Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM - Czarny Monitor / Nie mozna wykryc zadnego dysku

davidjaniczek 27 Lut 2014 15:17 1545 15
  • #1 27 Lut 2014 15:17
    davidjaniczek
    Poziom 6  

Witam,

Problem jest taki:

Przed usterka:

Windows XP nagrany razem z Linuxem na jednym dysku. Po wlozeniu plyty CD z Windowsem XP sP3 i checia zainstalowania nowego windowsa wyskakuje mi komunikac nie mozna wykryc zadnego dysku, upewnij sie ze zostal dobrze podpiety.

Moglem logowac sie calkiem normalnie, wchodzic na dysk itp.

Wszedlem na opcje zarzadzania i tam usunalem miejsce zajete przez linuxa z mysla ze nic sie nie stanie.

Po wylaczeniu laptopa i ponownym uruchomieniu wyskakuje mi czarny monitor z kreska _ w lewym gornym rogu i nic nie mozna zrobic.

Bootowalny pendrive powoduje ze dochodze do momentu w ktorym wyskakuje komunikat ze nie wykryto zadnego dysku, upewnij sie ze sprzed jest prawidlowo podpiety.

Gdy wybieram opcje napraw musze wsadzic dyskietke z tym problemem ze nie mam stacji dyskietek.

Laptop to Thinkpad firmy IBM

jakies pomysly jak naprawic laptopa ?

0 15
  • Pomocny post
    #2 27 Lut 2014 15:32
    Pan Szyszka
    Poziom 31  

W biosie dysk jak mniemam jest widoczny. Jakiego miałeś tam bootloadera albo chociaż linuksa? Włóż płytę z linuksem i napraw GRUBa/LILO.

0
  • #3 27 Lut 2014 15:33
    wielkadziura
    Poziom 13  

Sprawdź połączenie dysk- płyta. Miałem przypadki gdy dysk się ,,luzował,, w tych modelach. Bios wykrywa dysk?

0
  • #4 27 Lut 2014 15:46
    davidjaniczek
    Poziom 6  

dzieki za szybka reakcje,

panowie sprawa jest taka, spadl mi z 20 cm wysokosci (z lozka) moze wtedy cos sie stalo ale linux byl Back Track 5 SP2.

Gdy pendrive jest wkladany i ladowany to wykrywa dysk tylko tez nie cala jego pojemnosc - domyslam sie ze miejsce z linuxem nadal jest zajete lub "niewidzialne" w jakis dziwny sposob.

Rozkrecac laptopa ?

0
  • #5 27 Lut 2014 15:48
    Pan Szyszka
    Poziom 31  

Do dysku jest całkiem łatwy dostęp. Wyjmij go i włóż ponownie.

0
  • #6 27 Lut 2014 15:48
    davidjaniczek
    Poziom 6  

jak naprawic GROB ? prosze o sciezke opcji do wykonania aby naprawic bledy.

0
  • #7 28 Lut 2014 08:31
    davidjaniczek
    Poziom 6  

Panowie jest dziwna sprawa:

Naprawilem Grob tzn. zainstalowalem ponownie Back Tracka i smiga fajnie.

instalacja bez problemu choc malo miejsca na dysku poniewaz normalnie mialo byc 120 GB a teraz dostalem komunikat ze jest bardzo malo miejsc na dysku przed instalacja BK 5 :

Mimo tego nacisnalem IGNORE i udalo sie u wsyzstko fajnie smiga.

Teraz wkladam plytke z windowsem XP i mam komunikat:

I czym to moze byc spowodowane ? Back Track instaluje sie bez problemu i wykrywa dysk a windows XP wywala komunikat.

0
  • #8 28 Lut 2014 08:46
    wielkadziura
    Poziom 13  

W jakim systemie plików jest partycja ?

0
  • #9 28 Lut 2014 09:20
    davidjaniczek
    Poziom 6  

FAT 32 chyba (jak sprawdzic ?) - podczas wkladania bootowalnego pendrive z Windows XP mialem mozliwosc usuwania partycji dysku i tworzenia nowej partycji i wtedy dalej chyba FAT - na püewno opcje ktora jest zalecana, wtedy ale wykryto tylko 30 GB z 120GB wiec windowsy sa nadal tylko jak by dysk / plyta glowna widziala tylko 1/3 miejsca dysku na ktorym jest teraz znow BK5 ale nie mam nic wiecej miejsca juz a pojemnosc calkowita to 120 GB. Nie mam zadnych zdjec, filmow, muzyki itp wszystko usuniete wiec nie mam strat danych oprocz pracy mgr ktora chcialbym odzyskac ale to chyba na nic.

0
  • #10 28 Lut 2014 09:24
    wielkadziura
    Poziom 13  

Myślę, że porządny format się przyda z usunięciem partycji. A win7 wykrywa poprawnie?

0
  • #11 28 Lut 2014 10:59
    davidjaniczek
    Poziom 6  

Wykonalem usuniecie 2 partycji (jedna z xp druga nalezala do BK5) dalem tylko jedna = C.

Po checi zainstalowania Win XP z pendrive wywala ten komunikat ze nie znalazl zadnych dyskow.

Z Windowsem 7 jeszcze nie probowalem ale moze dzis sprawdze czy sie da odpalic 7 na tym starociu hehe

0
  • Pomocny post
    #12 28 Lut 2014 16:27
    wielkadziura
    Poziom 13  

Ale sformatowana na jakim formacie?

Dodano po 58 [minuty]:

Może wina sterów. Za pewne nie masz stacji dyskietek :-) więc odsyłam Link

0
  • #13 03 Mar 2014 13:56
    davidjaniczek
    Poziom 6  

Panowie, ostatnio wykonywalem proby naprawy, o to rezultaty (z programem nLite mam male problemy wiec na razie nie testowalem) :

Podczas naprawiania GROBa dostalem okienko ze jest malo miejsca na dysku a dysk ma ponad 120 GB a wyskakuje tutaj ze jest tylko 50 ?

Wszystko ladnie sie udalo.

Potem wykonalem HARD DYSK Diagnostic :

co z tego wyniki - niewiem

Potem cos takiego w biosie znalazlem podczas sprawdzania (poznawania) ustawien

Potem podczas przegladania biosa znalazlem ino i prosze o wyjasnienie :

pytam sie poniewaz tutaj jest ATA (wyzej) a teraz nizej jest SATA napisane i jestem zmylony:

potem to jescze mialem

a na samym koncu mojej wedrowki po wlozeniu Windowsa 7

wiec do naprawy potrzebuje stacje dyskietek, ktorej nie mam.

Teraz mam 2 opcje albo nLite ktory leci okolo 5 godzin u mnie i powstalo 4 GB - niewiem gdzie sie zapisalo - wybralem wszelkie sterowniki podczas dodawania go w programie i nie mialem opcji, ktore opisane byly w powyzszym linku (tworzenie w dokumencie tekstowym) brakowalo mi funkcji do wybrania- z tad moze ten dlugi czas moze trwania procesu , bo wybralem caly plik z Windowsem XP - poniewaz niewiem jakie wybrane sterowniki odpowiedzialnje sa za dysk i nawet niewiem jaki mam dysk ATA czy SATA poniewaz w biosie mialem 2 opcje - ale to juz wyzej opisalem i prosilem o podpowiedz.

Ale zanim bede staral sie bawic w sterowniki powiem tak - sciagnalem sterowniki ze strony producenta do wszystrkiego. wlaczylem linuxa i w linuxie zainstalowalem wszystkie sterowniki poprawnie.

Restartowalem Laptopa i nadal nie widzi dysku na windowsie XP a Linux go widzi.

Moze sprobuje to : Hiren's BootCD ??

Prosze o podpowiedzi i sorry za pytania z serii "zielony" ale kto pyta nie bladzi :)

Z gory wielkie dzieki.

0
  • #14 04 Mar 2014 11:35
    davidjaniczek
    Poziom 6  

wielkadziura - zainstalowalem sterowniki w linuxie wiec powinno dzialac ale system nadal nie widzi dysku a instalki byly prosto od producenta.

Tutaj problem jest ze windows XP / 7 nie widzi Dysku.

0
  • #16 06 Mar 2014 19:23
    davidjaniczek
    Poziom 6  

Panowie - opcji IDE nie bylo tylko international i wlasnie sie instaluje XP. Kolejna wiedza w glowie i dziekuje kazdemu za pomysly ktore doprowadzily w koncu do rozwiazania problemu. Taka mala rzecz w biosie a tak moze spierdolic albo uratowac system :)

0
  Szukaj w 5mln produktów