Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus C360 - Wymiana łożysk wałka sprzęgłowego.

27 Lut 2014 07:37 18486 10
  • Poziom 11  
    Witam. Chcialem wymienic łożyska igiełkowe na wałku sprzęgłowym drugiego stopnia. Te łożyska, jest ich tam 2 są osadzone wewnątrz wałka. Problem w tym że nie mogę wpaść na pomysł jak je wyciągnąć. Wałek wygląda na monolit. Podpowiedzcie coś.
  • Poziom 22  
    Na początku wgłębienia masz zabezpieczenie(wciskany kołnierz)trzeba go zdjąć i masz dostęp do łożysk.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Dokładnie jak kolega wcześniej podał, tulejkę i uszczelniacz wybić i jest dostęp do łożysk. W katalogu części to fajnie widać na rysunku. Tablica 24, pozycje: 14, 15.
  • Poziom 11  
    Ale tulejkę wybijać w stronę wieloklina? Wrzucę zdjęcie bo coś nie bardzo rozumiem.
    Ursus C360 - Wymiana łożysk wałka sprzęgłowego.

Tulejka 2 jest ruchoma, ale idzie ją wybić przez część oznaczoną nr 1?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Część oznaczona nr1 na zewnątrz,weź jakiś mały ostry przecinaczek,włóż w szczelinę między wieloklinem a częścią nr1 i powinno wyjść.
  • Poziom 11  
    OK dzięki rozumiem, zaraz sprawdzę.

Elegancko. Wszystko wyszło jak chciałem. Ale w życiu nie powiedziałbym, że ten kołnierz idzie wyjąć. Wyglądało to jak by to był wałek. Dzięki

Koledzy mam jeszcze problem. Do wałka sprzęgłowego I stopnia ( stary typ) wchodzą trzy łożyska igiełkowe 28x33x13. Jednak jak je tam umieszczę to ostatnie łożysko zasłoni rowek na pierścień zabezpieczający. Tak powinno być czy wałek jest źle wykonany?

Ursus C360 - Wymiana łożysk wałka sprzęgłowego. Ursus C360 - Wymiana łożysk wałka sprzęgłowego.
  • Moderator na urlopie...
    Na prośbę autora, wątek otwieram ponownie.
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Nie wiem skąd taki rozmiar. W katalogu 4011 są dwa łożyska 40x45x14.
    W katalogu 355/360 nie wiem czy nie ma błędu bo do numeru silnika 235329 jest takie samo ale jedno. Tyle że są tam wciśnięte dwa pierścienie i seger. Więc możliwe.
    Dopiero po modyfikacji zmieniono wałek i łożysko na NU2305E.
    Chyba że patrzę nie tam gdzie trzeba.
  • Poziom 11  
    Już sobie poradziłem. Dotoczyłem tulejkę dystansową i włożyłem dwa łożyska. Wszystko pasuje elegancko. Te łożyska o ķtórych piszesz znajdują sie z drugiej strony wałka głównego, czyli między wałkiem ataku i głównym. Dzięki za pomoc.
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    A racja. Starsza wersja łożyska igiełkowe a nowsza same igiełki. Moja pomyłka.
  • Poziom 11  
    Już sobie poradziłem. Dotoczyłem tulejkę dystansową i włożyłem dwa łożyska. Wszystko pasuje elegancko. Te łożyska o ķtórych piszesz znajdują sie z drugiej strony wałka głównego, czyli między wałkiem ataku i głównym. Dzięki za pomoc.