Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz VCR JVC model HR-P7A świecą wszystkie diody

Indyczes 04 Kwi 2005 20:23 1564 4
  • #1 04 Kwi 2005 20:23
    Indyczes
    Poziom 33  

Witam kolegów serwisantów.
    Odtwarzacz video jak w tytule,problem jest następujący:uszkodzony rezystor R914(0,33Ω)w zasilaczu,po załączeniu sprzęt nie podejmuje pracy,jedynie bardzo szybko wiruje drum.Po wymianie rezystora efekt następujący:nie działa nic,w chwili załączenia obróci drum i nic ponadto,co ciekawe świecą się wszystkie diody na przednim panelu(choinka),nie działa przycisk Power.Nie posiadam schematu,udało mi się ustalić,że nap.+5Vjest prawidłowe,zasilacz wyrażnie jest przeciążony.Moje podejrzenia kierują się w stronę procka SMD AKAI-
    MN675121P100MULT1,on dość znacznie się nagrzewa.Być może się mylę,bardzo proszę o pomoc,może ktoś przerabiał podobny temat.
    Myślę,że gdyby okazał się procesor to pewnie należy sobie odpuścic-pewnie będzie drogi.Jeszcze raz proszę orady i sugestie.

• #2 05 Kwi 2005 08:22
    Telo
    Poziom 39  

Sprawdz inne napiecia z przetwornicy nie tylko 5V.

• #3 05 Kwi 2005 08:58
    Indyczes
    Poziom 33  

Inne napięcia są,myślę,że poprawne,problem raczej tkwi nie w zasilaczu,a w okolicy procka lub on sam. Może ktoś ma schemat,byłbym wdzięczny.
    Mój adreś: indyczes(malpa)o2.pl
    W dalszym ciągu proszę o pomoc,z góry dziękuję.

• #4 05 Kwi 2005 18:54
    AMPI
    Poziom 25  

Witam!
    Jeśli to ći w czyms pozmoze to moge powiedzieć tylko tyle że w środku śiedzi akai a więc takowego schematu szukaj.
    Pozdrawiam.

• #5 06 Kwi 2005 10:33
    Indyczes
    Poziom 33  

Witam.
    Uszkodzenie zdiagnozowane-uszkodzony IC402-MN7675121P100MULT1,bardzo się grzeje siada na nodze 74 +5Vdo poziomu +3,2V.Z uwagi na koszt zakupu tego procka (ok150zł) w porozumieniu z klientem odstąpiłem od dalszej naprawy,temat uważam za zamknięty.Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME