Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Atlas Copco GA250 - Błąd startera

presztak 26 Feb 2014 14:01 1935 3
 • #1
  presztak
  Level 9  
  Witam,
  mam problem ze sprężarką śrubową Atlas Copco GA 250 ze sterownikiem Elektronikon-sterownik starszego typu. W momencie kiedy nie ma poboru powietrza, maszyna programowo wchodzi w wybieg nastepnie się wyłącza, niestety kiedy ciśnienie spadnie poniżej wartości zadanej nie ma ponownego załączenia, na sterowniku pojawia się komunikat o błędzie startera. Ażeby ją powtórnie załaczyć muszę wyłączyć całkowicie zasilanie i czekać na znaczny spadek ciśnienia w sieci.
  Będę wdzięczny za sugestie.
  Paweł
 • #2
  bonanza
  Power inverters specialist
  Być może jest za wysokie ciśnienie w zespole śrubowym, jest to chyba wada zaworu zwrotnego po bloku sprężającym. Nie jestem specem, znam to bardziej ze słyszenia (spotkałem się w Airpolu z takim defektem).
 • #3
  presztak
  Level 9  
  Dziękuję za podprowadzkę. Zapomniałem wcześniej dopisać, że sterownik to ELEKTRONIKON MK III. Wyczytałem w jakimś angielskim manualu dosłownie jedno zdanie, że od momentu inicjacji startu -sterownik ma określony czas na kontrolę parametrów. Domniemuję ,że jeżeli sterownik nie zdąży sprawdzić, bądź parametr lub parametry będą niezgodne to po upływie w/w czasu nie nastąpi rozruch i pojawi się błąd startera. Tylko dlaczego sterownik nie sygnalizuje mi wcześniej uszkodzenia czujnika? Czy może tak być, że oprogramowanie dla tego sterownika jest tak gołe,że nie podaje szczegółowych komunikatów o uszkodzeniach? A może uszkodzony jest któryś przetwornik A/C w sterowniku?
 • #4
  presztak
  Level 9  
  Rozwiązano,uszkodzone układy we-wy sterownika.