Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
W2 Usługi badań i pomiarów
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

poszukuje miernik - jaki miernik DVB-S2

tayson.82 12 Sie 2015 15:53 42765 124
    _kli_
    Poziom 34  
    Jeżeli masz firmę z branży, to mógłbyś go mieć za ok. 600 zł. Dla klienta detalicznego to ok. 650-660 zł. Taniej chyba nie trafisz - chyba że jesteś dobrym negocjatorem. Szukaj na al...ro.
  • W2 Usługi badań i pomiarów
    geco
    Poziom 25  
    Listę :D :D :D śmiechu warte 6 transporderów na satelitę .Wpisz sobie ręcznie co tam ci się podoba.Dolne H/V Górne H/V.Za dużo nie poszalejesz chyba ze można ustawić 16 Hotbertów x 6 transporderów.
    _kli_
    Poziom 34  
    geco napisał:
    śmiechu warte 6 transporderów na satelitę

_kli_ napisał:
    Obecnie można przypisać 9 transponderów do satelity
    czarny_alibaba
    Poziom 17  
    Jest może GOTOWA ,aktualna lista transponderów Hotbird - Astra do wgrania? - Deviser S30

tu jest #13 strona ale 2013r udostępniona przez kolegę @pawol

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12770702#12770702
  • W2 Usługi badań i pomiarów
    wow
    Poziom 27  
    Poszukaj tematu na forum, były wypisane najsłabsze TP, na których warto ustawiać anteny. Bo jak one będą na wymaganym poziomie to inne na 100% będą dobre :)
    netTv
    Poziom 25  
    Warto weryfikować ustawienia anteny i konwertera na 10.834 V, 11.449 H, 11.508 V oraz aktualnie najsłabszym dla nas transponderze z kanałem BBC Brit HD 12.476 H.
    Uzyskanie najlepszych parametrów na tych transponderach przy sprawnej instalacji, gwarantuje odbiór ofert wszystkich platform w Polsce.
    czarny_alibaba
    Poziom 17  
    Darek.S napisał:
    Ja ustawiam na 11411 11449 i 11508. Wszystkie S2. Zdażyło mi sie, że gdy TVN 11508 chodził dobrze 11449 robił problemy. Do tego dobrać coś by Quatrówkę przedzwonić.

Można prosić o udostępnienie takiej Listy TP ,Astra<-->HB
    Gotowej do wpisania z palca do miernika Deviser S30

z najsłabszymi TP oraz paroma najsilniejszymi TP :wink:
    Darek.S
    Poziom 31  
    Mogę Ci udostępnić do Neona, która sam wyedytowałem programem Neontools. Zresztą w Neonie mozna to zrobić z klawiatury. O ile wiem do Devisera tez jest taki program a do jego obsługi powinna wystarczyć umiejetność obsługi Windowsa czy Worda.
    czarny_alibaba
    Poziom 17  
    Podczas Ustawiania Anteny miernikiem Deviser S30

Sygnał z satelity HB najlepiej łapać w trybie FIND - na najmocniejszym sygnale = "10719" :?:
    potem dopieścić :D na słabszym TP z HB

Na koniec ustawić MER?(w trybie MEASURE.) :D

Co o tym sposobie myślicie ?
    czarny_alibaba
    Poziom 17  
    Jak prawidłowo wgrać oprogramowanie z dołączonej płytki CD (Deviser S30)? pod Windows 8.1 x64

Setup-Aplikacja w żaden sposób nie mogę zainstalować :?: wyrzuca błąd podczas instalacji :!:

Ps

Już sobie poradziłem :D

Najpierw odinstalowałem z komputera a potem zainstalowałem tą aplikacje razem z instalką Setup od miernika Deviser S30

Sprawdziłem i działa :idea:
    Podłączam miernik do kompa za pomocą dołączonego kabelka USB, włączam miernik >>> następnie:
    Wgrywamy listę poprzez >>>DOWNLOAD.<<<

>>>UPLOAD<<< Zgrywamy Listę kanałów
    sergeant
    Poziom 11  
    Mam pytanie do użytkowników SATLINK WS-6933 HD :
    Czy istnieje kilka wersji tego miernika ?
    Czy wszystkie posiadają kolorowy wyświetlacz i takie same menu ?
    Przyszedł czas na wymianę mojego poczciwego Linboxa SF-9100 i zastanawiam się co wybrać .
    geco
    Poziom 25  
    WS-6933 HD są w tak zwanych 2 wersjach , czyli kolor i mono czarno biały podobny do WS-6923 HD.Fajny i prosty miernik DVB-S2 polecam w ciemno.Miałem i byłem z niego bardzo zadowolony.Szukaj na aledrogo za 299zł lub na alibaba ,aliexpress.
    Fotodetektor

Poziom 30  
    Satlink to typowy chińczyk a Deviser to firma, która robi poważne urządzenia pomiarowe.
    geco
    Poziom 25  
    A co w tych czasach nie jest chinczykiem.Chyba że sam sklecisz w garażu.
    maksar
    Poziom 24  
    geco napisał:
    Chyba że sam sklecisz w garażu.

Z chińskich części. :D
    11111olo
    Poziom 43  
    Fotodetektor napisał:
    Satlink to typowy chińczyk a Deviser to firma, która robi poważne urządzenia pomiarowe.

Nie o to pytałem. To że wszyscy wszystko robią w Chinach jest oczywiste.
    Pytam wyłącznie o to czy ktoś miał z do czynienia z WS-6916. Jest lepszy bo ma np. podgląd programów FTA. Tu nie ma możliwości ustawienia niewłaściwego satelity.
    Fotodetektor

Poziom 30  
    11111olo napisał:
    Pytam wyłącznie o to czy ktoś miał z do czynienia z WS-6916. Jest lepszy bo ma np. podgląd programów FTA. Tu nie ma możliwości ustawienia niewłaściwego satelity.

Żadna zaleta wg mnie. Jak masz doświadczenie do nie jest to potrzebne. Owszem jest to plus.
    Są inne ważniejsze wskazania.

Co do wypowiedzi wyżej a nic nie wnoszących do tematu to proszę zauważyć, że SATLINK to żadna firma a D. to..... i tu odsyłam do oferty. Zobaczcie jakie sprzęty robią.

Wolicie dobry sprawdzony produkt od Devisera. czy jakiś chiński wynalazek nazwą własną przy zakupie kontenera ?(Satlink, Linbox itd.)
    Darek.S
    Poziom 31  
    Ja swego czasu kupiłem podobny produkt o nazwie Dreamsky. Pozwoliłem sobie na jego porównanie z Neonem na Tym Forum. I używałem go sporadycznie a ostatnio wcale. Owszem przydaje się. Czasami pożyczam go dobrym znajomym tym samym oszczędzam sobie pracy u nich ( i tak darmowej :D )
    Fotodetektor

Poziom 30  
    Oczywiście i nie mam o to pretensji ;) (spoko zioooommm)
    Obstaje za Deviserem.
    Darek.S
    Poziom 31  
    11111olo napisał:

Czy w takim razie ma identyfikację satelity?

Jak mu wgrasz odpowiednią listę transponderów ( nie za dużo - po co klikać) to oczywiście. Piszę dlatego, że były już tu posty jakoby mierniki nie identyfikowały poprawnie. Wynika to z faktu, że na innych satelitach są podobne częstotliwości na których się też logują. Przykład 10719 z Hb loguje na 16E ( chyba 10721 )

Dodano po 2 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3108299&highlight=
    11111olo
    Poziom 43  
    Trochęjednak to loteria z transponderami. Jak się wpisze niewłaściwe to nie wiadomo na co się ustawi.

Dziwi mnie jedno. W DVB-T jak częstotliwość muxa to 746MHz to odstrojenie o 1MHZ (albo więcej) uniemożliwia załapanie, a na satelicie odstrojenie o kilka MHz już nie.
    Darek.S
    Poziom 31  
    11111olo napisał:
    Trochęjednak to loteria z transponderami. Jak się wpisze niewłaściwe to nie wiadomo na co się ustawi.

A myślisz, że te zabawki (* Dreamsky, Satlink itp.) identyfikują inaczej? Mają swoją listę transponderów i sprawdzają te, które są unikalne dla danego satelity. A jak się coś zmieni to głupieją i bez aktualizacji softu są mniej użyteczne. A aktualizacje są max dwa lata ( w praktyce do wypuszczenia nowego modelu przez dana firmę - przerabiałem na Dreamsky'u).
    Dlatego masz wpisać właściwie a to żadna sztuka. Post wyżej jest link w którym opisuje na jakich ustawiam. A co do tego odstrojenia to Neon mierzy taki parametr jak LNB error i potrafi on wynosić rzeczywiście kilka MHz. A ile tych MHz to są takie parametry jak zakres zaskoku i trzymania pętli PLL bo tak to działa.

Dodano po 15 [minuty]:

Dla bardziej dociekliwych:
    http://www.imnipe.pwr.wroc.pl/files/prv/id35/zp-lab/csp/CwC_plik_3.pdf