Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Becker BE7433 - Pika (beep'a) po włożeniu do innego auta.

anonymous_user 26 Lut 2014 23:46 1326 4
  • #1 26 Lut 2014 23:46
    anonymous_user
    Poziom 6  

Witam forumowiczów. Znajomy kupił auto i było w nim nieoryginalne radio. Zależało mu na działaniu wyświetlacza w aucie i przyciskach na kierownicy więc kupił radio z rozbitego samochodu (inne niż oryginalne, ale pasujące). Samochód to Citroen a zakupione radio pochodzi z Renault. Ku mojemu zdziwieniu po włożeniu radia okazało się że wszystko idealnie działa. Radio gra, wyświetlacz wszystko pokazuje, sterowanie radia z kierownicy działa, nie chciało żadnego kodu - od razu zaczęło działać. Problem jest taki że radio robi cykliczne BEEP w głośnikach, co bardzo denerwuje. Po zgłębieniu tematu dowiedziałem się że te radia tak są zabezpieczone i po włożeniu będzie pikać bo nr VIN zapisany w pamięci radia jest inny niż w samochodzie.

Sczytałem pamięć z radia i mam potrzebny VIN ale nie mam pojęcia jak i gdzie go podmienić w tym wsadzie...

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś z kolegów podpowiedział jak to zrobić, ewentualnie zrobił to dla mnie. W załączniku przesyłam bina, nr vin i wszystkie numery z naklejek na radyjku. Pozdrawiam.

0 4
  • #2 27 Lut 2014 07:48
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

anonymous_user napisał:
    Ku mojemu zdziwieniu po włożeniu radia okazało się że wszystko idealnie działa.

Nie ma takiej opcji .

I może napiszesz jaki citroen i który rok .

0
  • #3 27 Lut 2014 15:56
    anonymous_user
    Poziom 6  

SZYMON BYDGOSZCZ napisał:

Nie ma takiej opcji .

A jednak :)

SZYMON BYDGOSZCZ napisał:
    I może napiszesz jaki citroen i który rok .

Przepraszam, już precyzuje. Auto to Citroen Xsara Picasso 2001 rok.

0
  • #4 27 Lut 2014 17:35
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

anonymous_user napisał:
    A jednak

Daj foto wyświetlacza i działającego z nim radia.

0
  • #5 27 Lut 2014 18:05
    anonymous_user
    Poziom 6  

Znajomy jeździ teraz z zastępczym radiem. Nie będę go ściągał i przekładał żeby tylko zrobić zdjęcie. Też byłem zdziwiony ale to po prostu działa, z resztą po co miałbym ściemniać w tej sprawie skoro nawet nie chodzi o działanie czy nie działanie radia w tym temacie. Chcę jakoś zlikwidować beepanie. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Może to być wskazówka którą ścieżkę od procesora przerwać aby to wyłączyć (podobnie można było robić w Clarionach).

0
  Szukaj w 5mln produktów