Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolce Gusto krups spalona elektronika, prośba o identyfikacje podzespołu

26 Lut 2014 08:03 2541 5
 • Poziom 14  
  Witam kolegów elektroników i techników.Otrzymałem w spadku urządzenie do robienia kawy Dolce Gusto mini. Poprzednikowi z dnia na dzień zaczęła coraz słabiej lecieć woda(kawa) z dyszy. Pan lakiernik postanowił zajrzeć do środka, ściągnął obudowę, odchylił(z tego co widzę) płytkę elektroniki, gdzie zwarła o obudowę prawdopodobnie grzałki i podłączył do prądu. Ku jego zdziwieniu wywaliło bezpieczniki. Po czym się zdenerwował i oddał go mnie. I tu pytanie, czy ktoś posiada może schemat tej płytki? Chodzi mi o identyfikację spalonego tranzystora,stabilizatora? Znajduje się u góry zdjęcia z lewej strony. Zatkana była tylko dysza gdyż była zakamieniona, a chcę ożywić urządzenie. Pomóżcie panowie.

  Dolce Gusto krups spalona elektronika, prośba o identyfikacje podzespołu Dolce Gusto krups spalona elektronika, prośba o identyfikacje podzespołu Dolce Gusto krups spalona elektronika, prośba o identyfikacje podzespołu
 • Pomocny post

  Specjalista AGD
  W20
  0107NN

  Takie oznaczenie widnieje na uszkodzonym elemencie..
 • Poziom 14  
  Dziękuję, gdyby ktoś potrzebował parametry tego układu- Triak; 600V; 1A; 7mA; SOT223. Dziękuję kolego
 • Poziom 14  
  Wymieniłem triaka. Urządzenie włączyłem. Grzałka zaczyna grzać tak długo aż plastikowe siodełko zaczyna się podtapiać a bezpieczniki temperaturowe nie wytrzymują i przerywają. Podłączyłem osobno pompę do prądu i działa, przy okazji przepłukałem układ podgrzanym octem i odkamieniłem go. Urządzenie po włączeniu do prądu siedzi cicho.
  Guzik podświetla się na czerwono gdy go przycisnę, jeszcze raz przycisnę i miga na czerwono, po chwili zapala się zielone a grzałka gorąca jak smok, gdy przekręcę "wajchę" u góry w prawo to zaczyna lecieć para, pluje, huczy.
  Po paru sekundach zaczyna migać szybko czerwone światełko i wywalają bezpieczniki . Panowie od czego zacząć?

  Moderowany przez movzx:

  Scaliłem.

 • Poziom 14  
  Pomoże ktoś?
 • Poziom 14  
  Dolce gusto crups, utylizowany, zamykam temat