Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sherman MIG240M lub Magnum MIG220MMA czy warto?

akmaly20 25 Feb 2014 10:09 3009 2
Wago
    akmaly20
    Level 10  
    Witam. Poszukuję mig/mag z możliwością MMA w cenie do ok 2000zł. Zastosowanie amatorskie do spawania głównie stali konstrukcyjnej od 1 do 10 mm. Przeglądając oferty doszedłem do wniosku że kupię Magnum MIG220 MMA lub Sherman MIG240M. Chcę urządzenie nowe i aby posłużyło na kilka lat. Co do zasilania to preferuję 3x400 lub 400 V. Co do Magnum MIG220MMA informacji jest nie wiele lub sprzeczne ale tak z grubsza: 220A przy cyklu 60%, 400V, Podajnik 2r, 2/4 takt, płynna regulacja prądu i posuwu, uchwyt MB25, 52kg wagi.
    Odnośnie Sherman to załączam instrukcję ( chodzi o ten MIG 240M z podajnikiem 2r):
    http://tecweld.pl/produkty/oferta-spawalnicza...i-inwertor-400/spawarka-inwertorowa-mig-240m/ (do pobrania) Widzę że ma tylko 2 takt ale nie wiem czy mi to będzie przeszkadzało ponieważ do tej pory spawałem tylko MMA za pomocą transformatora.
    Ewentualnie może coś innego w tej cenie.
    Proszę o wszelkie opinie i mam tylko małą prośbę - wiem że to jest chińczyk i nie ma porównania z Besterem, ESABem czy innymi markowymi produktami ale mój budżet i tak jest nadwyrężony a używanego sprzętu trochę się obawiam:)
    Z góry dzięki
  • Wago
    boven
    Level 14  
    Witam, 240M jak cała seria M do dobre urządzenia a biorąc pod uwagę ich cenę to nawet bardzo dobre. Spawałem kiedyś na 260M i byłem mile zaskoczony. 2w1 to fajna opcja jeśli chodzi o mig + mma, ale szukaj wersji 4x4 z 4r podajnikiem bo naprawdę może się kiedyś bardzo przydać a i prowadzenie drutu bardziej precyzyjne.
    weldsystem
    Level 9  
    Witam,

Zgadzam się przedmówcą w przypadku serii M firmy Sherman. W przypadku podajników na pewno warto przemyśleć modele 4 rolkowe ponieważ napewno jest o wiele lepszy posuw drutu w przypadku cięższych szpul (300mm).

Pozdrawiam