Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

viessman vitopend 100 - niskie ciśnienie spoczynkowe

26 Lut 2014 15:33 3360 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Na wstępie napiszę, woda ciepła jest, kaloryfery grzeją równo i po chwili od włączenia pieca, nie są też zapowietrzone (sprawdzałem).

Jednakże po dłuższej bezczynności, np całego dnia jak nie ma nas w domu
    cisnienie spada do 0.1-0.3.
    Natomiast gdy piec załączy się w chwilę i bez problemów ciśnienie rośnie do 1.3-1.5.
    Instrukcja wymaga żeby było minimum 0,8 ale nie ma informacji czy ciśnienie robocze, spoczynkowe czy ogólnie :)
    Sądze że ciśnienie spoczynkowe nie powinno tak spadać.
    Czasem też dość głośno słysze jak piec napełnia się wodą.
    Proszę o porady

http://www.viessmann.com/web/poland/PDF-90.ns...opend%20100%20WH0%20(06-2002).pdf?OpenElement
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Objawy wskazuja na brak lub zbyt niskie ciśnienie w naczyniu przeponowym-znajduje się ono na plecach kotła, dostęp od góry w celu sprawdzenia ciśnienia 0,7-1 bar Ciśnienie sprawdzamy na odwodnionym kotle.
  • Poziom 9  
    Dzięki za szybkie info, ale nie wiele z tego rozumiem. Czy piec może być uszkodzony i powinenem wezwać serwis? Czy może to tylko kwestia dopełnienia wody.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Spuszczasz wode z kotła, odkręcasz z naczynia przeponowego kapturek z zbiornika , sprawdzasz jakie jest ciśnienie, jeżeli jest niższe od podanego lub nie ma go wcale to pompujesz do danej wartości, napuszczasz wode i gotowe
  • Poziom 9  
    no to czas na serwis dzieki wielkie
  • Poziom 9  
    Witam serwis był miesiąc temu, panowie podniesli cisnienie do 1.5 ale spada i po miesiacu mam 0.4 gdzie mogę szukać przyczy? Oczywiście usługę będe reklamował, gdyż dokładnie opisałem problem a panowie widocznie tylko dopełnili instalacje. Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Reklamuj. To wygląda na uszkodzenie przepony. Pewnie konieczna będzie wymiana.
  • Poziom 9  
    Zamykam. Została wymieniona przepona.
  • Poziom 8  
    sebek4wd napisał:
    Zamykam. Została wymieniona przepona.

Wow to pewnie zapłaciłeś za to z 5 k PLN. Jeszcze w życiu nie słyszałem coby w naczyniu przeponowym w kotle wiszącym wymieniać przeponę haha (membranę hmm) . Porażka na całego - pewnie dmuchnęli pompką ręczną i na jakiś czas jest ok.
    Wymiana przepony jak to nazywasz jest praktycznie nie do zrobienia.
    Pozdrawiam
    PS. I życzę przyjemności z używania Viessman - Mercedesa hmm "cenowego" Vitopend 100 - rakieta. A jak się skończy to chociażby na tym forum zapytaj jaki kocioł będzie dobry dla Ciebie

Moderowany przez piracik:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.