Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus X53S - Bateria nagle się rozładowuje.

25 Lut 2014 14:17 5067 10
  • Poziom 7  
    Od jakiegoś czasu zauważyłem problem z akumulatorem w swoim Asusie mianowicie laptop potrafi gwałtownie się wyłączyć, tak jakby go nagle odłączyć od zasilania. Zawsze starałem się dbać o baterie i po naładowaniu akumulatora odłączać zasilacz. Ma ledwie 2 lata i już mu odwala. Najdziwniejsze jest to, że czasem pracuje normalnie, jak gdyby nigdy nic, a czasem po prostu poziom baterii gwałtownie spada, świeci się ikonka "Rozważ wymianę baterii". Nieraz potrafię odbyć podróż 2 godzinną i spokojnie sobie pracować, a nieraz jak by go coś poraziło: pokazuje połowę baterii i się nagle wyłącza.
    Jeszcze jedno. Zauważyłem, że kiedy się grzeje bardziej to bardzo spada wydajność baterii. Domyślam się, że więcej energii schodzi wówczas na chłodzenie i dlatego. Wyznam jeszcze swoje winy, za co pewnie mnie zlinczujecie: czasem przed przed snem biorę go do łóżka, i niestety bez podkładki chłodzącej. Czy to mogło zchrzanić baterię? Co radzicie, czy pozostaje już tylko wymiana baterii? Dodam, że nie mam już gwarancji :cry:

• Poziom 32  
    Ogniwa, choćby były najlepsze z czasem starzeją się, rośnie ich opór wewnętrzny. Stan baterii zależy właśnie od chemii ogniw, a ta z upływem czasu powoduje takie właśnie niezrozumiałe jej zachowanie się.
  • Poziom 7  
    Rozumiem. Jest jakiś sposób, na powrót "do normalności" ? :D Widziałem na forum projekt, dzięki któremu można dokonać resetu elektroniki baterii; działa w oparciu o BE2Work, tylko zastanawiam się na ile możliwe, że to problem z elektroniką, a nie po prostu ze zużyciem ogniw?

• Poziom 32  
    Pokaż zrzut ekranu z Battery Monitora jak to wygląda gdy włączone jest ładowanie.
  • Poziom 7  
    O taki zrzut chodziło?
    Ładowanie włączone. Ta kontrolka czerwona pt.: Rozważ wymianę baterii.
    Przed chwilą znowu: połowa baterii jeszcze pełna i nagle odcina zasilania i kapa :|

• Poziom 23  
    Ogniwa do wymiany. Możliwe ze też kontroler do resetu. A do łóżka to lepiej brać żonę, dziewczynę, partnerkę niż laptopa.

• Poziom 32  
    Potwierdzam - to o ogniwach i o dziewczynie ...
  • Poziom 7  
    No ok. Wezmę dziewczynę; zobaczymy czy też się będzie grzać :-D
    Dzięki za pomoc ;-)
  • Poziom 1  
    Witam mam identyczny problem.
    Poniżej screen z BM. Czy moja również nadaje się tylko do wymiany?

Asus X53S - Bateria nagle się rozładowuje.

• Poziom 32  
    Bateria - tak, do wymiany. Dziewczyna - nie wiem. :D