Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 1,0 2000r -spryskiwacz tylny włącza przednią wy

psooya 24 Feb 2014 20:33 3072 8
    psooya
    Level 38  
    Podłączę się, szukam schematu sterownika wycieraczkami który je aktywuje po włączeniu spryskiwacza. Problem polega na tym, że spryskując tylną szybę włącza mi się przednia wycieraczka, przełącznik podstawiłem, lecz wydaje mi się, że blacharz się przyczynił tylko nie mam pojęcia gdzie stąd potrzebuję schemat by to zrozumieć.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 18 [minuty]:

Z tego co znalazłem w sieci nie ma na schemacie w obwodzie spryskiwacza elementu odpowiedzialnego za trzykrotne włączenie wycieraczek podczas spryskiwania stąd też stoję w kropce.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    januszx3
    Level 31  
    Zdjęcie z postu #1, wskazuje optycznie na termiczną deformację plastiku złącza. Jeśli to nie jest złudzenie optyczne, określ pochodzenie tych zmian, jeśli potrafisz.
    Skutek termicznych zmian łączy może być jedną z przyczyn problemu.
    Należy dokonać pomiaru rezystancji łącz i usunąć ew. przerwę.
    Jeśli się pomyliłem i źle oceniłem zdjęcie, przepraszam.
  • Relpol przekaźniki
    psooya
    Level 38  
    Nie, pompka jest DENSO dwukierunkowa z przekaźnikiem zmiany kierunków w sobie, idą do niej 3 przewody, plus i chyba dwie masy załączane z przełącznika albo jedna masa i dwa plusy z przełącznika. To jest dobre, spryskiwacz działa zarówno osobno na przód jak i na tył lecz podczas sprysku tyłu dochodzi do efektu ubocznego w postaci załączenia przedniej wycieraczki na 3 cykle. Potrzebuję info gdzie jest moduł który tym steruje tzn wykrywaniem spryskiwacza przedniego i załączaniem wycieraczek na 3 cykle, na pewno nie robi tego przełącznik a schemat który znalazłem o tym nie wspomina. Zapewne mam zwarcie na tych przewodach, albo padł moduł.

Dodano po 59 [sekundy]:

Tak, ten schemat widziałem, gdzie na nim jest układ sterowany spryskami tak by włączał wycieraczkę ?

Dodano po 1 [minuty]:

Jest Wiper Relay ale gdzie to jest w kabinie? W przełączniku jest elektronika ale nie ma tam tranzystora takiej mocy by ruszyć wycieraczki albo ja jestem ślepy.
    deesz
    Level 16  
    Wszystko jest w dźwigience.
    Tam niema czegoś takiego jak "3 cykle", to jakiś efekt uboczny.
  • Helpful post
    miler80
    Level 34  
    Myślę że problem leży w pompce lub jej okablowaniu.
    psooya
    Level 38  
    Pompka była strzałem w 10. Puścił klej górnego dekla i dostała się tam woda powodując uplywnośić. Ta pompka jest przeklęta raz nie pompowala na tył teraz znów to. Z dwóch, zipka, kleju do szyb złożyłem jedną i zobaczymy na jak dlugo starczy.