik - trochę pracy, dużo bałaganu. Uważaj na zasobnik, bo od wewnętrznej strony jest folia której nie można uszkodzić.
    Pozdrawiam

0
  • #5 24 Lut 2014 23:07
    szpenio6
    Poziom 6  

...masz na myśli to co jest na drugiej fotce, tak?
    Hydrostatu nie ruszać??? Może też warto go przeczyścić.
    Nie wygląda pociągająco ;)

0
  • #6 24 Lut 2014 23:20
    itam67
    Poziom 17  

Zasobnik wody ( płaszcz wodny ) to to co jest na wszystkich zdjęciach. Hydrostat jest również doczyszczenia oraz plastik poniżej - po prostu wszystko co jest zakamienione/zatłuszczone. Nie zrobisz teraz to będziesz musiał za jakiś czas. Zwróć uwagę na drożność węża (biały, karbowany) którym woda wlewa się z zasobnika do misy zmywarki (przechodzi obok pompy wylewowej; zdjęcie III ,za pionowym, czerwonym elementem).

0
  • #7 24 Lut 2014 23:55
    szpenio6
    Poziom 6  

OK.
    W takim razie w najbliższy weekend zanosi się na gruntowne szorowanko :)
    Mam nadzieję, że da się to wszystko przywrócić do normy i posłuży drugie tyle.
    Dam znać czy pomogło, a póki co dzięki za wskazówki.

0
  • #8 02 Mar 2014 13:26
    szpenio6
    Poziom 6  

Witam ponownie.
    Z pełną satysfakcją mogę stwierdzić, że udalo się naprawić zmywarkę.
    To co zrobiłem, to przede wszystkim wyczyściłem to najbrudniejsze miejsce w płaszcu. Tam gdzie jest ten malutki zaworek. Dodatkowo rozebrałem na części pierwsze cały hydrostat i odkamienłem go. Dla pewności też zdemontowałem elektrozawory. Te jednak nie wymagały zbytniego czyszcenia. W jednym tylko delikatnie rdzeń był brudny, ale chodził płynnie. Nie mniej jednak i tak go wyczyściłem.
    To wszystko raczej na zapas bo jestem pewny, że za przelewanie wody z płaszcza był odpowiedzialny brud w tym małym zaworku w płaszczu.
    Obecnie sprzęt chodzi jak należy.
    Dziękuję za pomoc i w miarę możliwości również służę pomocą.

0