Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP - spowolnienie komputera i internetu

25 Lut 2014 20:41 2028 10
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie. Od pewnego czasu mój laptop bardzo wolno pracuje, często strony w internecie otwierają się w nieskończoność, czasem się zawieszają. Systematycznie skanuje i czyszcze system (Malwarebytes Anti-Malware,
    CCleaner, odkurzacz, Wise Registry Cleaner)
  • Spec od komputerów
    Masz malo ramu.

Odinstaluj:
    HiJackThis
    Skaner on-line mks_vir
    Spyware Doctor 6.0

Daj screen z Process Explorer oraz z CrystalDiskInfo:
    http://portableapps.com/apps/utilities/crystaldiskinfo_portable

Wykonaj skrypt:

:OTL
    SRV - File not found [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\FindRight\updateFindRight.exe -- (Update FindRight)
    O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {53504356-3700-A76A-76A7-7A786E7484D7} - No CLSID value found.
    [2014-02-23 17:32:00 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\FindRight
    @Alternate Data Stream - 88 bytes -> C:\WINDOWS\System32\msacm32.drv:SummaryInformation
    @Alternate Data Stream - 140 bytes -> C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TEMP:DE406C3E
    @Alternate Data Stream - 128 bytes -> C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TEMP:890CC2F3
    @Alternate Data Stream - 112 bytes -> C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TEMP:DFC5A2B2
  • Poziom 12  
    Witam.
    Niestety nie udało mi się przeskanować Skanerem on-line mks_vir, nie chce się uruchomić w w moim IE,nie wiem czy to może dlatego, że mam Explorer 8 ?
    Wychodzi komunikat, że nie udało się załadować silników.
    Spyware doctor wykrył 5 infekcji. Daje też raport.
  • Poziom 43  
    IE8 to nawet przeglądarką nie można nazwać, podstawowych testów nie potrafi przejść. Poza tym masz tylko 1GB pamięci ram co jest bardzo małą ilością, dorzuć kolejne 1GB to system stanie się żwawszy. Skaner Mks miałeś odinstalować, więcej śmieci zostawia niż to usuwa.
  • Spec od komputerów
    Podane programy miales odinstalowac, a nie ich uzywac.
  • Poziom 12  
    Tak, przepraszam, źle przeczytałem, odinstalowałem wszystko.
    Mam jeszcze takie pytanie, czytałem na forum, że można poprawić wydajność poprzez zmianę rozmiaru pamięci wirtualnej w opcjach wydajności komputera. Czy pomogło by to choć troszkę ? Jeśli tak, to jakie wartości trzeba by tam wpisać?
  • Spec od komputerów
    Lepiej pomysl o dokupieniu drugiej kosci ram 1GB, to nie jest duzy wydatek.
  • Poziom 36  
    svchost masz 7. U mnie jest 4. Zainteresuj się konfiguracją usług w xp. Nie korzystaj z najnowszych wersji przeglądarek - nie dotyczy IE. Nod też nieco ci zjada. Osobiście nie używam żadnego antywirusa, a jedynie firewall. Mam aktualnie 768MB ram, i nie narzekam. Uruchamianie i pełna gotowość systemu 26 sekund. Sprawdź stan fragmentacji dysku.
  • Poziom 12  
    Dziękuję za podpowiedzi.
    Nie wiem co to jest za proces svchost i nie wiem jak zmniejszyć ich liczbę. Próbowałem skonfigurować usługi w xp, ale też nie wiem za bardzo które mogę wyłączyć, żeby czegoś nie zepsuć. Dysk często defragmentuje z opcji windowsa.
  • Poziom 12  
    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi. Zamykam temat, pozdrawiam