Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablica interaktywna do szkoły

cichykomp 25 Lut 2014 14:24 1524 7
  • #1 25 Lut 2014 14:24
    cichykomp
    Poziom 10  

Szukam tablicy interaktywnej, która miała by posłużyć w szkole jako dodatkowy atut podczas nauki języka angielskiego. :)

Jaką tablicę polecacie? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej dziedzinie?

Czy do tych tablic potrzebny jest dodatkowy projektor, który wyświetla na nich obraz, czy bardziej są one "dużym telewizorem z ekranem dotykowym" i same wyświetlają obraz?

Natrafiłem na taki film z recenzją jednej z tablic:

Link

Z tego co widzę ten facet ma podłączoną tablicę do laptopa, a na tablicy wyświetla się obraz z laptopa.

Idealnym rozwiązaniem dla mnie byłaby taka tablica, która sama wyświetla obraz, a w razie potrzeby podłączam do nie laptopa za pośrednictwem kabla HDMI (czy w ogóle posiadają taki port?) i używam jej jako dużego monitora (np do wyświetlenia filmu dla uczniów).

Jeśli macie jakieś propozycje lub sugestie byłbym bardzo wdzięczny za każdą uwagę :)

0 7
  • #2 25 Lut 2014 14:53
    lolwat
    Poziom 11  

Trochę mało informacji odnośnie wymagań, jeśli jeszcze nad tym nie myślałeś to czas odpowiedzieć sobie na pytania:

- jaki masz budżet na tablicę i projektor?
    - czy tablica ma być dotykowa?
    - czy chcesz bazować na ćwiczeniach interaktywnych od producenta tablicy, czy z podręczników?
    - czy tablica ma służyć tylko do angielskiego czy inni nauczyciele też będą z niej korzystać?

Do tablic potrzebny jest dodatkowy projektor, jedyny słuszny wybór to krótkoogniskowy (najtańsze ok. 3tys.)

Samo połączenie wygląda następująco: Projektor i USB z tablicy interaktywnej spotykają się w komputerze, po uruchomieniu oprogramowania na komputerze z tablicy robi nam się coś co przypomina duży telefon dotykowy/tablet.

0
  • #3 25 Lut 2014 15:10
    cichykomp
    Poziom 10  

lolwat napisał:
    - jaki masz budżet na tablicę i projektor?

Około 5 tys zł

lolwat napisał:
    - czy tablica ma być dotykowa?

Jeśli ma być dotykowa to zapewne wiąże się z większymi kosztami. W związku z tym czy jeśli nie będzie dotykowa to zarządzać nia będzie można jedynie za pośrednictwem laptopa?

lolwat napisał:
    - czy chcesz bazować na ćwiczeniach interaktywnych od producenta tablicy, czy z podręczników?

Zależy jakie ćwiczenia oferuje producent.

lolwat napisał:
    - czy tablica ma służyć tylko do angielskiego czy inni nauczyciele też będą z niej korzystać?

Tylko do angielskiego.

lolwat napisał:
    Do tablic potrzebny jest dodatkowy projektor, jedyny słuszny wybór to krótkoogniskowy (najtańsze ok. 3tys.)

Samo połączenie wygląda następująco: Projektor i USB z tablicy interaktywnej spotykają się w komputerze, po uruchomieniu oprogramowania na komputerze z tablicy robi nam się coś co przypomina duży telefon dotykowy/tablet.

Myślałem że te tablice są niczym wielkie telewizory z ekranem dotykowym. :) Czy na rynku są wogóle tablice, które działają bez projektora?

0
  • #4 25 Lut 2014 16:19
    lolwat
    Poziom 11  

z taką kwotą raczej nie poszalejesz, tablice (chińszczyzna) zaczynają się od 2500zł, przyzwoite są w przedziale 3500-4000zł.

Zarządzanie tablicą tylko z laptopa pozbawione jest elementu interakcji, więc za taki rodzaj tablicy może robić nawet kawałek ściany.
    Tablice można obsługiwać pisakami dostarczonymi przez producenta bądź w droższych modelach - palcami i pisakami.

Każdy producent oferuje inne ćwiczenia i inne programy do tworzenia nowych ćwiczeń. Akurat oprogramowania do tablic najczęściej są dostępne w wersjach trial na stronach producentów i można się z nimi zapoznać przed zakupem. Skoro ma służyć tylko do angielskiego, to zadanie masz ułatwione.

Z tego co wiem tak dużych 'tabletów' na ścianę jeszcze w przystępnych cenach nie ma, więc projektor jest niezbędny :)

0
  • #5 25 Lut 2014 17:17
    cichykomp
    Poziom 10  

Serdecznie dziękuje Ci za celne uwagi i podpowiedzi :)

W związku z powyższym i małym budżetem zastanawiam się nad zakupem samego projektora + ekran do wyświetlania materiałów z laptopa.

Jaki projektor w takiej sytuacje polecacie? Chciałbym się zmieścić w takim przypadku w budżecie 2-3 tys. zł, tak aby móc ewentualnie kupić jeszcze jakiś w w miarę przyzwoity laptop.

0
  • #6 26 Lut 2014 10:37
    lolwat
    Poziom 11  

w tej sytuacji też musisz dokonać wyboru między projektorem małym i łatwiejszym w przenoszeniu co za tym idzie tańszym. A projektorem rozwojowym tzn krótkoogniskowym, który jest troszkę większy za to świetnie nadaje się do pracy przy tablicy interaktywnej (jeśli w przyszłości znalazłyby się pieniądze na jej kupno). Minusem tego drugiego przy ewentualnym codziennym przenoszeniu jest soczewka, która wystaje poza obrys obudowy i trzeba na nią uważać.

0
  • #7 26 Lut 2014 10:44
    cichykomp
    Poziom 10  

lolwat napisał:

Jaki to mógłby być np. projektor? Masz jakieś typy?

------------------------------------------------

Tak przy okazji znalazłem takie rozwiązanie o jakim Ja myślałem, ale koszty zakupu takiego urządzenia sięgają kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złoty :)

Dotykowy Monitor Interaktywny LCD CSLCD-70

0
  • #8 26 Lut 2014 10:53
    lolwat
    Poziom 11  

do 3 tys spokojnie mogę polecić Nec m260xs - ma hdmi, wbudowane głośniki, w trybie eco świeci na tyle mocno, że nawet przy pełnym słońcu nieźle widać, do tego ma przedłużoną do 3 lat gwarancję na lampę dla placówek edukacyjnych.

0