Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz o bardzo małej dyszy (do 2mm średnicy)

26 Lut 2014 19:29 837 2
  • Poziom 7  
    Witam,
    Mam takie pytanko. Otóż potrzebuję odkurzacza, bądź jakiegokolwiek sprzętu, który będzie służył do podnoszenia małych nieregularnych przedmiotów.
    Kupiłem pompę próżniową, o małej średnicy wyjścia, ale w żaden sposób nie chce ona ani utrzymać przedmiotu (zakrywa on tylko część wlotu powietrza), ani tym bardziej przyciągnąć go do siebie.
    Taki efekt udało mi się uzyskać zwykłym domowym odkurzaczem, przyczepiając strzykawkę do wylotu powietrza i otwierając maksymalnie boczny wylot (żeby odkurzacz się nie spalił). Odkurzacz ciągnął bardzo słabo, ale wystarczało to do utrzymania przedmiotów (do ok. 3g).

Gdzie mogę kupić taki sprzęt, lub w jaki sposób mogę go wykonać? Z góry dzięki za pomoc :)
  • Poziom 25  
    A może coś takiego jak chwytak podciśnieniowy do montażu smd. Co prawda jest to ręcznie sterowana pompka podciśnieniowa ale za to z różnymi nasadkami. Odkurzacz o bardzo małej dyszy (do 2mm średnicy)
  • Poziom 7  
    Właśnie cała sprawa polega na tym, że to musi być kontrolowane za pomocą komputera (Odcinanie zasilania przez tranzystor). No i taka pompka chyba nie jest w stanie przyciągnąć do siebie rzeczy - jedynie utrzymać je (ale to potrafi i pompa próżniowa).