Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon, bramofon, zasilacz, zamek elektromagnetyczny w furtce- jak podłączyć

25 Lut 2014 21:06 5409 3
  • Poziom 7  
    Witam mam pytanie jak podłączyć wszystko razem: Domofon, bramofon, zasilacz, zamek elektromagnetyczny. Wyśle dwa szkice jeden podłączony przeze mnie a drugi żeby ktoś zrobił podłączenie mi w paincie jak wszystko podłączyć jeżeli bym źle narysował(każde podłączenie kabla proszę narysować innym kolorem) . Nigdy nie podłączałem , mniej więcej wiem jak podłączyć, ale proszę o rysunek z poprawnym podłączeniem.
    1. Aparat domofonowy (unifon TK6 analogowy) chcę żeby załączał zamek elektromagnetyczny w bramie przez zaciski 5 i 6 (konfiguracja zacisku będzie 5 + 1).
    2. Zasilacz domofonu (EWD 10) : nie wiem po co są zaciski EZ,EZ,Z1,Z2(te zaciski przypuszczam że są do zamka elektromagnetycznego i do domofonu),KE,MU,DU(a te to nie wiem może do wideo rozmowy)?
    3. Bramofon gdzie podłączyć : zacisk DL (wydaje mi się że tego się nie podłącza)?
    4. Zamek elektromagnetyczny do furtki (nie kupiłem jeszcze, ale tez będzie zamontowany więc proszę, jeszcze dorysować zamek i jak go podłączyć.
    Jeżeli chodzi o przewody to do domofonu i do bramofonu (10 żył w bramofonie musi też starczyć do zamka elektromagnetycznego) poprowadzone są przewody 10żyłowe 0,5mm* i wszystkie dwie wiązki poprowadzone są do zasilacza domofonu EWD10.
    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
    Domofon, bramofon, zasilacz, zamek elektromagnetyczny w furtce- jak podłączyć
  • Poziom 20  
    Wpisz w google,, zasilacz ewd10 schemat'' a znajdziesz multum gotowych schematów,szkoda rysować,schemat bardzo zły.
    KE - obwód przycisku otwierania bramy
    MU-mikrofon unifon
    SU-słuchawka unifonu (glośnik)
    DL - diody led (podświetlenie kasety,podajesz na nie 12V)

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Tu znajdziesz różne warianty przyłączenia z tym zasilaczem. Link
  • Poziom 7  
    Schemat który nakreśliłem był tak zły że musiałem go usunąć. Dzięki "zybex" za Link z schematami znalazłem taki schemat jaki szukałem, dzięki też "dzolo35" za przetłumaczenie skrótów. Pozdrawiam i zamykam temat.