Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BROTHER DCP 115C - nie działa po aktualizacji

orlen1978 24 Feb 2014 21:13 2085 9
    orlen1978
    Level 10  
    Witam mam urządzenie brother dcp 115c , po zaktualizowaniu oprogramowania przestał działać , po włączeniu na wyświetlaczu pojawiły się ciemne kwadraciki , świeci się czerwony wykrzyknik i żółty przycisk przechwytywanie obrazu na pulpicie urządzenia. skaner nie działa, co jakiś czas odzywa się dzwonek w urządzeniu, w menedżer urządzeń jest dodałem załącznik...proszę o pomoc...próbowałem zainstalować sterowniki , nie pomogło ... był też podłączony przewód usb od urządzenia do laptopa .
    serwiskom
    Level 13  
    Rozumiem że aktualizować sterowniki? jak masz rozpakowane sterowniki (te stare działające) użyj "przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika" zamiast automatycznej instalacji

A jaki dzwonek Ci wyje w drukarce? Jak coś wyje to powinno być i na wyświetlaczu.
    orlen1978
    Level 10  
    drukarka nie pracuje i bez laptopa tylko kontrolki się świecą , po włączeniu wcześniej wszystko pracowało normalnie po aktualizacji nie pracuje nic, tak jak by program w drukarce wyparował ...słuchać tylko dzwonek np.. jak w rowerze. sterowników nie ma, nie znajduje.

Dodano po 3 [minuty]:

na wyświetlaczu 6 kwadracików zamiast daty godziny...

Dodano po 7 [minuty]:

może trzeba jakiś program na nowo do urządzenia wgrać...nie wiem..te sterownik które pasowały. wszystko grało , a po aktualizacji nie działa nic.
    serwiskom
    Level 13  
    Uściślijmy aktulalizowane były sterowniki czy firmware drukarki?
    Ta drukarka powinna działać i bez komputera (kopiowanie)
    Kwadraciki to jak sądzę inicjacja po włączeniu. Spóbuj usunąć kabel USB od storny drukarki wyjąć tusze, zajrzyj do drukarki czy papier nie utknął (po bokach gdzieś blokując głowicę). Dziwne że się wogóle nie inicjuje, na pewno nic nie robiłeś więcej?
    Takie podstawowe rzeczy. Rozwiązywanie na wariata bo to dziwna usterka.
    orlen1978
    Level 10  
    Tak powinna działać bez komputera, papieru nie ma. Może w czasie aktualizacji powinienem odłączyć kabel od komputera, coś nie tak..

Dodano po 3 [minuty]:

Nic wiecej, tak kwadraciki po włączeniu.

Dodano po 4 [minuty]:

Firmware drukarki....

Dodano po 11 [minuty]:

Aktualizacja nie doszła do końca bo drukarka zaczeła piszczeć dzwonkiem , po włączeniu już nie pracowała.

Dodano po 21 [minuty]:

Po włączeniu nie pracuje skaner ani głowica. Cisza .
    orlen1978
    Level 10  
    Poproszę o tą serwisówkę update firmwaru ...jeśli można.
    orlen1978
    Level 10  
    Witam nie mam pojęcia jak wgrać fabryczny soft proszę o pomoc krok po kroku...w serwisie też nie wiedzą..
    orlen1978
    Level 10  
    w serwisie się cenią ,,200 zł drugą drukarkę kupię,,,
    dr.master
    Level 39  
    W Blascu cenią taką usługę 100zł netto czyli 123zł + przesyłki w 2 strony kurierem + 30zł.
    Kupując używanego atramentowego Brothera nigdy nie wiesz czy głowica nie jest już na wykończeniu przez najtańsze atramenty...