Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer sam się resetuje.

kcpr11 24 Lut 2014 21:02 1437 23
  • #1 24 Lut 2014 21:02
    kcpr11
    Poziom 23  

Podczas użytkowania komputera co jakiś czas sam się resetuje (wyłącza a potem sam włącza). W dzienniku zdarzeń jest to jako błąd krytyczny Kernel-Power . Szczegóły błędu - <Event xmlns="http://schemas.micro...08/events/event">
    - <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
    <EventID>41</EventID>
    <Version>2</Version>
    <Level>1</Level>
    <Task>63</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2014-02-24T19:36:58.589638800Z" />
    <EventRecordID>139508</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>LorensPC</Computer>
    <Security UserID="S-1-5-18" />
    </System>
    - <EventData>
    <Data Name="BugcheckCode">0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
    <Data Name="SleepInProgress">false</Data>
    <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
    </EventData>
    </Event>

Zasilacz - OCZ ModXStream 700W
    Płyta - ASRock P67 Pro3
    CPU - i5 2500k
    GPU - Gigabyte 7970 GE
    System Windows mam oryginalny.

Wszystkie taktowania przywróciłem do fabrycznych ale to nic nie zmieniło. Temperatury są niskie. Problem występuje nie zależnie od tego czy gram czy tylko przeglądam strony www. Po pobraniu nowych sterowników graficznych AMD (tych z Mantle) problem występuje jakby trochę częściej a;e wcześniej też występował. Czy to problem z zasilaczem? Nie mam innego zasilacza żeby podmienić i sprawdzić czy coś się zmieniło.

• #2 24 Lut 2014 21:09
    pyby
    Poziom 15  

Zainstaluj Debugging Tools for Windows, wprowadź ścieżkę do pliku symboli zgodnie z zaleceniami microsoftu.
    Następnie File --> Open Crash Dump i szukasz najnowszego pliku z folderu C:\Windows\Minidump z końcówką .dmp.
    Wklej tutaj.

• #3 24 Lut 2014 22:25
    kcpr11
    Poziom 23  

Co najprawdopodobniej powoduje te restarty?

Dodano po 44 [minuty]:

Czy możliwe jest to, że te restarty spowodowane są tym, że sterowniki do płyty głównej instalowałem tylko te z płyty CD dołączonej do płyty i nie pobierałem nic więcej ze strony producenta?

• #4 25 Lut 2014 09:57
    pyby
    Poziom 15  

Jak zrobisz to o czym pisze, będziemy w stanie w miarę precyzyjnie powiedzieć.

• #5 25 Lut 2014 15:50
    kcpr11
    Poziom 23  

Pobrałem i zainstalowałem ten program ale nie bardzo wiem co dalej mam zrobić.

Dodano po 9 [minuty]:

Jak robię File potem Open crash dump to tam są tylko jakieś foldery...

Dodano po 10 [minuty]:

W C:\Windows\Minidump nic niema.

Dodano po 3 [minuty]:

Parę plików z końcówką .dmp znalazłem ale one wszystkie są sprzed wielu miesięcy a ja ostatnio taki restart miałem wczoraj...

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

Co mam wpisać do tego Symbol file path i co zrobić jeżeli folder Minidump jest pusty? Komputer dzisiaj znowu sie zrestartował.

• #6 25 Lut 2014 16:16
    pyby
    Poziom 15  

Upewnij się, że masz włączony zapis plików DMP i że ścieżka jest poprawna.
    Wejdź PPM na komputer, właściwości, zaawansowane ustawienia.
    Znajdz uruchamianie i odzyskiwanie, porównaj z moim screenem
    Komputer sam się resetuje.

Jeżeli mimo restartów nic się nie będzie zapisywało, oznacza to typowy zanik zasilania za który odpowiedzialny może być zasilacz lub płyta główna.

• #7 25 Lut 2014 17:12
    kcpr11
    Poziom 23  

Wszystko ustawione mam tak samo tylko wyłączyłem automatyczne uruchamianie ponownie. Jaka ta ścieżka powinna być?

Dodano po 7 [minuty]:

A, że z zasilaczem jest coś nie tak to podejrzewam już od jakiegoś czasu ponieważ poza tymi restartami to podczas stresu karty graficznej wydaje ona taki brzęczący nieregularny dźwięk. Takie jakby piszczące cewki (coil whine). Za zwyczaj jest to wina cewek w karcie ale czasem jest to spowodowane zasilaczem.

Dodano po 22 [sekundy]:

Problem jest taki, że nie mam innego zasilacza żeby sprawdzić czy to coś zmieni.

Dodano po 2 [minuty]:

W każdym razie jeżeli to problem z jakiś sterownikiem to wkrótce zostanie naprawiony bo zamówiłem sobie nowy dysk SSD i będę na nowo instalował Windowsa, jak problem zniknie to wiadomo, że to był problem z jakimś programem a jak nie to kupie nowy zasilacz.

Dodano po 3 [minuty]:

W podglądzie zdarzeń te restarty są zapisane jako krytyczny błąd Kernel-Power.

• #8 27 Lut 2014 13:34
    kcpr11
    Poziom 23  

Komputer teraz już restartuje się co chwilę i nadal nie zapisują się żadne pliki w folderze minidump. Wszystkie kondensatory na płycie wyglądają ok więc czy można założyć, że to na pewno zasilacz? Jedyny inny zasilacz do którego mogę mieć dostęp ma 500W. To uciągnie mój zestaw? Mam po prostu kupić nowy?

• #9 27 Lut 2014 14:07
    AnyKey
    Poziom 25  

Źródło Benchmark.pl

Cytat:
    sam producent zaleca wykorzystanie zasilacza o mocy co najmniej 600 W

Wolał bym nie ryzykować na twoim miejscu ze słabszym zasilaczem tylko wymienić go na inny.

• #10 27 Lut 2014 15:21
    kcpr11
    Poziom 23  

No tak, tylko, że nie jestem pewien na 100%, że jest to wina zasilacza. Nie chcę żeby się okazało, że ja wymienię zasilacz a to nic nie zmieni... Czy to na 100% wina zasilacza?

• #11 28 Lut 2014 16:30
    kcpr11
    Poziom 23  

Coraz częściej się restartuje komputer, dzisiaj 3 razy się uruchomił ponownie zanim w ogóle zaczął ładować się windows. Czy teraz można stwierdzić że to na 100% wina zasilacza?

Czy jak bym wziął ten 500W i nie grał ani nie robił żadnych rzeczy wymagających dużo mocy to wszystko było by ok?

• #12 28 Lut 2014 16:41
    wielkadziura
    Poziom 13  

Sprawdzałeś ram? Lepiej nie ryzykuj z zasilaczem jak AnyKey powiedział.

• #13 28 Lut 2014 17:01
    kcpr11
    Poziom 23  

RAM'u nie sprawdzałem bo jak z RAM'em jest coś nie tak to za zwyczaj jest BSOD a nawet jak jest reset to się zapisuję błąd w postaci pliku dmp. W moim przypadku wygląda to na nagły zanik zasilania, po prostu komputer się restartuje jakby ktoś prąd włączył i wyłączył.

• #14 28 Lut 2014 17:10
    wariato
    Poziom 43  

Podmień ten zasilacz o ile masz markowy i sprawny. Sterowniki do GPU zmień, ta seria chyba i tak nie wspiera Mantle. Zarzuć Catalysty 13.4.
    Bios na płycie najnowszy ? Jak wygląda smart dysku ? Uszkodzony czy OK ?

• #15 28 Lut 2014 18:31
    pawelr98
    Poziom 34  

kcpr11 napisał:
    Po pobraniu nowych sterowników graficznych AMD (tych z Mantle) problem występuje jakby trochę częściej a;e wcześniej też występował.

A zainstalowałeś nowe zgodnie z procedurą instalacji nowych sterów. Bo robienie wszystkiego na AUTO zrobi ci mieszankę sterów która jest bardzo niestabilna (mój brat się o tym przekonał,miał artefakty na hd7950 które po poprawnym zainstalowaniu nowych sterów zniknęły).
    O problemie oraz o metodach usuwania problemu masz tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2127212.html

• #16 28 Lut 2014 22:51
    kcpr11
    Poziom 23  

No ale czy jakiekolwiek błędy softwareowe mogą powodować zanik zasilania? Czasem komputer się zrestartuje zanim nawet Windows się zacznie ładować. Jutro podmienię ten zasilacz. To jest OCZ ModXStream 500W. Zamówiłem, też nowy dysk SSD, powinien być w poniedziałek i i tak będę instalował Windowsa na nowo więc jeżeli to jakiś problem ze sterownikami to powinien zniknąć. Napiszę jutro czy zmiana zasilacza pomogła.

• #17 28 Lut 2014 23:20
    Kasek21
    Poziom 43  

Jeżeli restart jest jeszcze przed ładowaniem systemu to nie problem oprogramowania.

Zasilacz należy podmienić i sprawdzić zachowanie komputera.

kcpr11 napisał:
    RAM'u nie sprawdzałem bo jak z RAM'em jest coś nie tak to za zwyczaj jest BSOD a nawet jak jest reset to się zapisuję błąd w postaci pliku dmp.

Oczywiście, że przyczyną może być uszkodzony RAM, tak jak i MOBO czy HDD.

• #18 01 Mar 2014 23:07
    kcpr11
    Poziom 23  

Ok, podmieniłem zasilacz na ten 500W. Na razie komputer działa tylko, że jest jeden problem o którym nie pomyśleliśmy. Jeżeli teraz komputer się zresetuje to nie wiadomo czy to dlatego, że coś innego jest w komputerze zepsutego, czy dlatego, że ten zasilacz jest po prostu za słaby...

• #19 01 Mar 2014 23:12
    Kasek21
    Poziom 43  

Jeżeli jest sprawny to wystarczy.

• #20 01 Mar 2014 23:38
    kcpr11
    Poziom 23  

Nawet jak odpalę bf4?

• #21 01 Mar 2014 23:41
    Kasek21
    Poziom 43  

kcpr11 napisał:
    Nawet jak odpalę bf4?

Tak.

• #22 02 Mar 2014 22:05
    kcpr11
    Poziom 23  

Komputer na razie się nie zresetował z tym zasilaczem 500W. Co ciekawe komputer do którego wsadziłem ten 700W też działa poprawnie. Możliwe, że to dlatego, że jest to dużo słabszy i starszy system...

• #23 04 Mar 2014 17:21
    kcpr11
    Poziom 23  

Dobra, to chyba trzeba będzie kupić nowy zasilacz bo zakładam, że ten 500W nie wystarczy jak podkręcę procesor do 4.2 i kartę do 1200mhz i odpalę furmarka i prime95 na raz. Co do kupna nowego zasilacz to mam zakładać nowy temat w dziale "co kupić?" ?

• #24 04 Mar 2014 23:32
    pawelr98
    Poziom 34  

Tak powinieneś zrobić. Ale zawsze czytaj recenzje/testy jako "dodatek" do opinii innych.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME