Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy rozwiązaniem będzie przetwornik ciśnienia ?. Będe wdzięczny...

25 Lut 2014 12:33 996 6
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam poważne pytanie, mam instalacje wodną w którą chce wtłoczyć tlen, chce użyć do tego inżektora (zwężka Venturiego) i tlen wytwarzać z koncentratora tlenu. Z tego co wiem to inżektor zasysa samoczynnie tlen i chce zastosować zbiorniczek koncentracyjny aby zbierał się tlen i bez żadnego ciśnienia inżektor zasysał, pozostaje też kwestia podciśnienia. Teraz moje pytanie brzmi czy rozwiązaniem będzie zastosowanie przetwornika ciśnienia -1...1 ?.

Ogólnie zasada działania ma wyglądać następująco, uruchamiam instalacje w centralce sterowania, koncentrator wtłacza tlen do zbiorniczka i gdy zaczyna rosnąć ciśnienie wyłącza instalacje do momentu opróżnienia zbiorniczka z tlenu przez inżektor i ponownie załącza aby napełnić zbiorniczek.

Będę wdzięczny za pomoc gdyż jestem laikiem w tych sprawach.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Czy rozwiązaniem będzie przetwornik ciśnienia ?. Będe wdzięczny...

Taki myślałem zrobić układ. Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    A nie można wytwarzać tlenu w trybie ciągłym? Mając regulator i przetwornik ciśnienia możemy utrzymywać stałe ciśnienie gazu, kwestia regulacji wydajności wytwarzania tlenu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Dzięki serdeczne zaznajomię się z załącznikami i napiszę. Można utrzymać ciągłą pracę ale jak pisze "Szelton" wydajność wody będzie różna ze względu na hydrofor. Gdyby była stala wydajność wody to można zmierzyć choćby rotametrem ile pobiera powietrza zwężka i tyle ustawić na koncentratorze ;)