Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vodafone k3565z zte, komputer nie wykrywa

martyna2903 27 Feb 2014 13:55 1017 4
    martyna2903
    Level 10  
    Wczoraj kupiłam modem Vodafone K3565z ZTE z Niemiec, pododno bez simlocka. Chciałam za jego pośrednictwem korzystać z Aero2. Podłączyłam do do laptopa i nic, co prawda miga czerwona dioda na nim, poza tym wyskakuje okienko do instalowania sterowników i niestety nie udaje się go zainstalować. Potem komputer w ogóle go nie wykrywa. Jestem zupełnie zielona w tym temacie więc bardzo proszę o jakąś pomoc. Dzięki :)
    jdanecki
    Level 23  
    Wybrałaś najbardziej skomplikowany sposób uzyskania dostępu do Aero2 - nie lepiej wziąć polecany E3131s-2 (spełnia przy okazji wymogi kat10), albo skorzystać z wersji już skonfigurowanej pod Aero2?
    martyna2903
    Level 10  
    To taki zakup od "znajomych znajomego", miało być dobrze, wyszło jak wyszło... Tzn że lepiej dać sobie spokój?
    cackoarek
    Level 25  
    Widzę, że modem ten obsługuje Aero2

O ile pamiętam to czasem zdarza się, że modem nie może przełączyć się z trybu pendrive (ze sterownikami) do trybu modemu. Pamiętam, że z moim Vodafone K3520 tak było.
    Pomimo, że instalowałem MobilePartnera to i tak uruchamiał się instalator (czyli tryb pendrive). Ostatecznie o ile pamiętam dałem mu to zainstalować i jakoś unieruchomić ten wbudowany program tak aby MobilePartner miał nad tym kontrolę
    jdanecki
    Level 23  
    Problemów jest sporo
    1. Soft Vodafone nie pozwala na używanie innych operatorów, lub robi to z ciężkimi problemami.
    2. TNI tutaj zadziała dobrze, ale modemy ZTE są męczliwe i czasem wymagają oryginalnego softu do tego, żeby przełączyły się we właściwy tryb modemu.
    3. Modem nie spełnia wymogu kat10 i generalnie jest po prostu powolny (mimo niskiej prędkości samego Aero2 będzie działał dość ospale). To sprzęt technologicznie ma ponad 5 lat.