Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wkretarka akumulatorowa Einhell linia Home

piotrmal 28 Feb 2014 13:10 3195 6
    piotrmal
    Level 10  
    Witam kolegów na forum.
    Zastanawiam się nad kupnem wiertarki Einhell z linii Home 18V
    Jest ona w kolorze czerwonym, czy to jest linia dla profesjonalistów.
    Widziałem inne czerwone i ceny ich są znacznie wyższe.
    Cena dość przystępna za wkrętarkę z dwoma akumulatorami około 240zł .
    Akumulatory niezbyt dużej pojemności niklowo -kadmowe 1200

Mam też drugie pytanie. Jak przedstawia się jakość baterii litowych w wkretarkach
    Zdarza się spotkać w dyskontach spożywczych jakieś elektronarzędzia z baterią litową . Jaka jest ich jakość mam na myśli baterie.
    Czy są jacyś producenci, których należy unikać, którzy producenci robią dobry towar i ewentualnie jak rozpoznać dobre ogniwo.
    Proszę podzielcie się wiedzą w tym temacie.
    piotrmal
    Level 10  
    Czytałem już ten temat wcześniej, ale nie ma w nim odpowiedzi na moje wątpliwości
    kaczy344
    Level 1  
    Sieria TH jest czymś pomiędzy BT(sprzęt dla "Kowalskiego") a RT( dla profesjonalistów). Warto dołożyć te kilka złotych więcej niż kosztuje niebieski jeżeli używamy sprzętu częściej niż raz w roku;)
    piotrmal
    Level 10  
    Dziękuję za informację.
    Zdecydowałem, że kupię ją wkrętarka serii Home 18V 2 aku z tradycyjną ładowarką
    ładującą 3-5 godz. Te z jednogodzinnym czasem ładowania nie polecam.
    piotrmal
    Level 10  
    Temat można zamknąć, dziękuję
    akm97
    Level 12  
    piotrmal wrote:
    Dziękuję za informację.
    Zdecydowałem, że kupię ją wkrętarka serii Home 18V 2 aku z tradycyjną ładowarką
    ładującą 3-5 godz. Te z jednogodzinnym czasem ładowania nie polecam.

Hmm, a można wiedzieć dlaczego nie polecasz? Ja kupiłem właśnie taką 1h, gdyż biorąc pod uwagę małą pojemność akumulatora, tylko taka ładowarka zapewni Ci ciągłość pracy. Domyślam się, że chodzi Ci zapewne o żywotność akumulatorów, ja jednak od razu po zakończonym ładowaniu kontrolowałem temperaturę obudowy akumulatora (oragnoleptycznie) i była zimna, jedynie lekko ciepła, na tej "nóżce". Sama ładowarka jest bardzo lekka, co świadczy, że nie ma transformatora.