Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka kondensacyjna do bielizny, schemat - działanie...

25 Lut 2014 16:32 2136 5
  • Poziom 8  
    Nie wiem czy to dobre miejsce, ale zapytam.
    Od jakiegos czasu jestem posiadaczka suszarki kondensacyjnej do bielizny i zastanawia mnie co jest powodem tak wielkiego zuzycia pradu ( okolo 4 KW) szukalam na forum jakiegos ogolmego schematu takiej maszymy by zrozumiec to zjawisko, naturalnie nie znalazlam, dlatego prosze Was wytlumaczcie mi to lub podrzuccie jakis schemat, informuje, ze prawo Ohma jest mi znane i moze troszke wiecej.
    Pozdrawiam.
    Monika.
  • Poziom 38  
    W takiej suszarce pracuje grzalka el. wentylator i zaleznie od typu suszarki, urzadzenie chlodnicze, na ktorym skrapla sie wilgoc odparowana cieplym powietrzem grzalki.
    Jesli elementem chlodniczym jest ogniwo Peltiera, lub prosta chlodziarka na bazie grzalki, to musi pobierac dosc duzo energii. :-)
    Czy te 4 kW to dane z tabliczki znamionowej, czy odczyt licznika?
  • Poziom 8  
    4 KW to dane z instrucji obslugi, 2 KW grzalka w pralce potrafi podgrzac wode do 80°C w 20 min, bez wody wykopci sie w mig, a zamrazarki czy chlodziarki domowe takze biora stosunkowo maly prad do tego silniki, razem mniej niz 100W, a gdzie reszta?
  • Poziom 38  
    W ogole to jest max. moc, a nie zawsze wszystkie urzadzenia pracuja pelna moca.
    Z drugiej strony nie mozna porownywac takiej suszarki z lodowka czy zamrazarka, bo jest to innaczej rozwiazane, a duze moce sa po to aby jak najszybciej uzyskac odpowiednie suszenie. Najprawdopodobniej jest tam ogniwo peltiera jako chlodziarka i pobiera ok.1 kW.
    Silniczki potrafia pobierac po kilkaset wat, a w suszarce jest ich 3-4.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    I po odparowaniu wody trzeba ja z powrotem szybko schlodzic do temperatury skraplania, urzadzeniem o niskiej wydajnoscii i energozernym, jakim jest ogniwo Peltiera.

Dodano po 3 [minuty]:

Jesli suszarka kondensacyjna to z pewnoscia ma urzadzenie chlodnicze.
    A biorac pod uwage potrzebe malych gabarytow , jest nim zazwyczaj ogniwo Peltiera.