Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony XR-CA300 - Wyprowadzenie Aux In z radia.

Sarever 25 Lut 2014 14:59 1344 4
  • #1 25 Lut 2014 14:59
    Sarever
    Poziom 19  

Witam kolegów! Potrzebuję pomocy w wyprowadzeniu wejścia AUX IN w radiu Sony XR-CA300. Radio ma wejście na zmieniarkę. Czy prostszym sposobem byłoby "oszukanie radia" że podłączona została do niego zmieniarka , i podanie sygnału np. z telefonu lub innego urządzenia stanowiącego aktualne źródło dźwięku podpiętego do Aux? Jeśli tak to w jaki sposób to zrobić? Czy lepiej byłoby podpiąć się w płytkę radia i zastąpienie wejściem AUX mechanizm kasety? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym radiem w tym temacie?

Tutaj podaję link do schematu radia.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6385389#6385389

Proszę o wszelkie wskazówki , będę wdzięczny.

0 4
  • #3 25 Lut 2014 15:46
    Sarever
    Poziom 19  

Dziękuje za link. Z tego co się w nim dowiedziałem, "oszukanie" radia po to by, podać sygnał przez wejście BUS AUDIO IN, wiąże się z budową dodatkowego układu. Szczerze myślałem że jest to kwesta, jak nie zwarcia odpowiednich pinów, to podania na nie jakiegoś napięcia. Jeśli jest to jedyna metoda jaka pozwala użyć wejścia sygnału od zmieniarki, to jednak zdecyduję się na tradycyjne wyprowadzenie AUX IN i zastąpienie tymże wejściem mechanizmu kaset. Trochę poczytałem i wiem że podpiąć należy się do dwóch pinów układu, masę do obudowy radia lub np. masy RCA i dwa inne zewrzeć by uruchomić w radiu tryp TAPE. Proszę o w miarę dokładną instrukcję w które piny się wpiąć i jak wykonać taki zabieg.

0
  • #4 25 Lut 2014 15:53
    podly
    Poziom 15  

No jak uważasz - do tego układu wystarczy jeden prosty PIC i zasilanie - całość max kilka złotych. Jak się wpiąć w układ magnetofonu niestety nie wiem :(

0
  • #5 25 Lut 2014 19:46
    Sarever
    Poziom 19  

Nie tyle chodzi o koszty wykonania tego układu, co o nakład pracy. Wpięcie się w układ magnetofonu, powinien zabrać mniej czasu. Tymczasem jeśli ktoś wie w które wpiny wpiąć się z wejściem aux, to proszę o pomoc. W tej chwili siedzę nad schematem i doszedłem do następujących wniosków:

PIN 96 w układzie IC1 odpowiada za włączenie się mechanizmu kaset a za razem trybu TAPE w radiu. Należy podać tam napięcie 5,2V. Proszę o podpowiedź z którym pinem go zewrzeć by uruchomić mechanizm.

EDIT: Czy może być to pin 94 na którym mam cały czas napięcie 5.2V ?

Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

Sukcesywnie dochodzę powoli do rozwiązania, znalazłem dwa piny które po zwarciu przełączają radio w tryb TAPE. Na schemacie str. 20 jest to złączka po lewej stronie pod symbolem dwóch głowic magnetofonowych oznaczonych jako HP901 PLAYBACK. Zwarłem dwa piny opisane jako TAPE DETECT, oznaczenie styku na schemacie to S901, po tym zabiegu radio przechodzi w tryb TAPE.

Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

Po ciężkim boju wyprowadzenie AUX IN zakończone powodzeniem :) Wykorzystałem do tego wejścia RCA służące wcześniej jako wejście sygnału ze zmieniarki. Wylutowałem dwa kondensatoru C160 i C161. Natomiast "+" kondensatorów C162 i C163 włutowałem w miejsce , tamtych wylutowanych kondensatorów. Dziękuje za zainteresowanie. Temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów