Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłacza internet po wi fi tylko na jednym laptopie

26 Lut 2014 22:53 9837 8
  • Poziom 15  
    Witam problem dotyczy laptopa dell inspirion 1501 i router tp-link tl-wr740N . A mianowicie rozłącza mi Internet co kilka minut po wi fi . Co zrobiłem instalowałem na nowo sterowniki do kart sieciowej reset i nowa konfiguracja routera, wgrałem nawet od nowa do niego oprogramowanie . Problem nadal nie ustępuje. Na laptopie niedawno robiony był format c wiec system raczej wykluczam. Problem jest o tyle dziwny że na innym laptopie Internet z tego routera działa bez problemu cały czas bez przerwań. Co dziwne na moim laptopie tez niema problemu z rozłączaniem sie Internetu ale tylko wtedy jak jestem podłączony do Internetu po wi fi w innym miejscu(tzn kozystam z połaczenia w innym miescie na innym ruterze gdzie zasięg w dodatku ma tylko 2 kreski albo -70dbi około i działa bez problemu). W obydwu przypadkach jest ten typ szyfrowania wpa2 zasięg 100% bo w pokoju z routerem się łącze swoim laptopem poza moja Siecia tylko jedna jeszcze dolatuje ale to mam ustawione tak że kanały się nienakładaną na siebie. Co jeszcze ciekawe w insiderze nie widać tych przerwań połaczeń na wykresie siły sygnału. Jakieś sugestie proszę bo juz nie wiem co mogę zrobić z tym problemem dodam ze w obu laptopach wszystko jest ustawione na auto i niema wpływu który pierwszy sie połączy z wi fi zawsze sie mój tylko rozłącza.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 43  
    WR-a która wersja sprzętowa- V1,2,3,4? Jaki system operacyjny? Karta sieciowa w laptopie ma wyłaczoną opcję zarządzanie energią? Dopisywałeś do karty sieciowej DNS-y i do routera np: 8.8.8.8 8.8.4.4?
  • Poziom 15  
    WR-a jak dobrzepamietam bo sprawdzić teraz nie moge 2,1 ta której nie można zaktualizować do innej wersji. W Zażądzaniu energią miałem zaptaszkowane pozwolenie na wyłaczanie karty sieciowej teraz to odznaczyłem jesli to o to chodzi.A jesli nie o to, to mam jeszcze takie coś w zawansowanych jak Tryb oszczedzania energii i w polu wrtość było zaznaczone SZYBKI zaznaczyłem teraz wyłaczony. DNS-ów nie dopisywalem. O tym czy to pomogło napisze dopiero jak pojade za parae dni do rodzców.

System na obu laptopach Xp z sp3
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 15  
    Niestety wprowadzone zmiany nie pmogły dalej to samo.O co chodzi z tymi dns-ami ? troche mnie dziwi że trzeba coś znimi robic skoro kiedyś działało ok . A teraz na jednym działa na auto ustawieniach a na moim niechce po mimo że jak podłacze się do innej sieci to działa normalnie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Z tego co tu widze to w tej karcie niema takiej opcji chyba że źle szukam. Rozłacza internet po wi fi tylko na jednym laptopie
  • Poziom 15  
    Dziś zauważyłem ze jak wyłaczyłem szyfrowanie a było ustawione na WPA-PSK/WPA2-PSK i hsało normalnie to się nie rozłacza. Ale z tego co wiem to posiadanie niezabezpieczonej sieci nie jest dobrym pomysłem. Można to jakoś ugryźć?
  • Poziom 15  
    Znów jestem u rodziców i internet wkurza przez to rozłączanie ktoś podpowie co mozna jeszcze zrobić żeby się tak nie działo i czemu wogóle powstaje taki problem?
  • Poziom 15  
    Witam wczoraj chyba udało mi się rozwiązać problem rozłączania się mojego Internetu. A mianowicie odinstalowałem oryginale sterowniki jakie miąłem do karty sieciowej i program SlimDrivers sam wyszukał mi najnowsze sterowniki pasujące do mojej karty sieciowej. Po ich zainstalowaniu jak do tej pory nic się nie rozłącza i wszystko działa jak powinno. Swoją droga to dziwne że kiedyś na oryginalnych sterownikach też działało na tym sprzęcie bez problemu a już nosiłem się z zamiarem kupna innej karty sieciowej do laptopa.
    Z rzeczy które mnie zdziwiły to po zainstalowaniu tych nowych sterowników wzrósł zasięg sąsiednich sieci jakie wcześniej dolatywał do mnie gdzie insider pokazywał je na poziomie -90 około a teraz w tym samym miejscu ta sieć dochodzi nawet do -60.
    Ale wydaje mi się że to tylko takie złudzenie i zafałszowane wartości ponieważ poszedłem z laptopem do garażu gdzie jak kiedyś testowałem możliwości routera to tam mi sygnał juz zanikał i sie rozłączał Internet ale z wartości około -90 a teraz będąc w tym samy miejscu Internet się rozłączył i nastąpiło przerwanie połączenia wifi po mimo że ostatnia wartość pokazana przez insider była -62.