Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka BOSCH SGV46A13 cały dół w soli /nieszczelność uszczelki turbiny

aspick72 25 Lut 2014 11:17 3393 4
  • #1 25 Lut 2014 11:17
    aspick72
    Poziom 5  

witam
    Po tygodniu nieużywania (ferie) włączyłem mycie jak zawsze -zmywara zaczęła proces, po jakimś czasie myślę co ona tak cicho?nie pracuje czy co? zaglądam do komory mycia a tam woda stoi na całej podłodze , naczynia brudne ,tabletka początkowa rozpuszczona i nic.Zresetowałem ,dalej-odgłos wypompowywania wody brudnej do kanalizy i następnie pobór czystej do płaszcza-odgłos spustu wody z płaszcza .następnie odgłosy jakby chciała zacząć mycie = stukanie jakby zaworów buczenie może kondensatora ,puknięcia stuknięcia jakieś ale ramiona nie ruszyły.i tylko buczenie zostało.Zaglądam -woda stoi na podłodze komory.POWTÓRNY RESET i dalej wszystko tak samo.ROZEBRAŁEM ścianki oglądam płaszcz,zaworki ,hydrostat ,pływak, itd -wszystko czyste.Zaglądam "głębiej" a tam pod silnikiem cała podłoga jakby w rozpuszczonej/zaschniętej soli .Widzę duży wyrażny zaschnięty wyciek jakby rozpuszczonej soli z obudowy turbiny,który zaciekł również na i do korpusu silnika .Wymontowałem to wszytko , oskrobałem ,oczyściłem co się dało,zdemontowałem turbinę z silnika (uszczelnienie do wymiany - wiadomo).ALE OSIĄ SILNIKA na którą przykręcona jest turbinka nie dało się ręką zakręcić.Może się zatarła? Tylko oby nie :-(( Złożyłem to wszystko do kupy i włączyłem mycie i wszystko tak samo jak przed demontażem-odpływ i pobór wody buczenie stukanie itd, i coś jakby nie podawało wody na ramiona albo je trzymało czy co?PROSZĘ O RADĘ O RADĘ CO ROBIĆ?

0 4
  • Pomocny post
    #2 25 Lut 2014 20:04
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    Pomiędzy wirnik a stojan dostała się sól.Jeśli uda ci się to wszystko oczyścić, a jednocześnie niczego nie uszkodzić, to oprócz wymiany uszczelniacza warto wymienić łożyska.Jeśli uszkodzisz uzwojenie stojana lub korpus silnika (aluminium), to zastanów się nad opłacalnością naprawy.
    Pozdrawiam

0
  • #3 25 Lut 2014 23:37
    aspick72
    Poziom 5  

witam
    dorzuciłem fotki zalanych elementów.
    czy jak silnik jest sprawny to można wirnik zakręcić ręką.?
    Jak rozumuje to powodem awarii jest sól która blokuje wirnik?zmywarka BOSCH SGV46A13 cały dół w soli /nieszczelność uszczelki turbiny zmywarka BOSCH SGV46A13 cały dół w soli /nieszczelność uszczelki turbiny

0
  • #4 26 Lut 2014 07:15
    maniek475
    Poziom 23  

Witam.

aspick72 napisał:

czy jak silnik jest sprawny to można wirnik zakręcić ręką.?

Tak.

Pozdrawiam maniek475.

0
  • #5 15 Mar 2014 00:08
    aspick72
    Poziom 5  

witam

Po rozkręceniu silnika pompy myjącej okazało się że zalane jest pierwsze łożysko.Zatarte łożysko nie pozwalało na start wirnika.
    zmywarka BOSCH SGV46A13 cały dół w soli /nieszczelność uszczelki turbiny zmywarka BOSCH SGV46A13 cały dół w soli /nieszczelność uszczelki turbiny

W serwisie samo łożysko nie występuje a koszt silnika to 700zł :!: :!: !!Wyszukałem zamiennik FAG 608Z( koszt 10zł/szt) .Łożyska wymienione .Zmówiłem nowy zestaw 2 uszczelniaczy +wirnik pompy(to wszystko występuje w jednym zestawie naprawczym.) koszt ok.200zł z przesyłką. :cry:
    Pompa naprawiona = Zmywarka naprawiona. zmywarka BOSCH SGV46A13 cały dół w soli /nieszczelność uszczelki turbiny

1