Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Panda - łożyska skrzyni biegów

28 Feb 2014 16:07 5784 18
  • Level 9  
    Witam.
    Mam pytanie. Posiada ktoś może wymiary bądź symbole sześciu łożysk znajdujących się w skrzyni biegów w Pandzie van z 2005r z silnikiem 1.1. Lub ewentualnie proszę o podpowiedź, gdzie takie łożyska dostanę?
    Oprócz oczywiście aso, gdzie koszt kupna łożysk jest nieopłacalny.
  • Level 20  
    Na łożyskach przeważnie są oznaczenia.
  • Level 39  
    spocona_pacha wrote:
    Na łożyskach przeważnie są oznaczenia.
    On jeszcze tej skrzyni nie rozebrał, jak znam życie.
  • Level 9  
    Wiem:) mój problem polega na tym że skrzynia jest cały czas w aucie bo na codzień jest mi potrzebne do pracy. Łożyska hucza i muszę je wymienić natomiast nie mogę pozwolić sobie na to żeby jednego dnia je wyjąć i spisać numery i potem dopiero zamowic i czekać następne kilka dni az przyjda. Chciałbym to wszystko zrobić jednego dnia a auto zrobić u teścia na kanale na wsi wiec potem jazda po sklepach odpada
  • Level 39  
    markus2107 wrote:
    Chciałbym to wszystko zrobić jednego dnia
    Naprawiałeś już kiedyś skrzynię biegów?
  • Level 20  
    A masz chociaż sciągacze?
    Ja nawet bym się nie podjął naprawy skrzyni w 1 dzień, a nuż coś wyskoczy i po planach.
    Realnie 2-4 dni trzeba zarezerwować a w 1 zrobić jak masz wprawe i narzędzia.
  • Level 9  
    Teść ma i wprawę i narzędzia wiec o to się nie martwię. Pozatym juz nie jedna skrzynie robil

Dodano po 3 [minuty]:

Chce się tylko dowiedzieć czy mogę kupić te łożyska bez wyciągania ich najpierw ze skrzyni i bez wizyty w aso. Nie potrzebuje porad na temat tego jak to zrobić; )
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Panowie trans-serwis , spocona_pacha albo macie konkretną odpowiedź, albo nie nabijajcie sobie liczników postami bez sensu. autor potrzebuje KONKRETNE informacje, a nie moralizowania!
  • Helpful post
    Level 39  
    szukasz tu: https://www.fiat-autoparts.com/
    potem szukasz zamienników w katalogu NTN
    Ponieważ to Fiat to pewnie częściowo jesteś skazany na ASO bo Fiat stosuje pewne części robione tylko dla siebie i nigdzie ich nie kupisz. W przypadku łożysk skrzyni pewnie połowę będziesz musiał kupić w ASO.
  • Level 9  
    Pytam się tutaj bo słyszałem że można kupić bezpośrednio od producenta tylko wystarczy znać oznaczenia.
  • Helpful post
    Level 39  
    Tzw wzorów zastrzeżonych nie kupisz omijając sieć fiata. Kupisz u producenta łożyska odpowiadające pod względem wymiarów ale do innych zastosowań niż skrzynia biegów. Trwałość tych łożysk jest gorsza albo ich właściwości nie odpowiadają zastosowaniu do skrzyni co zaowocuje ich szybkim zużyciem.
  • Level 9  
    No i chociaż takiej informacji potrzebowałem. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Czas szukać używanej skrzyni.
  • Moderator of Cars
    Jeśli chcesz mogę Ci podać numery FIATa tych łożysk. Zresztą FIAT ma super katalog - ePER, gdzie możesz sobie sam wszystko znaleźć.
  • Level 9  
    Pewnie ze chce.
  • Level 20  
    No ale przecież więcej jak 5 stówek za łożyska nie powinieneś zapłacić w serwisie.
  • Level 9  
    Za łożyska w serwisie życzyli sobie 600 zł a za używaną skrzynie okolo 500. Tylko tu nasuwa się pytanie czy nr łożysk mi wystarcza zeby kupic je u producenta czy muszę mieć dokładne wymiary
  • Level 20  
    Kolego wałek zdawczy ma łożysko na samym końcu choinki, jest zabawy troszkę z tym.
    Ogólnie brał bym skrzynie z gwarancją , przy sprzedawcy wylał olej i zobaczył czy jest metaliczno brązowe lustro na oleju jak się dmuchnie w olej , to znak że ubyło materiału z synchronizatorów.
  • Helpful post
    Moderator of Cars
    (2) 55208335
    (1) 46794118
    (4) 55206438
    (6) 46526628
    (14) 46526631

Są jeszcze łożyska w mechanizmie różnicowym.
  • Level 9  
    Ok. Dzieki wielkie wszystkim.