Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kingston SSD V300 120GB czy Adata SSD XPG SX900 120GB/Adata SSD S który lepszy??

27 Lut 2014 09:45 2757 8
  • Poziom 12  
    Witam mam zamiar dziś jechać po dysk ssd tylko który wybrać z tych trzech? Nie pytajcie o budżet bo kupuje z odbiorem osobistym i nie dołoże więcej bo nie jestem w stanie,tylko podpowiedzcie który?
    Kingston SSD V300 120GB czy Adata SSD XPG SX900 128GB/Adata SSD SP900 Premier Pro 128GB prosze o szybką odpowiedź.
  • Poziom 42  
    Obydwa dyski są dobrej jakości. Chcesz używać w laptopie ? Jeśli tak to zwróć uwagę na wymiary.
  • Poziom 12  
    Nie,stacjonarny.Potrzebuje go na system i przydatne programy.

Dodano po 21 [sekundy]:

I podalem trzy dyski.
  • Poziom 38  
    Nie wiem ile razy będę to powtarzał, ale jeżeli Kingston V300 jest na nowym firmware, albo co gorsza jeszcze ta nowsza rewizja (podobno na zupełnie innych kościach pamięci) to ten SSD jest nic nie warty... ludzie na allegro wystawiają je nowe nawet po 250zł, ale co z tego, jak te dyski są o połowę wolniejsze od pierwszych rewizji... Jak Kingstona V300 to tylko z fimware 505.

Moje propozycje SSD:
    Crucial M500 ok 255zł
    Goodram C50 120Gb ok 275zł
    Plextor M5S 128Gb ok 340zł
    Intel 530 120Gb 370zł z 5 letnią gwarancją

Który wybrać? Wszystkie są raczej dobre, Crucial ma sprzętowe szyfrowanie danych, czego np droższy Plextor nie ma, za to Plextor jest nieco wydajniejszy i to jest sprawdzony SSD, ale ja myślę, że na chwilę obecną kupiłbym albo Cruciala albo Goodrama (wspierajmy Polskę;))
  • Poziom 42  
    Osobiście brałbym Adata SSD SP900 Premier Pro 128GB jest szybszy od Kingstona (w zestawie nie posiada zatoki na 3,5'').
  • Poziom 12  
    Ok.dzięki za odpowiedzi to w takim razie doloże te 20zł i kupie tego plextora.Temat do zamknięcia.
  • Poziom 25  
    Jeżeli SSD to tylko Intel, są mało popularne bo swojego czasu były bardzo drogie i sie nie rozsławiły. Kupisz Intela i masz spokój, gdyż te dyski są niezawodne.
    A Polskie produkty? No cóż ja bym sie trzymał z daleka
  • Poziom 12  
    Kupilem Adata SP900 ponieważ plextor będą mieli dopiero za tydzień. I jestem mile zaskoczony nie spodziewałem się tak masakrycznego skoku wydajności. Sam system (Win8.1) włącza się w zaledwie 7 sec.
  • Poziom 25  
    Tylko żebyś nie był mile zaskoczony po roku jak zaczną pojawiać się niestabilne sektory itp.