Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SA-HT850 i dźwięk 5.1

r96 25 Lut 2014 20:06 1548 2
  • #1 25 Lut 2014 20:06
    r96
    Poziom 2  

Witam.
    Posiadam kino domowe Panasonic SA-HT850 i telewizor Samsung PS43D450. Mam pewien problem z dźwiękiem 5.1, a właściwie z jego brakiem.

Mam wszystko prawidłowo podłączone i dźwięk z telewizji naziemnej jest odtwarzany przez kino. Problemem jest to że przy odtwarzaniu filmu z pendrive poprzez USB w telewizorze nie ma w ogóle dźwięku z kina. Jedyną możliwością jest oglądanie z dźwiękiem z telewizyjnych głośników, ale to nie to samo.

Pokombinowałem trochę i kupiłem kabel 2 x chinch - mini jack 3.5 mm. Podłączyłem jacka do wyjścia słuchawkowego w telewizorze, a chinche do kina. Włączyłem film z pendrive. Dźwięk z kina jest. Sukces. Euforia. Początkowo wszystko wydawało się super, ale zauważyłem, że dźwięk z tylnich kolumn to ten sam co na przodzie, ale o wiele cichszy. Włączyłem więc koncert nagrany na płytę DVD. Słucham, a tu dźwięk dzień do nocy w porównaniu z tym niesionym przez jacka. Prawdziwe 5.1. No więc sprawdzam na internecie i dowiaduję się, że mini jack może transmitować tylko 2 kanały dźwięku czyli stereo. No i wszystko jasne.

I teraz mam parę pytań:
    1. Czy jest możliwość połączenia jakoś tych urządzeń by uzyskać dźwięk 5.1?
    2. Jeśli nie, to czy dało by radę odtworzyć w kinie film 720p nagrany na dwuwarstwowe DVD?
    3. Jeśli żadne z powyższych nie jest możliwe, to czy kolumny i subwoofer można podłączyć do jakiegoś innego, nowszego DVD z portem USB, by uzyskać 5.1?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0 2
  • Pomocny post
    #2 26 Lut 2014 00:11
    anmedia
    Poziom 39  

r96 napisał:
    Problemem jest to że przy odtwarzaniu filmu z pendrive poprzez USB w telewizorze nie ma w ogóle dźwięku z kina.

Zobacz - gdybys poszukal na forum to bys odpowiedz znalazl bardzo szybko.

r96 napisał:
    Pokombinowałem trochę i kupiłem kabel 2 x chinch - mini jack 3.5 mm. Podłączyłem jacka do wyjścia słuchawkowego w telewizorze, a chinche do kina.

Brawo i to jedyne tanie rozwiazanie problemu. Inne kosztowne w linku powyzej.

Ad1. Nie. Tylko Dolby Pro Logic (analogowy, beda grac wszystkie glosniki ale dzwiek bedzie jako 4.0)
    Ad2. Nie.
    Ad3. Nie.

0
  • #3 26 Lut 2014 16:38
    r96
    Poziom 2  

Dziękuję za tak szybką odpowiedź.
    No trudno, nie pozostaje nic innego jak zacząć zbierać na nowe kino.
    Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo