Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

livebox 2.0 - Jaką prędkość wyciągnę na lini.

27 Lut 2014 19:16 2514 14
  • Poziom 7  
    Witam
    Jestem nowy na forum i chciałbym się dowiedzieć ile wyciągnę z mojej neostrady. Kilka dni temu została podpisana nowa umowa na opcję do 20mb, wcześniej miałem 1mb i prędkość spadała poniżej 10kb wieczorem przez co była tragedia grać w cokolwiek. Umowa będzie obowiązywała od 1 marca ale już mi internet szybciej działa i rano jest do 16mb na speedtest.pl a wieczorem czasami spada poniżej 1mb. Nie wiem czym to idzie, pingi też skaczą do 100+ a przed godziną 14 są w normie czyli 30-40.
    Status linii DSL
    2.1
    Stan połączenia DSL
    włączone
    2.2
    Tryb synchronizacji DSL
    Auto
    2.3
    Ostatnia synchronizacja DSL
    26 lutego 2014, 20 h 41 m
    2.4
    Czas połączenia DSL
    00 d 22 g 22 m 14 s
    Prędkość i margines szumu
    2.5
    Prędkość synchronizacji DSL w górę
    946 Kb/s
    2.6
    Prędkość synchronizacji DSL w dół
    17347 Kb/s
    2.7
    Margines szumu w dół
    6.0 dB
    Jakość linii (błędy)
    2.8
    Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
    0
    2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
    Takie mam parametry w moim liveboxie 2.0 ale ten margines szumu czasem wskazuje 7.0 a prędkość synchronizacji wzrosła ostatnio z 16000(dokładnie nie pamiętam ile było). Jak coś to proszę pisać o jakieś dane to podam w miarę możliwości bo nie jestem za bardzo rozeznany w takich sprawach.
  • Poziom 19  
    Witam, zależy to od wielu czynników, odległość od DSLamu, jakość linii, instalacji, złącz na torze miedzianym, itp. Potem automat po uwzględnieniu różnych parametrów robi stabilizacje i przycina prędkość, ale 17 Mega to nie źle, jak masz do NEO20.
  • Poziom 7  
    No jeśli będzie te 17 mb to super bo na razie nigdy nie doszło do tak wysoko, najwięcej 1200 było i to przez kilka sec a tak to różnie i cały czas skacze, przed chwilą po 30-60kb/s szło więc lipa, wczoraj ogromne lagi w csie a teraz 29-40 pingu cały czas i wszystko działa płynnie przy takiej prędkości.
  • Poziom 19  
    W takim razie masz niestabilną linię, ja bym zadzwonił do tepsy na info i opisał im zaistniałą sytuacje, niech sprawdzą linię pod kontem stało prądowym i szeroko pasmowym, może masz mikro korozje na torze ?
  • Poziom 7  
    Chyba będę musiał tak zrobić, aktualnie pobieram i prędkość skacze raz było 1500 zaraz jest 400 i nagle skacze do 1000, myślałem, że to dlatego iż umowa dopiero będzie obowiązywać od 1 marca. Czy ta prędkość może jeszcze wzrosnąć do tych 20mb czy raczej już więcej nie wyciągnę?
  • Poziom 19  
    Jeżeli masz umowę od 1 to pewnie od 1 zacznie się stabilizacja i zobaczysz, a teraz dzwoń bo szkoda czasu, tu coś nie gra.
  • Poziom 7  
    Jak znajdę chwilę czasu to jutro do nich zadzwonię i dam znać co mi powiedzą na ten temat. Dzisiaj już nie dam rady niestety.
  • Poziom 9  
    Prawdopodobnie 1 marca na centrali włączy się stabilizacja linii trwa ona 7 dni i w tym czasie urządzenie na centrali będzie sprawdzać ile maksymalnie wyciągnie na twojej lini później sprawdzi czy internet będzie się zrywał bo może puścić ci nawet 19 mb/s ale to będzie nie stabilna prędkość będzie zrywać internet co chwilę. Prędkość będzie obniżać aż łączę będzie stabilnie czyli prędkość nie będzie znacznie spadać i linia nie będzie się zrywać, np. u mnie 1 dnia umowy dali 7 mb/s ale zrywało strasznie modem tracił synchronizację i prędkość z dnia na dzień spadała aż internet był stabilny. Mi spadła z 7 do 4 mb/s więc źle nie jest.

Dodano po 2 [minuty]:

jeszcze jedno jaka jest odległość od centrali ?
  • Poziom 7  
    Około 800m o ile się nie myle.
  • Poziom 9  
    to zmień na modemie Tryb synchronizacji DSL z auto na adsl2+

Dodano po 3 [minuty]:

Cytat:
    ADSL2+ (G.992.5) z rozszerzonym spektrum częstotliwości do 2.2 MHz. Na krótkich odległościach (do 2-3 km) daje zwiększone pasmo w kierunku downstream nawet do 24 Mb/s.
  • Poziom 7  
    Nie wiem za bardzo jak, prosiłbym o w miarę wytłumaczenie jak to zrobić, livebox 2.0 jak coś.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zrób speedtest na stronie http://www.speedtest.net/ i wynik wklej na forum.
    Trybu pracy modemu nie zmienisz w liveboxie.
    Twoje parametry wskazują na 14-15Mbit i tyle bedzie u Ciebie maksymalnie.
    Livebox 2.0 na pomarańczowym oprogramowaniu nie pokazuje parametrów tłumienia przez co nie można sprawdzić czy dało by się coś więcej.

Dodano po 1 [minuty]:

boczo1999 napisał:
    to zmień na modemie Tryb synchronizacji DSL z auto na adsl2+

Dodano po 3 [minuty]:

Cytat:
    ADSL2+ (G.992.5) z rozszerzonym spektrum częstotliwości do 2.2 MHz. Na krótkich odległościach (do 2-3 km) daje zwiększone pasmo w kierunku downstream nawet do 24 Mb/s.

ADSL2+ jest już ustawione, bo inaczej synchronizacja nie weszła by wyżej jak 12000kbps
  • Poziom 7  
    http://www.speedtest.net/my-result/3338206436
    Na razie się wstrzymam z dzwonieniem do nich i poczekam aż umowa będzie obowiązywać i zobaczmy czy te nagłe spadki ustąpią po tych 7 dniach.

http://www.speedtest.net/my-result/3339006716 A tutaj test zrobiony kilka sec temu i widać jak mam te do 20mb, no oni mnie dobijają, chyba jednak muszę porozmawiać z rodzicami żeby zadzwonili bo to jest bardzo śmieszne, a około godziny 14 prędkość pobierania była 1.8.
  • Poziom 7  
    Nie chciałem zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj. Otóż po iluś tam telefonach do tp przyjechał 1 technik który powiedział ze jest słaba linia i nie da się nic zrobić, ale gdy pewnego dnia nie było internetu przez kilka godzin to wysłali innego technika który powiedział, że kable na słupach są do wymiany po czym po kilku dniach kable zostały wymienione i dostałem stabilizacje do 14 dni więc ok i czekam. Wszystko było ok aż tu nagle od kilku dni net znowu wariuje i nie ma 10mb nawet ponieważ jest do 2mb góra przy strasznym pingu. Było kilka dni spokoju, oczywiście to już jest dawno po stabilizacji ponieważ czekałem aż sobie centrala ustawi prędkość przez te 2 tygodnie. Czasami jest tak, że prędkość jest odpowiednia tj. 10mb+ i ping 10-50 i wtedy wszystko jest ok i nagle minie może 15 min i już jest niecałe 1mb i ciągnie się tak 2 dni. Nie ma reguły kiedy tak net wariuje ponieważ wcześniej tak było tylko w godzinach popołudniowych a teraz jest tak nawet o 1/2 w nocy co mnie ogromnie dziwi. W sumie to nie mam już pojęcia co to może być ponieważ praktycznie wszystko zostało wymienione oprócz routera nad którym się obecnie zastanawiam czy to on nie sprawia kłopotów, a jest to livebox 2.0 Dodam jeszcze, że sąsiad, który mieszka 3 słupy dalej i ma internet z netii nigdy nie narzeka na nic, a co ciekawe inny kolega który mieszka dalej od centrali ode mnie o jakieś 2km też ma podobne problemy mniej więcej wtedy kiedy ja. Ten 2 technik co wymieniał kable powiedział jeszcze, że to może sprawiać problemy netia na lini.