Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sherman MIG240M lub Magnum MIG220MMA czy warto?

akmaly20 25 Feb 2014 10:09 2886 2
    akmaly20
    Level 10  
    Witam. Poszukuję mig/mag z możliwością MMA w cenie do ok 2000zł. Zastosowanie amatorskie do spawania głównie stali konstrukcyjnej od 1 do 10 mm. Przeglądając oferty doszedłem do wniosku że kupię Magnum MIG220 MMA lub Sherman MIG240M. Chcę urządzenie nowe i aby posłużyło na kilka lat. Co do zasilania to preferuję 3x400 lub 400 V. Co do Magnum MIG220MMA informacji jest nie wiele lub sprzeczne ale tak z grubsza: 220A przy cyklu 60%, 400V, Podajnik 2r, 2/4 takt, płynna regulacja prądu i posuwu, uchwyt MB25, 52kg wagi.
    Odnośnie Sherman to załączam instrukcję ( chodzi o ten MIG 240M z podajnikiem 2r):
    http://tecweld.pl/produkty/oferta-spawalnicza...i-inwertor-400/spawarka-inwertorowa-mig-240m/ (do pobrania) Widzę że ma tylko 2 takt ale nie wiem czy mi to będzie przeszkadzało ponieważ do tej pory spawałem tylko MMA za pomocą transformatora.
    Ewentualnie może coś innego w tej cenie.
    Proszę o wszelkie opinie i mam tylko małą prośbę - wiem że to jest chińczyk i nie ma porównania z Besterem, ESABem czy innymi markowymi produktami ale mój budżet i tak jest nadwyrężony a używanego sprzętu trochę się obawiam:)
    Z góry dzięki
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    boven
    Level 14  
    Witam, 240M jak cała seria M do dobre urządzenia a biorąc pod uwagę ich cenę to nawet bardzo dobre. Spawałem kiedyś na 260M i byłem mile zaskoczony. 2w1 to fajna opcja jeśli chodzi o mig + mma, ale szukaj wersji 4x4 z 4r podajnikiem bo naprawdę może się kiedyś bardzo przydać a i prowadzenie drutu bardziej precyzyjne.
    weldsystem
    Level 9  
    Witam,

Zgadzam się przedmówcą w przypadku serii M firmy Sherman. W przypadku podajników na pewno warto przemyśleć modele 4 rolkowe ponieważ napewno jest o wiele lepszy posuw drutu w przypadku cięższych szpul (300mm).

Pozdrawiam