Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite Pro A200 - Płyta ISKAA LA-3481P - Brak procedury POST

25 Lut 2014 20:10 2289 4
  • Spec od komputerów
    Płyta: ISKAA LA-3481P Rev. 2.0A
    Obsada układowa:
    północ - GM945
    południe - ICH8-M
    KBC- KB926
    Płyta ze zintegrowaną grafiką Intel'a.

Witam.
    Siedzę drugi dzień nad tą płytą i brakuje mi już pomysłów.
    Problemem jest brak procedury POST.
    Płyta startuje, pobór prądu stopniowo wzrasta, osiąga 766mA, po chwili spada do wartości 715mA i tak już zostaje.
    Wszystkie napięcia zasilające prawidłowe, jedynie nie podoba mi się +VCC_CORE - 960mV. Mimo to PU11 wystawia sygnał PGOOD. Z tego co czytałem +VCC_CORE przy starcie płyty powinno wynosić 1,2V.
    KBC otrzymuje sygnał PWROK. Reset CMOS wykonany, BIOS przeprogramowany - bez zmian.
    Oscylacje obecne na wszystkich kwarcach poza X2 - tutaj oscylacje pojawiają się na ułamek sekundy po włączeniu, ale czytałem, że na tej płycie to normalne przy braku POST.
    Płyta prawidłowo sygnalizuje brak pamięci RAM.
    RAM i procesor oczywiście podmienione, jedynie nie jestem pewien procesora - na podmianę mam tylko T2370 i nie wiem czy ta płyta obsłuży ten procesor.
    Bateria jest prawidłowo ładowana i płyta startuje na samej baterii z tym samym skutkiem.
    Dość mocno nagrzewa się ICH8-M - nie utrzymam na nim palca dłużej niż przez kilka sekund. Na schemacie brak rozpiski poszczególnych sygnałów zegarowych, co dodatkowo utrudnia sprawę.

Podejrzewam uszkodzone południe, ale może ktoś przerabiał już ten temat i podpowie co nieco. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Podmień południe.
    Jaki wsad wgrałeś?
  • Spec od komputerów
    Tak jak podejrzewałem - uszkodzone południe.
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Temat zamykam.

Edit:

Dla potomnych - nalazłem inną, sprawną płytę z tym samym mostkiem południowym i na niej mostek był ledwo ciepły.