Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo Pi2512 - Wymiana procesora - jaki procesor?

25 Lut 2014 17:19 1461 4
  • Poziom 2  
    Witam. I proszę o pomoc.
    Posiadam laptopa fujitsu siemens amilo pi2512 z prockiem t2370.
    Chciałbym wymienić procesor na mocniejszy.

Jaki procesor mógł bym tam założyć by płyta dała radę?

Czytałem trochę na forum i nie wiem czy procesor T8300 będzie pasował, a może znajdzie się coś z 4-rdzeniowych?

Płyta główna to SROSA (chyba santa rosa).
    Chipset intel: GL960
    Southbridge: Intel 82801HBM (ICH8-ME).

Package: Socked P (478)

Z góry dziękuję za odp.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Oficjalnie pasujący procesor to Dual-Core T2390 a nieoficjalnie udało się na GL960 odpalić T7500 na szynie 800Mhz.Update bios to podstawa przy tego typu zabiegach.
  • Poziom 2  
    czarny244 napisał:
    Oficjalnie pasujący procesor to Dual-Core T2390 a nieoficjalnie udało się na GL960 odpalić T7500 na szynie 800Mhz.Update bios to podstawa przy tego typu zabiegach.

Update biosu to dla mnie wyższa szkoła jazdy :) chyba będę musiał poszukać kogoś do pomocy.
  • Poziom 27  
    83Marlin napisał:
    czarny244 napisał:

Update biosu to dla mnie wyższa szkoła jazdy :) chyba będę musiał poszukać kogoś do pomocy.
    Proponuje sobie odpuścić bo znacznej zmiany nie odczujesz.
  • Poziom 2  
    czarny244 napisał:
    83Marlin napisał:
    czarny244 napisał:

Proponuje sobie odpuścić bo znacznej zmiany nie odczujesz.

hmmmm, lipa. A RAMu z 2 do 4 gb myślicie że coś zmieni? Bo muli mi się komp i już niewiele pomaga.