Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno Renault Clio - Dobór silnika

kamils1911 25 Lut 2014 13:53 2070 12
  • #1 25 Lut 2014 13:53
    kamils1911
    Poziom 5  

Witam za jakiś czas zamierzam kupic moje pierwsze auto i zaczynam już szukać. Chciałbym kupic coś w hatchkback-u 5d i wpadło mi w oko Renault Clio II po lifcie. Myśle nad benzyną i nie wiem jaki silnik był by lepszy 1.4 8v czy 1.4 16v. 8v jest chyba mniej awaryjny ale słabszy a 16v na 98 KM i nie wiem czy to nie za dużo jak na silnik 1.4 ??? ale jest za to podobno zrywny :) . Słyszałem ze oba maja małe spalanie. Patrzyłem na otomoto i zdziwiło mnie to, że diesel jest tańszy od benzyny, przeważnie jest na odwrót. Wie może ktoś dlaczego tak jest? czy to wina szybkiego psucia sie diesla i dużych kosztów naprawy? A może warto zaryzykować i kupic diesla?? choć nie bardzo za nim przepadam. Proszę o odp i porady . :D

0 12
  • #2 25 Lut 2014 14:57
    pawel-jwe
    Poziom 30  

kamils1911 napisał:
    Patrzyłem na otomoto i zdziwiło mnie to, że diesel jest tańszy od benzyny, przeważnie jest na odwrót. Wie może ktoś dlaczego tak jest? czy to wina szybkiego psucia sie diesla i dużych kosztów naprawy?

Częściowo tak, ale też dlatego że diesli jest obecnie znacznie więcej na rynku wtórnym - większa konkurencja wymusza spadek cen.
    Więc obecnie jeśli chodzi o autka używane to stwierdzanie, że "diesle są droższe" można włożyć między bajki.
    kamils1911 napisał:
    16v na 98 KM i nie wiem czy to nie za dużo jak na silnik 1.4 ???

Absolutnie nie jest za dużo, a ten silnik jest bardzo polecany i chwalony.
    PS. Osobiście uważam że stwierdzenie:
    kamils1911 napisał:
    szybkiego psucia sie diesla i dużych kosztów naprawy

to totalna bzdura. Sam mam już 3 lata MegII 1.9dci i zero problemów - kwestia to trafić niedobity egzemplarz oraz serwisować i użytkować jak trzeba (paliwo, wymiany oleju, filtrów itd).

0
  • #3 25 Lut 2014 16:04
    kamils1911
    Poziom 5  

dzięki za odp. jeśli chodzi o szybkie psucie się diesla to nie chodziło mi ogólnie o wszystkie diesle, tylko czy konkretnie w tym modelu się psują szybko i czy dlatego sa tanie :)

0
  • #4 25 Lut 2014 20:57
    zed71
    Poziom 22  

diesla sobie daruj- będzie złym wyborem. niekt nie sprzedaje diesla bo sie znudził tylko dlatego aby zaoszczędzić. dodatkowo diesle 1,5 renaulta mają zlą opiinie z powodu obracających się panewek i ukladu wtryskowego - jest to motor podwyższonego ryzyka. (ale nie twierdze że kazdy diesel jest zajechany ;-) można kupić dobrego ;-) bezpieczniejszym wyborem bedzie jednak benzyna ;-)

0
  • #5 25 Lut 2014 21:08
    dabu
    Poziom 31  

Tylko że benzyna 1.4 pali dosyć dużo jak na tą budę, nie wierzcie w bajki jak ktoś wam opowiada że spala 5 litrów na setkę. Za to 1.5 dci bardzo polecam, jak dobrze trafisz to będziesz się cieszył jazdą i podstawowymi kosztami eksploatacji. Dbając jak należy o ten silnik nic mu się nie stanie, odwdzięczy się Tobie za to małym spalaniem i radością z jazdy.

0
  • #6 25 Lut 2014 21:39
    kamils1911
    Poziom 5  

1.4 benzyna w tym modelu to piszą ze ok 8l/100km w mieście ale pisać to mozna. Ale te auto mało wazy to może nie tak znowu dużo spali. A po za tym ja mało będę jeździł to mi diesel nie potrzebny. Jakoś mi benzyna podchodzi bardziej niż diesel.

0
  • #7 26 Lut 2014 16:28
    kopi85
    Poziom 2  

Jesli ktos nieduzo jezdzi tez bym wybral benzyne nie ma strasznej roznicy w oszczednosciach za to mniej awaryjne tylko bez opla eco... Z nowymi dieslami zwlaszcza w comon railu lepiej uwazac jesli diesel to stary dobry 1.9dti nie mylic z 1.9dci bo to chyba najwieksza wtopa renaulta 1.5dci tez bym omijal lukiem tak jak 2.2dci i 2.0tdi. 1.9 sdi jezdzi na wszystkim i jest nie do zarzniecia tylko troche slaby, a najlepszy wg mnie 2.2 dtdi hondy no i niby 2.0 dci calkiem udany projekt okaze sie w praniu

0
  • #8 26 Lut 2014 17:59
    pawel-jwe
    Poziom 30  

kopi85 napisał:
    stary dobry 1.9dti

No właśnie, "stary" więc jak ktoś chce troszkę młodsze autko to niestety odpada.
    kopi85 napisał:
    1.9dci bo to chyba najwieksza wtopa renaulta 1.5dci tez bym omijal lukiem

Oj troszkę się mylisz kolego, 1.9dci to świetny silnik i bardzo chwalony - wystarczy lać normalne paliwo i robić przeglądy jak pisze książka i sprawuje się świetnie. Podobnie 1.5dci tylko raczej jedynie do clio się nadaje, do megane raczej za mały.
    kopi85 napisał:
    2.2dci

Konstrukcja Opla - swoją drogą chyba jeden z najgorszych silników jaki powstał
    kopi85 napisał:
    2.0tdi

Jak wyżej tylko od VAG
    kopi85 napisał:
    1.9 sdi jezdzi na wszystkim i jest nie do zarzniecia tylko troche slaby

Tylko, że obecnie znalezienie auta z tym silnikiem, które będzie warte uwagi graniczy z cudem, w naszym kraju te autka traktuje się jak "traktor"...

0
  • #9 27 Lut 2014 19:35
    kamils1911
    Poziom 5  

a co myslicie o 1.6 16v + LPG ??? Troche bym musiał dołozyc ale jak ten silnik znosi LPG ??

0
  • #10 05 Mar 2014 18:32
    gsekulski
    Poziom 16  

Na pewno unikaj 1.5DCi mało palą bardzo i zwinne są ale koszta cię przerażą jak coś się zepsuje. 1.6 16v polecam, brat miał w Megane Combi i z rok chyba ją teraz miał i zero problemów było:) ładnie się zbierał , żadnej awarii nie było, założył sekwencje LPG i również wszystko ok śmigało i nawet coś mało mu palił...wiec z mojej strony bym polecił ten silnik jeśli upierasz sie przy Renaulcie.

0
  • #11 05 Mar 2014 19:18
    jozefg
    VIP Zasłużony dla elektroda

kamils1911 napisał:
    1.4 benzyna w tym modelu to piszą ze ok 8l/100km w mieście
    W mieście szczególnie zimą to normalne w każdym aucie
    kamils1911 napisał:

ja mało będę jeździł to mi diesel nie potrzebny.
    Jeżeli rocznie mało kilometrów - tylko benzyna.
    Do Clio2 wystarczy silnik 1,2 16V. Jeżdżę na takim silniku w Clio3 który ma większą masę.
    Te silniki są wredne na jakość oleju, należy lać taki jak pisze w instrukcji czyli z atestem Renault. Przede wszystkim ELF Excelium LDX 5W40 lub ELF Evolution SXR 5W40 , wymiana co 30 tys km.

0
  • #12 06 Mar 2014 14:29
    kamils1911
    Poziom 5  

...wiec z mojej strony bym polecił ten silnik jeśli upierasz się przy Renaulcie

No nic ciekawego nie znalazłem w cenie Clio. Chyba ze ktoś coś poradzi. Ale Clio małe auto i nie trzeba dużego i mocnego silnika żeby "dało się jeździć". Mało palą te auta, zastanawiam się nad 1.4 16 v, 1.4 16 v +LPG i 1.6 16 v v +LPG tylko nie wiem czy mi się opłaca LPG zakładać jak ja bardzo mało jeżdżę nie chce na razie wydawać nie wiadomo ile na auto którym będę mało jeździł.

0
  • #13 06 Mar 2014 14:54
    jozefg
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie:
    Ile przeznaczasz kasy na autko?
    Ile rocznie kilometrów będziesz jeździł?
    Co będziesz woził? (obciążenie)
    Jak długie przeloty? (trasa/miasto)

0