Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CUC 2130 - zawiesza kontroler

Stachserwis 05 Kwi 2005 19:10 6065 47
    bonzo f
    Poziom 29  
    bonzo jan napisał:
    obcy7 moze w twoim pion a u innych moze tvn.nie znam problemu nie ogladam polskiej tv wcale ,,denerwuje się widzac politykow i co robia,, ale jak emisja taka zalatwiala by procki to bylby nr. np 100000 szt odbiornikow kto za to $$
    bonzo f
    Poziom 29  
    czyli chwilowo do wylaczenia proc eror, cala reszta chodzi i sie nie psuje na zawieszonym.nie chce sie tu spierac ale z czym to jest zwiazane.narazie nie uzywac tvn turbo tyle z tego tworzacego sie tasiemca i nastepny post grundig 55-908...moze nadaja w formacie pal plus a niektore tv moga miec z tym problem nie odczytuja taka moja sugestia.
    Michał99
    Poziom 30  
    Gdzie i na jakom kanale nadaje TVN turbo czy chodzi tu o sat tv kablową czy naziemną.
    El Procek
    Poziom 17  
    Sprubójcie wymienić diodę 54005 6,8V 1,3W.U mnie pomoglo.To jednak niedotyczyło TVN-ów. Było zbyt duże +8V.
    Stachserwis
    Poziom 28  
    Najskuteczniej w moim m-scowości wiesza proca TVN TURBO, następnym co do skuteczności jest TNV 7, potem pozostałe TVN-y.
    Aby "odwiesić" muszę wykonać nstp procedurę:
    wyłączyć TV wył. sieć.-wyjąć antenę a następnie włączyć TV(włącznikiem głównym, zmienić program na inny niż TVN-y po czym dołączyć antenę.Oczywiście mówimy/piszemy o "kablówce"
    Czy znacie Panowie/Panie przypadki blokowania proców innych typów TV
    pozdr $$
    sq2dn
    Poziom 11  
    Witam wszystkich.

Ja wczoraj dostalem CUC2121 do naprawy i nie wiedzialem co to moze byc bo klient mowil ze sie wiesza i trzeba wylaczac wlacznikiem sieciowym zeby sie zresetowal. I znowu powtorka dostaje drugi TV tez CUC2121 i ten sam objaw.... podejrzewalem procki ale.... doszedlem ze to sie dzieje tylko i wylacznie na TVN TURBO. Zaczalem sie smiac ze to TVN puszcza wirusy hehe ale widze ze koledzy maja ten sam problem. Ciekawe czy bedzie szczepionka :P.

Pozdrawiam.
    zdzich42
    Poziom 40  
    Dwa zgoszenia CUC 2121 Pracujący z anteny dachowej i inny CUC (nie pamietam dokładnie )pracujący z kablówki z objawem wieszania się procesora. Kurcze co o tym myśleć? Nie byłem tak dociekliwy i nie spojrzałem jaki był program w momencie blokady... Uznałem powyższe przypadki jako zbieg okoliczności przypadkowy ale...czytam i oczom nie wierzę. CUC 2121 przy mnie sie nie zawieszał, ale ten drugi Tv (Grunding) tak jak piszecie wiadomość co to za program z menu przeskakiwała z prawego górnego rogu w lewy i ... nic ani klawiatura ani pilot nie ruszały TV. Przypadek zrządził że widziałem i tą "dziwną planszę" wymiary jak TXT (tekst) na szarym tle kwadraciki z ściętym górnym prawym rogiem). powiem szczerze nie wiem co o tym myśleć. W przypadku pierwszym (kablówka i widziałem feler) postanowiłem wizytę z zaprogramowaną pomiecią SMD w drugim przypadku postanowiłem ponowna wizytę gdy objaw się powtórzy. Kurna epidemia czy "cóś"....
    RM
    Poziom 21  
    Nie bede wracal do TVN bo w moim przypadku nie ma to znaczenia .OTV siada po nagrzaniu na kazdym programie nie wł.TXT.Blokuje sie tak skutecznie ze nie dziala pilot(klawiatury lok.nie spr).Wylaczajac wlacznikiem sieciowymna moment TV dziala ok.10 do 30 min a nieraz dluzej ale po tym zalaczeniu pokazuje sie OSD i zlikwidowac je mozna puszczajac ATS(str.automat)STW i elka w tym ukladzie wymienilem-nie pomoglo.Bede musial go przywiez na warsztat bo u klienta nie zrobie chyba ze ktos cosik znajdzie.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    ertevu
    Poziom 18  
    Nie chcę już za dużo dodawać . Pisałem na początku tematu ,że obejrzałem cały film na Polsacie. Wczoraj przyszedł klient aby TV odebrać . Zapytałem czy ogląda TVN-Turbo. NO WŁAŚNIE - to stało się na tym programie- powiedział.Poprosiłem zatem , aby na razie tego programu nie oglądał.Tu chciałbym jeszcze przypomnieć ,że w opcjach tego procesora jest możliwość zablokowania korzystania z TXT do oznaczania nazw odbieranej stacji. Ja już odbiornika nie mam ,ale może ktoś z kolegów jeszcze to sprawdzi ,czy ta blokada nie uzdrowi sytuacji.
    unitra serwis
    Poziom 17  
    Jeśli OTV posiada w MENU opcje SAT to nalęży tę pocję wyłączyć, poza tym można spróbować w trybie serwisowym zmienić nieco wartości ARW,

nb.
  • Pomocny post
    tomig
    Poziom 15  
    Przez AV efekt jest ten sam, więc ARW odpada.
    krisbady
    Poziom 12  
    Panowie wszystko sie zgadza te problemy wystepuja w tv opartych na procesorze STV zwiazane jest to z nadawanym sygnałem wystepuje to
    w szczególności w sieciach kablowych od poniedziałku wszystko wróci do normy.(temat w 100% sprawdzony).
    vitel
    Poziom 14  
    Mam podobny przypadek i faktycznie wiesza się tylko na TVN Turbo,chociaż dziś chodzi już trochę lepiej i nie wiesza się tak często
    LAMBDA
    Poziom 17  
    ...u mnie też od ok.godziny 12 wszystko działa poprawnie...
    RTVpomocnik
    Poziom 12  
    Mialem sie juz nie odzywac na ten temat, mam tez taki tv ,tylko dziwi mnie jedno , dlaczego od poniedzialku ma wrocic wszystko do normy?

sprawa zaloby narodowej .....w sumie tez sie nad tym zastanawialem(((

o i dodam w teletekscie TVN brak niektorych stron np programu nie ma; znaczy nie ma na 303stronie zawsze byl o tej porze...

moze to o to chodzi
    Stachserwis
    Poziom 28  
    Myślę że temat już wyjaśniony i proponuje zamknięcie
    pozdr.$$

A więc zamykam.
    (am)