Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane kombi DTI 2000 - Karoseria/podwozie - ocynk, czy nie?

DjMapet 27 Lut 2014 01:39 1452 3
  • #1 27 Lut 2014 01:39
    DjMapet
    Poziom 43  

Witam.
    Jako że z kilku miejsc nadwozia/podwozia (okolice nadkoli i progów) odchodzi lub odpryskuje lakier a w niektórych miejscach od dawna (jakieś dwa lata) pojawia się rdzawy nalot, chciał bym te miejsca zabezpieczyć przed dalszym pogłębianiem się korozji.
    "Słyszałem" że karoseria jest podobno ocynkowana, więc chciał bym dobrać odpowiednie środki i odpowiednio przygotować powierzchnię pod nie.
    Czy jest ktoś w stanie potwierdzić, lub zdementować to co "słyszałem"?
    Ew. Poradzić jakich środków użyć?

Pozdrawiam.

0 3
  • #2 27 Lut 2014 02:25
    zeimp
    Moderator na urlopie...

W tym aucie blachy masz już obustronnie cynkowane. Niemniej jednak, brak chlapaczy powoduje, że znajdziesz rdzę tak na progach, czy nadkolach...

0
  • #3 27 Lut 2014 11:15
    2293657
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 27 Lut 2014 17:59
    DjMapet
    Poziom 43  

Dziękuję za odzew!
    Progi i tylne nadkola na pewno nie "widziały" blacharza. Przednie nadkola pewnie widziały ale głównie chodzi o przednią część progów, o krawędzie tylnych nadkoli oraz progi w ich okolicy.
    Jeśli po usunięciu odchodzącego lakieru/baranka, ukazuje się rdzawy nalot, to go usunąć mechanicznie (papierem ściernym, szczotką drucianą), czy też zmyć jakimś środkiem do usuwania rdzy? Chodzi mi o to, czy takie działanie spowoduje uszkodzenie warstwy ocynku, czy też to nie ma znaczenia?
    Czym ew. zabezpieczyć takie miejsca przed korozją, przed położeniem lakieru? cortaninem, minią? Może jakimś lakierem do malowania bezpośrednio na rdzę?
    Z doświadczenia wiem, że lakiernik tak te miejsca "zabezpieczy", że po niecałym roku wylezą bąble, dlatego przed lakierowaniem tych miejsc, sam chcę je zabezpieczyć przed korozją w odpowiedni sposób i odpowiednimi środkami.

Pozdrawiam.

Dziękuję i zamykam.

Pozdrawiam.

0