Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie drukarek sieciowych (Wifi -> Wifi -> Kabel eth)

xDEWOx 28 Lut 2014 11:07 1695 11
  • #1 28 Lut 2014 11:07
    xDEWOx
    Poziom 9  

Chciałbym tanim kosztem zrobic most (chyba tak to sie nazywa).

Mam w biurze dostępny i działający router Wi-Fi firmy 3Com.
    Chcialbym podlaczyć 4 drukarki sieciowe w osobnym pokoju (do ktorego dochodzi sygnal WiFi natomiast nie ma tam wyjścia sieciowego.

Moj pomysł to zakup urzadzenia ktore odbieraloby owe WiFi i do ktorego bylbym w stanie podlączyć kablami owe 4 drukarki bez potrzeby ciagania kabli do tego pokoju.

Bardzo proszę o pomoc w tym czego faktycznie szukac. Czy wystarczy jakikolwiek router wifi?
    Jeżeli tak to może jakiś polecicie?

0 11
  • #3 28 Lut 2014 13:36
    waporek
    Poziom 2  

Ciezko bedzie mu skonfigurowac to pod serwer drukarki

0
  • #4 28 Lut 2014 13:38
    hermes-80
    Poziom 43  

PLC - może to rozwiąże problem.

0
  • #5 28 Lut 2014 16:59
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

PLC jest niezłym pomysłem w tej sytuacji, tylko potrzebny będzie dodatkowo switch.

Możesz też użyć samego AP np. Edimax Ew-7209Apg.
    Jeśli będzie to router to musi posiadać tryb AP Client i możliwość wyłączenia NAT.

0
  • #6 28 Lut 2014 22:40
    waporek
    Poziom 2  

Jezeli chodzi o Edimaxa to tryb pracy to Station-Infrastrukture (ale Wisp) ja bym polecil Ovislinka 5460ap ustawisz w trybie Wisp wylaczyl Dhcp tak aby Glowny router przyznawal IP (jedna podsiec) i tryka

0
  • #7 28 Lut 2014 23:55
    hermes-80
    Poziom 43  

WISP + dostęp do drukarek - będzie problem - trzeba będzie kombinować.

0
  • #8 02 Lip 2014 09:29
    xDEWOx
    Poziom 9  

Witam ponownie.

Troche pobawie sie w nekro posting, ale doszedłem do momentu konfiguracji.

Mam w tym momencie 2 routerki.
    D-Link DIR-300 B1
    oraz
    Linksys WRT54GL

Na obu zainstalowany jest FW DD-WRT.

Teraz problem z którym się borykam.

Moja siec lokalna (ogólna firmowa) posiada nastepujace ustawienia

IP range typu 10.10.X.X
    Maska 255.255.0.0
    Brama 10.10.8.1

Chciałbym skonfigurować ten bezprzewodowy most tak by do któregokolwiek routerka podłączyć przewodowo 4 drukarki tak by do nich miały osoby łączące się spoza tej mikro sieci lokalnej.

Czyli na moj chłopski rozum:
    Pierwszy router zachowuje się jak bezprzewodowy switch (nie działając jako nowy DHCP nie tworząc nowej sieci lokalnej)
    Drugi musi odbierac ten sygnal bezprzewodowo i także zachowywać się jako tym razem przewodowy switch.

Męczę się z tym już jakiś czas (chyba z tydzien tak w wolnym czasie gdyż próbowałem łączyc tego linksysa z tym co miałem dostepne czyli 3Com'em 3CRWER100-75 z firmowym FW... porażka router - inaczej tego sie nie da okreslic) i nadal nie wiem co robie źlę.

Staram się googlować i podążać wskazówkami typu:
    https://www.youtube.com/watch?v=Ud-Hq3kgvk4

ale nie wiem jak ustawić pierwszy router do tego by działał jako bezprzewodowy switch.

na tej stronie
    http://dd-wrt.com/wiki/index.php/DIR-600
    Jest informacja że tej D-Link nie działa jako Client bridge, ale z tego co rozumiem jeżeli on byłby tym "pierwszym routerem" a linksys drugim to nie powinno być problemu?

Tak więc głównie proszę o pomoc w konfiguracji albo chociażby wskazówke.

0
  • #10 02 Lip 2014 10:59
    xDEWOx
    Poziom 9  

Nie zależy mi na łatwości bo na tym sie juz przejechalem (łatwosc obslugi 3Com'a była świetna co z tego jak nic sie nie dalo porządnie skonfigować)

Ustawiłem już tego D-Linka, ktory w koncu forwarduje dobrze do bramy DHCP u mnie w firmie, teraz staram się konfigurowac tego linksysa.
    Niestety podazam za tym filmikiem który linkowalem ale po zmianie jego IP nie moge się z nim w żaden sposób połączyć... i znowu reset i znowu config i tak ciągle...

0
  • #11 02 Lip 2014 11:11
    hermes-80
    Poziom 43  

Spróbuj z innym szyfrowaniem lub inną wersją FW - czasami tak jest że konkretna wersja FW ma coś skopanego.
    Nie pokazał na jakiej dokładnie wersji FW to gościu zrobił.

Po zmianie IP na klienta wchodzisz przez kabel na IP, które mu wpisałeś - wyłączałeś wcześniej serwer DHCP na nim to więc musisz z palca wpisać IP w PC z jego podsieci.

0
  • #12 02 Lip 2014 12:32
    xDEWOx
    Poziom 9  

Jestem upośledzony umysłowo od tego próbowania. Dziekuje hermes-80.
    Oczywiscie jak sie wylacza DHCP to niby skad ma je wziac jak nie jest w zaden sposob podlaczony z glownym serwerem dhcp.

To rozwiązało reszte problemów.

Mostek zrobiony. Urządzenia dostaja poprawne IP z glownego DHCP i są widoczne dla osób z zewnątrz.

Dziękuje raz jeszcze.

0