Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BT-57F - Podłączenie modułu bluetooth pod słuchawki

evolucja 28 Lut 2014 16:15 2325 0
 • #1
  evolucja
  Poziom 20  
  Cześć,
  mam taki moduł: BT-57F BC57F687A05
  zakupiony tu: http://dx.com/p/bt-57f-bc57f687a05-bluetooth-v2-1-edr-module-169737

  BT-57F - Podłączenie modułu bluetooth pod słuchawki


  Docelowo chcę go podłączyć do radia w samochodzie, niemniej zanim przejdę do tego kroku chciałbym pobawić się nim używając choćby zwykłych słuchawek lub głośników w domu.

  Tym samym moduł "zainstalowałem" na płytce prototypowej. Mimo kiepskiej dokumentacji doszedłem do tego jak go uruchomić(przycisk MFB) i sparować z telefonem.

  1. Podłączyłem złącze Jack do pinów SPK_A_P i SPK_B_P. Masa złącza podłączana w różnych konfiguracjach, niemniej najlepszy efekt uzyskano gdy podłączona była do SPK_A_N lub SPK_B_N. Podłączenie do masy zasilania lub pinu MICGND powodowało albo spadek głośności dźwięku(znaczny), albo szumy i trzaski.

  Problem jest taki, że o ile słuchawki grają całkiem poprawnie(choć generalnie cicho), to podłączając głośniki komputerowe lub wzmacniacz jest.. bardzo cicho. To znaczy głośność jest nieporównywalnie niższa niż gdyby podłączyć telefon bezpośrednio z wyjścia słuchawkowego.

  2. Podłączyłem przyciski określone jako VOL+ VOl- PRV i FWD. Generalnie nie rozumiem idei ich działania. Jeśli z telefonu włączona jest muzyka, to przyciski są nieaktywne. Jeśli nie ma muzyki(linia jest wyciszona przez układ) to przycisk REV załącza odtwarzacz, po czym przyciski przestają działać.
  Do tego przy wyłączonej muzyce naciskając VOL+ dochodzę do momentu, w którym słyszę sygnał oznaczający osiągnięcie maksymalnego poziomu?


  Do układu poza diodami, dwoma opornikami i kondensatorem 4,7uF wpiętym w linię zasilania nie podłączałem nic dodatkowego.

  Co chcę uzyskać? Sterowanie odtwarzaczem z poziomu przycisków(następna/poprzednia piosenka i zwiększenie/zmniejszenie głośności) + dobry i stabilny sygnał z wyjścia linii audio umożliwiający podłączenie zarówno słuchawek, głośników, jak i docelowo wpięcie się w linię audio radia samochodowego.

  Załączam wszystkie pdfy z dokumentacją jakie udało mi się znaleźć.


  Proszę o pomoc :-)