Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cordoba 1.6 AFT - Zanikanie iskry

26 Lut 2014 10:39 1530 2
  • Poziom 13  
    Co może być przyczyną, że znika mi kompletnie iskra, i po jakims czasie jest znowu ?(np.kilka/naście godz. przerwy)
    Silnik 1.6 8V AFT 74kW (Seat/VW)
    Podobno może byc walnieta cewka lub czujnik halla.Sa jeszcze jakies mozliwosci bo nie mam cewki na podmiane...?
    Czy to ze iskra znika i pojawia sie jest jakims typowym objawem usterki danego podzespolu?

Sposób na sprawdzenie cewki wymyslilem taki:
    odłaczyć cewkę zapłonową od reszty elektroniki, podłączyć żarówkę 12V zamiast cewki do modułu , zakręcic rozrusznikiem , i jesli zarowka miga znaczy że są impulsy dla cewki a iskry przy podłączonej cewce nie było - wniosek uwalona cewka
    Pytanie czy trzeba odłaczac cewke od modulu by sprawdzic impulsy na zarowce?

Chyba ze padl modul w cewce, wtedy mozna sprawdzic impulsy bezpośrednio z wtyczki, ktora jest podłaczana do cewki ? (jest to cewka razem z modułem)

Nie wiem czy cewka od 1.4 podejdzie czy musi byc konkretnie od 1.6 i to w wersji mocy taka jak mam oryginalnie ?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    To byla cewka.Wstawiona uzywana oryginalna Beru.(nowki nieoplacalne i jakies dziwne firmy, sami sprzedawcy mowia ze nie warto brac nowych no name'ow)