Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

marantz 5008 brak dźwięku dts MA

boniek999 28 Lut 2014 10:49 903 3
  • #1 28 Lut 2014 10:49
    boniek999
    Poziom 2  

Witam,
    Mój problem rysuje się następująco.

Posiadam tv panasonic TX-P55VT50E oraz amplituner Marantz 5008, tv podpięte do ampli za pomocą kabla hdmi. Odtwarzam filmy mkv z dysku przenośnego podłączonego za pomocą USB do tv. Problem występuję gdy ścieżka dźwiękowa (np. w filmie) jest w formacie dts MA, ponieważ nie słychać NIC. Obraz idzie a w głośnikach cisza. Ten sam problem jest gdy chcę odtworzyć film za pomocą DLNA, obraz idzie dźwięku brak. Dziwne jest to, że po wyłączeniu amplitunera dźwięk z Tv idzie. W specyfikacji amplitunera jak byk, że Master Audio powinno pięknie płynąć.

Proszę o pomoc, ponieważ nie bardzo wiem gdzie leży przyczyna.

0 3
  • #2 28 Lut 2014 13:32
    grubs
    Poziom 32  

Rozumiem że korzystasz z funkcji ARC.
    Sprawdź co masz ustawione na Dźwięk - Wybór Spdif - auto / pcm.
    Przestaw na auto.

0
  • #3 28 Lut 2014 14:27
    Polon_us
    Poziom 40  

boniek999 napisał:
    W specyfikacji amplitunera jak byk, że Master Audio powinno pięknie płynąć.

W specyfikacji wzmacniacza może sobie być te Master Audio. Ale w specyfikacji telewizora jest napisane, że wspiera tylko DTS Core. A z tego co się doczytałem, to nie jest to samo co Master Audio. A jeżeli telewizor nie wspiera tego formatu, to i wzmacniacz nie odtworzy. Trzeba będzie się zadowolić "zwykłym" DTS.

P.S. Ten wzmacniacz ma również gniazdo USB. Proszę sprawdzić instrukcję, czy można poprzez te gniazdo oglądać filmy z MA. Może tą drogą się uda.

Powodzenia :)

0
  • #4 28 Lut 2014 14:32
    boniek999
    Poziom 2  

Dzięki.

Pewnie będę musiał zastanowić się nad zakupem jakiegoś odtwarzacza multimediów.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo