Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Ignis 1.3 16v - wyrzuca płyn chłodniczy po odkręceniu korka

jpxx 25 Lut 2014 09:08 2952 0
    jpxx
    Poziom 15  
    Suzuki Ignis 4x4 - silnik benzynowy 1.3 na łańcuchu rozrządu.

Silnik pracuje równo, nie dymi, nie przegrzewa się, jednakże po odkręceniu korka chłodnicy na zgaszonym ciepłym silniku wyrzuca raczej znaczną porcję płynu (trudno ocenić ilość, ale raczej już fontanna ;/ Ściekło po chłodnicy pod samochód tak, że zrobiła się plama na chodniku. Po przejechaniu 2km ponownie to samo.

Teraz sendo tematu - jest to samochód, który teoretycznie mam zamiar kupić i był w moich rękach przez 15 minut - zatem prośba o radę - podejrzewam oczywiście uszkodzenie uszczelki pod głowicą (miałem już kilka razy styczność z podobnymi objawami, tyle że w innych autach) - mam więc pytanie do znawców modelu/silnika - czy prócz tego można natrafić na inne przykre niespodzianki - czyli pęknięta głowica, tuleja itp.

Czy ew. problemem będzie wyremontowanie tego samemu w domu? Wytrawnym mechanikiem nie jestem, ale mam jakieś doświadczenie z wymianą głowicy, rozrządu itp., tyle że w silnikach na pasku nie na łańcuchu). Oczywiście wiem, że trzeba planować głowicę - to u fachowca, mam namiary na dobrego. Orientacyjnie jakie koszty części?

Czy może lepiej odpuścić temat i szukać innego auta? Ewentualnie ile targować na remont ;]

PS. Mogę się nie znać, ale jeśli z niezrozumiałego powodu "te typy tak mają" to też proszę, aby znawca tematu oświecił mnie co i jak.