Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3 - Ustawienie rozrządu 1.6 ABU

Dezet94 27 Lut 2014 20:42 6612 3
  • #1 27 Lut 2014 20:42
    Dezet94
    Poziom 2  

Witam!
    Posiadam Golfa 3 z silnikiem 1.6 ABU. Musiałem zdjąć głowicę. Chciałem ustawić rozrząd na znakach i tutaj zaczynały się schody, znaki się w ogóle nie pokrywały, po ustawieniu wałka rozrządu według znaku, znak na kole pasowym wału korbowego był przesunięty w prawo o kilka cm, sytuacja podobna również na kole zamachowym, gdzie nie widać znaku GMP. Po kilku próbach sprawdziłem znak według wałka rozrządu i tłok pierwszego cylindra rzeczywiście jest w GMP, więc zdjąłem tak głowicę i w sumie ujrzałem otwarte zawory, nie pamiętam już które, a głowicę oddałem dziś do regeneracji więc nie mogę zobaczyć. I co teraz zrobić? Składać to według znaku na wałku rozrządu? I jeszcze kwestia ustawienia wyprzedzenia zapłonu lampą stroboskopową, czy jeżeli koło pasowe jest źle założone to idzie dobrze to ustawić?

4 3
  • #3 27 Lut 2014 21:00
    Dezet94
    Poziom 2  

Nie rozumiem. Schemat rozrządu mam, tylko problem polega na tym, że znaki się nie zgadzają.

3
  • #4 27 Lut 2014 22:19
    henryk1a
    Poziom 9  

Kolego jeżeli koło zamachowe jest od tego modelu a myślę że tak jest więc nikt nie mógł go żle zamontować dlatego że ma przesunięte dwa otwory i nie da się inaczej przykręcić Vw tak ma . Ustaw pierwszy tłok w GMP i szukaj znaku oczyść na długości dwóch cm koło i musi być kreska. Wałek rozrządu krzywkami do góry na pierwszym cylindrze i też znaki muszą być. Jak nie znajdziesz to przy zdjętej głowicy możesz dokładnie ustalić GMP pierwszego cylindra i zaznacz sobie. wałek też ustaw dokładnie krzywkami do góry na pierwszym cylindrze i tak złóz. Nie możesz się pomylić ponieważ jeden ząb na pasku to jest bardzo dużo zobaczysz błąd. Jak ustawisz w ten sposób obróć wałem ostrożnie dwu krotnie, sprawdż zapłon i pal maszynę.

2