Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother J140W - Nie można wydrukować zdjęć, zacięcie papieru

25 Lut 2014 22:23 3201 7
 • Poziom 27  
  Próbuję wydrukować zdjęcie na papierze A4 fotograficznym epson'a. Niestety za każdym razem papier utknie i muszę z tyłu otworzyć klapkę aby wyciągnąć zacięty papier.

  W jaki sposób wydrukować zdjęcie na tej drukarce? Mam zainstalowane wszystkie sterowniki. Odnoszę wrażenie, że jest to spowodowane grubszym papierem, ale w opcjach drukowania nigdzie nie widać opcji ustawienia grubości papieru. Na normalnej kartce A4 drukarka drukuje bez problemu.
 • Poziom 13  
  To wina papieru bo jest na pewno za gruby, albo się ślizga.
  Możesz tylko wyczyścić rolki i tyle.
 • Poziom 27  
  Drukarka ma 3 miesiące więc rolki będą chyba czyste bo nie była dużo używana. Ok, spróbuję z innym papierem.
 • Poziom 23  
  Ustawienia niestety nie mają nic do rzeczy.
  Te drukarki mają problem z łyknięciem grubszych arkuszy papieru foto - wchodzi ze zbyt dużym oporem, rolka łapie poślizg i papier staje. Przeczyszczenie rolek czasami pomaga niezależnie od wieku drukarki, wystarczy że są lekko pokryte pyłem z papieru i poślizg jest większy.
  Na arkuszu foto po zablokowaniu nie zostają czasami ślady po rolce ?
 • Poziom 16  
  Z opisu problemu nie wynika, w którym dokładnie miejscu papier się blokuje. Jeżeli uderza o głowicę, to przypominam, że Brothery po ustawieniu w sterowniku papieru foto podnoszą odrobinę głowicę.
 • Poziom 10  
  Witam,
  Na 99% usterka występuje z niewiedzy bądź nie czytania instrukcji.

  Przy drukowaniu na papierze FOTO zmień w sterowniku drukarki rodzaj papieru z "Standardowy" na "Do druku atramentowego" lub Brother FOTO 71.

  Na pewno pomoże.

  Papier też musi mieć odpowiednią gramaturę (sprawdź jakie papiery obsługuje drukarka).

  Jeżeli to nie pomoże to albo rolka zabrudzona albo "łysa".

  Wtedy do serwisu i ją wymienią.
 • Poziom 27  
  Próbowałem na wielu ustawieniach i zmiana papieru "do druku atramentowego" była pierwszą zmianą. Ale wyczytałem gdzieś na którymś z forów, że do tej drukarki najlepiej podchodzi papier fotograficzny o gramaturze do 200. Trochę cienki ale jest to raczej drukarka do zastosowań biurowych niż druku zdjęć do czego chyba najlepiej nadaje się Epson L800.
 • Poziom 10  
  Na gramaturze którą podaje producent dzała bez problemu - chyba że jest problem z rolką albo mechanizmem - wtedy do serwisu.