Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vodafone k3565z zte, komputer nie wykrywa

martyna2903 27 Feb 2014 13:55 1017 4
 • #1
  martyna2903
  Level 10  
  Wczoraj kupiłam modem Vodafone K3565z ZTE z Niemiec, pododno bez simlocka. Chciałam za jego pośrednictwem korzystać z Aero2. Podłączyłam do do laptopa i nic, co prawda miga czerwona dioda na nim, poza tym wyskakuje okienko do instalowania sterowników i niestety nie udaje się go zainstalować. Potem komputer w ogóle go nie wykrywa. Jestem zupełnie zielona w tym temacie więc bardzo proszę o jakąś pomoc. Dzięki :)
 • #2
  jdanecki
  Level 23  
  Wybrałaś najbardziej skomplikowany sposób uzyskania dostępu do Aero2 - nie lepiej wziąć polecany E3131s-2 (spełnia przy okazji wymogi kat10), albo skorzystać z wersji już skonfigurowanej pod Aero2?
 • #3
  martyna2903
  Level 10  
  To taki zakup od "znajomych znajomego", miało być dobrze, wyszło jak wyszło... Tzn że lepiej dać sobie spokój?
 • #4
  cackoarek
  Level 25  
  Widzę, że modem ten obsługuje Aero2

  O ile pamiętam to czasem zdarza się, że modem nie może przełączyć się z trybu pendrive (ze sterownikami) do trybu modemu. Pamiętam, że z moim Vodafone K3520 tak było.
  Pomimo, że instalowałem MobilePartnera to i tak uruchamiał się instalator (czyli tryb pendrive). Ostatecznie o ile pamiętam dałem mu to zainstalować i jakoś unieruchomić ten wbudowany program tak aby MobilePartner miał nad tym kontrolę
 • #5
  jdanecki
  Level 23  
  Problemów jest sporo
  1. Soft Vodafone nie pozwala na używanie innych operatorów, lub robi to z ciężkimi problemami.
  2. TNI tutaj zadziała dobrze, ale modemy ZTE są męczliwe i czasem wymagają oryginalnego softu do tego, żeby przełączyły się we właściwy tryb modemu.
  3. Modem nie spełnia wymogu kat10 i generalnie jest po prostu powolny (mimo niskiej prędkości samego Aero2 będzie działał dość ospale). To sprzęt technologicznie ma ponad 5 lat.