Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirpool ADG 5820 IX, brak poboru wody

bunny2210 25 Lut 2014 16:06 2508 12
  • #1 25 Lut 2014 16:06
    bunny2210
    Poziom 6  

Witam serdecznie! Mam problem ze zmywarką firmy Whirpool model ADG 5820 IX. Nie pobiera wody przy włączaniu. Potrafi przejść cały cykl mycia naczyń na sucho przy czym ani razu nie sygnalizuje awarii ani nie wyłącza się wcześniej. Powinna mrugać 6 razy kontrolka ANULUJ/WYŁ. ale nic takiego nie ma miejsca. Z racji tego, że jest w zabudowie trudno do niej się dostać, zwłaszcza od dołu. Sprawdziłam wąż odpływu, suchy i czysty a kanalizacja drożna bo w tym samym miejscu połączenie ze zlewozmywakiem. Sitko w miejscu poboru wody czyste. Jest za to stojąca woda pod filtrem (filtr czysty), której nijak się nie można pozbyć. Osuszyłam jak tylko mogłam ale problem nadal pozostaje. Czy to problem z pompą? Jak się dostać do niej?
    Dziękuję za wszelką pomoc.

1 12
  • #2 25 Lut 2014 20:48
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    Sprawdź hydrostat.
    Pozdrawiam

0
  • #3 25 Lut 2014 21:13
    movzx
    Poziom 39  

itam67 napisał:
    Sprawdź hydrostat.
    Proszę tylko powiedzieć gdzie się on znajduje.

bunny2210 - uściślijmy, zmywarka nie pobiera wody czy nie myje naczyń?

0
  • #4 26 Lut 2014 02:31
    bunny2210
    Poziom 6  

Jest ewidentny brak poboru wody, bo naczynia są kompletnie suche. Zresztą nastawiłam normalny 45 minutowy program bo byłam ciekawa, czy będzie do końca "myć" czy może przerwie w połowie ale dotrzymała do końca i nic nie sygnalizowała, że jest coś nie tak. Oczywiście po otworzeniu, wszystko suchutkie i nietknięte biczem wodnym.

0
  • #5 26 Lut 2014 08:57
    oxidosis1
    Poziom 8  

Trzeba sprawdzić hydrostat oraz elektrozawór, ewidentnie zmywarka nie dostaje sygnału braku wody, nie obejdzie się bez demontażu zabudowy i dostania się do środka.

0
  • #6 26 Lut 2014 13:48
    bunny2210
    Poziom 6  

Tego się właśnie obawiałam bo naprawdę ciężko ją wyjąć z zabudowy. Ale nic jak mus to mus.

Aktualizacja 17:40

4 godziny grzebania i nic. Po ponownym włączeniu problem ten sam (czyli na szczęście nic nie uszkodziłam:)).

Elektrozawór wporządku, sitko przy nim wyjęłam, czyste. Przewody wszystkie w świetnym stanie, bez zaśniedzeń czy przepaleń. Odkręciłam kondensator ale też czysty. Co najdziwniejsze nie widzę nigdzie hydrostatu. Tam gdzie powinien być to nie ma... ale aż tak tępa nie jestem by go nie rozpoznać.

W każdym razie ogłaszam kapitulację. Dzwonię po serwisanta. Bo już naprawdę wyczerpały mi się pomysły. Chyba, że jeszcze Panowie na coś wpadną. Jakby co mogę zamieścić zdjęcia.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc.

0
  • #7 26 Lut 2014 18:24
    movzx
    Poziom 39  

oxidosis1 - już raz zadałem pytanie, więc powtórzę się: gdzie jest w tej zmywarce hydrostat? I jak zachowa się ta zmywarka, kiedy ciągle będzie miała informację o obecności wody?
    Pisać (prawie) każdy potrafi, ale błagam - z sensem.

bunny2210 napisał:
    Jest ewidentny brak poboru wody, bo naczynia są kompletnie suche.
    Więc jeszcze jaśniej - to, że naczynia są suche, nie oznacza że zmywarka nie pobrała wody.
    Czy słychać jak cokolwiek pracuje? Po około 5-10 minutach od początku programu jest woda na dnie?

0
  • #8 26 Lut 2014 18:46
    bunny2210
    Poziom 6  

Wspomnianej stojącej wody po osuszeniu już nie stwierdziłam. Wody na dnie nie ma nawet po 45 minutach. Na pewno na początku słychać próbę poboru wody i tak przez parę sekund, potem 2 sekundy przerwy, potem znowu i tak co chwile jakby chciała ale nie mogła. Z ciekawości dotknęłam przewodu doprowadzającego wode ale nie czuć przepływu. Druga sprawa jak włączam przycisk anulowania to można usłyszeć trzy odzielne próby, tak jakby chciała tą rzekomą wodę wylać.

Dziękuję za Pana cierpliwość :)

0
  • #9 26 Lut 2014 19:10
    movzx
    Poziom 39  

bunny2210 napisał:
    Na pewno na początku słychać próbę poboru wody
    Na początku powinno być słychać pompę wylewającą oraz główną. Potem dopiero elektrozawór.
    bunny2210 napisał:
    Wody na dnie nie ma nawet po 45 minutach.
    Proste sprawdzenie: proszę zakręcić dopływ wody i uruchomić program. Dowiemy się czy pobiera wodę czy nie.

0
  • #10 26 Lut 2014 20:44
    bunny2210
    Poziom 6  

Muszę przyznać, że odgłos przy włączaniu jest ten sam zarówno przy zamkniętym dopływie i otwartym. A wody jak nie widać tak nie widać. Ale jest jedna różnica przy anulowaniu, po odcięci wody słychać takie klekotanie. Nie wiem czy to coś pomoże.

0
  • #11 26 Lut 2014 21:42
    movzx
    Poziom 39  

I też cały program przechodzi bez wody i bez błędu?

1
  • #12 14 Mar 2014 22:01
    bunny2210
    Poziom 6  

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałam, ale nie było mnie w kraju.

Problem ze zmywarką jest nada (nie miałam czasu wezwać serwisanta)l i odpowiadając na Pana pytanie, tak, przechodzi cały program bez wody i bez błędu.

1
  • #13 15 Mar 2014 00:31
    movzx
    Poziom 39  

Może więc jest to czas na serwis. I tak obstawiam pompę myjącą - obym się mylił.

0