Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Becker BE7433 - Pika (beep'a) po włożeniu do innego auta.

26 Feb 2014 23:46 1638 4
  • Level 8  
    Witam forumowiczów. Znajomy kupił auto i było w nim nieoryginalne radio. Zależało mu na działaniu wyświetlacza w aucie i przyciskach na kierownicy więc kupił radio z rozbitego samochodu (inne niż oryginalne, ale pasujące). Samochód to Citroen a zakupione radio pochodzi z Renault. Ku mojemu zdziwieniu po włożeniu radia okazało się że wszystko idealnie działa. Radio gra, wyświetlacz wszystko pokazuje, sterowanie radia z kierownicy działa, nie chciało żadnego kodu - od razu zaczęło działać. Problem jest taki że radio robi cykliczne BEEP w głośnikach, co bardzo denerwuje. Po zgłębieniu tematu dowiedziałem się że te radia tak są zabezpieczone i po włożeniu będzie pikać bo nr VIN zapisany w pamięci radia jest inny niż w samochodzie.

Sczytałem pamięć z radia i mam potrzebny VIN ale nie mam pojęcia jak i gdzie go podmienić w tym wsadzie...

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś z kolegów podpowiedział jak to zrobić, ewentualnie zrobił to dla mnie. W załączniku przesyłam bina, nr vin i wszystkie numery z naklejek na radyjku. Pozdrawiam.
  • Level 37  
    anonymous_user wrote:
    Ku mojemu zdziwieniu po włożeniu radia okazało się że wszystko idealnie działa.

Nie ma takiej opcji .

I może napiszesz jaki citroen i który rok .
  • Level 8  
    SZYMON BYDGOSZCZ wrote:

Nie ma takiej opcji .

A jednak :)

SZYMON BYDGOSZCZ wrote:
    I może napiszesz jaki citroen i który rok .

Przepraszam, już precyzuje. Auto to Citroen Xsara Picasso 2001 rok.
  • Level 37  
    anonymous_user wrote:
    A jednak

Daj foto wyświetlacza i działającego z nim radia.
  • Level 8  
    Znajomy jeździ teraz z zastępczym radiem. Nie będę go ściągał i przekładał żeby tylko zrobić zdjęcie. Też byłem zdziwiony ale to po prostu działa, z resztą po co miałbym ściemniać w tej sprawie skoro nawet nie chodzi o działanie czy nie działanie radia w tym temacie. Chcę jakoś zlikwidować beepanie. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Może to być wskazówka którą ścieżkę od procesora przerwać aby to wyłączyć (podobnie można było robić w Clarionach).