Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sound Blaster LIVE - Lepsza od zintegrowanej ?

Arnuko 27 Lut 2014 22:09 5892 39
    swiercm
    Moderator na urlopie...
    Callahan napisał:
    Koledzy zwróćcie uwagę, że zintegrowany w płytę kodek audio może i ma sam w sobie snr 100dB, ale z racji obecności w pobliżu innych układów high frequency na tej samej płycie ten snr to już nie jest nawet 80dB. W słuchawkach słychać ja rzęzi.
    Dokładnie z tym się spotkałem w dwóch maszynach ze zintegrowanymi układami zakładając do nich sb live, a w drugiej audigy2. Jest różnica, jak karta jest nieco dalej od rzężących układów płyty głównej.
    Dźwięk, tak zdecydowanie ma inną charakterytykę w tych kartach sb od integry, nie wiem czy lepszą, inną poprostu.

Ale w tym konkretnym przypadku rozchodzi się tylko i wyłącznie o stabilne, dobre sterowniki. Sferę jakości niestety pomijamy. SB LIve były kiedyś bardzo dobrymi kartami, ale wsparcia dziś brak, stąd i obawa o częste BSODy i zawieszki sprzętu. KXy potrafią się wywalić bez ostrzeżenia i dźwięku nie będzie, więc po co taka karta...
    O sterach natywnych nawet nie piszę... porażka.
  • AdexAdex
    Callahan
    Poziom 18  
    Zapewne tak jest. Na jednej maszynie mam xp x64 i audigy2, wiem, nowsza,ale nie mam problemu ze sterownikami z windows update. Live! też na tym używałem, stery pozykane w ten sam sposób. Działało, do słuchania muzyki, nie gram żeby stwierdzić w innych warunkach.
  • AdexAdex
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    konior966
    Poziom 21  
    jurek.adam napisał:
    Natomiast kwestia obsługi od strony sterowników przeważa szalę na korzyść zintegrowanej, chyba, że komuś nie zależy na stabilności sprzętu.
    Obecnie mam w komputerze 2 karty dźwiękowe, Zintegrowaną soundmax'a (używana do mikrofonu, ma kilka rozwiązań poprawiających "czytelność" głosu) i Sound Blaster Live! 5.1 Digital SB0220 (OEM z Dell) ze sterownikami KX pod Windows 7. BSOD z powodu sterowników dźwięku (obojętnie której z nich) nigdy nie miałem, a trochę tych kart już używam.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    marcin zdebel
    Poziom 2  
    Nie wierze w to co czytam! Od lat używam SB Live! zarówno pod XP jak i Vista/W7 i nigdy nie miałem z nią problemów (SB0100 czyli ta sama karta co SB0060).
    Na starszych konfiguracjach (m.in. VIA KT266) był problem z przerywanym dźwiękiem, który z czasem rozwiązał VIA Hyperion a wcześniej Patch for Creative Labs SoundBlaster Live! and Audigy-series drivers.
    This patch will disable the "turbo mode" feature of newer Creative drivers, which will solve "crackling" or distortion problems for some users. Try this patch if the VIA "PCI Latency" patch does not solve your sound-related problem.
    Link:
    georgebreese.com/net/software/#CREATIVE
    (niestety wygasł ale można znaleźć w sieci).
    W razie problemów nadal można posiłkować się "vlatency_v020_beta21.exe" choć ja takowej potrzeby nie mam.
    Na stronie CL nadal można ściągnąć oficjalne sterowniki dla XP (na upartego można je zainstalować pod Vista/W7).
    Link:
    support.creative.com/Downloads/welcome.aspx
    Wystarczy wybrać język angielski...Lenistwo Panowie, lenistwo!
    Z tego co pamiętam dodatkowo należy ściągnąć patch (wprowadza synchronizację z ustawieniem głośników etc.)
    Osobiście polecam SB Live! series Support Pack 2.5
    Link:
    forums.creative.com/showthread.php?t=698996
    Pod Vista/W7 jest tyle opcji konfiguracji, że głowa boli! Poza niedogodnościami wskazanymi przez daniela_k karta pod XP/Vista/W7 działa wyśmienicie!
    OpenAL wspierany. Dla fascynatów starszych gier (głównie DS) można używać Alchemy.
    By cieszyć się "hardware sound" pod Vista/W7 wystarczy skopiować dwa pliki do katalogu np. winamp'a i...voila. Obciążenie procesora przy odsłuchu - 0%.
    Od razu zaznaczam, że pod W8/W8.1 powyższych sterowników nie sprawdzałem.
    Sterowniki KX już od dawna są w wersji 3552. Ostatnio sam autor dość pokrętnie upublicznił "finalną" wersję...
    Linki:
    hardwareheaven.com/general-discussion/225114-opensource.html
    github.com/kxproject
    Opowieści o BSODach SB Live! szczególnie pod XP to jakieś phantasmagorie...
    Zamiast poszperać w sieci lepiej po_biadolić, po_narzekać, po_wyżalać się, jak to biedaczysko sterowników do SB0220 zaleźć nie potrafi. Typowo polskie.
    Czy SB Live! lepszy jest od integry? W mojej ocenie tak.
    Autorowi gratuluję zakupu i życzę przyjemnego odsłuchu :)
    MZ
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Pawelxc91
    Poziom 6  
    Odświeżam temat i chciałbym się dowiedzieć czy stary SB live! 5.1 będzie bardziej wydajniejszy od układu VIA VT1718S HD Audio zintegrowanego na płycie głównej ASRock M3N78D z procesorem Phenom II x3 710 z odblokowanym 4 rdzeniem. Chodzi mi tutaj głownie który układ będzie mniej obciążał CPU.
    AnyKey
    Poziom 25  
    Jeżeli tylko uda Ci się znaleźć jakieś sterowniki, które nie będą co chwila wywalać błędów, czy się sypać, na Twoim systemie, to jak najbardziej możesz użyć SB.

Żadna z kart nie obciąża w zauważalny sposób procesora.
    Pawelxc91
    Poziom 6  
    Ok dziękuję bardzo za odpowiedź.