Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MANTA LED3201 brak programów TVP w HD

28 Lut 2014 16:38 12888 11
  • Poziom 15  
    Od dziś straciłem możliwość odbioru programów TVP1 HD i TVP2 HD w DVB-T na telewizorze Manta LED3201 pokazuje się komunikat brak danych na wejściu.
    Ma ktoś podobny problem ? Lub wie jak go rozwiązać. Próbowałem na nowo zainstalować kanały ale bez rezultatu. Jedyne co zauważyłem to telewizor na kanałach HD nie podaje jakości nadawania tzn. 1080i (do wczoraj była ta wartość) bo na kanałach SD jest 576i.
    Dodam, że instalacja antenowa jest ok bo inne urządzenie podłączone pod antenę odbiera kanały HD od TVP.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 39  
    Inne programy TVP SD z tego MUX-u działają prawidłowo?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    Tak inne programy SD od TVP z tego MUX-a działają prawidłowo. Znalazłem informację na forum Manty jakoby zmieniono po raz kolejny wczoraj wieczorem parametry MUX-3 (chociaż żadnego info w necie o tym nie ma zarówno od TVP jak i Emitela) i pewnie ta moja Manta ich poprawnie nie przetwarza. Widocznie poprawili parametry Samsungom a biedniejszym użytkownikom odcięli dostęp do programów TVP bo niedługo jak wiemy znikną wersję SD programów TVP1 i TVP2. Podejrzewam, że zostaje mi napisanie do TVP o przywrócenie parametrów emisji DVB-T w MUX3.
  • Specjalista AGD
    386dx napisał:
    chociaż żadnego info w necie o tym nie ma zarówno od TVP jak i Emitela)
    Jak emitel nie podaje że były zmiany to ich faktycznie nie było.
  • Poziom 15  
    Emitel również nie informował o zmianach 15 lutego gdy były problemy z odbiorem TV Trwam po starcie w MUX-1 tej stacji na dekoderach m.in. od Cyfrowego Polsatu. Info pojawiło się tylko na Satkurierze. Tak samo Emitel nie informował o problemach na Samsungach przy odbiorze programów TVP w HD w MUX-3 - tylko na forum zawrzało a info znów tylko na Satkurierze.

Niestety miałem rację :( zmienili parametry w MUX-3.

http://satkurier.pl/news/97299/koniec-problemow-z-odbiorem-tvp-na-tv-samsung.html
  • Poziom 1  
    Ten sam telewizor (Manta LED 3201) i niestety dokładnie ten sam problem, z tego co pamiętam to od czwartku brak kanałów TVP1 HD i TVP2 HD, mimo że inne programy z tego MUX-a wyświetla bez problemu. Na TVP1 HD i TVP2 HD działa jedynie telegazeta i EPG, brak dźwięku i obrazu oraz komunikat "brak danych na wejściu". Ponowna instalacja też nie pomogła. Mam nadzieję, że do czasu zaprzestania emisji TVP1 i TVP2 w wersji SD coś jednak poprawią...
  • Poziom 15  
    Jak nie poprawią to trzeba będzie napisać do UKE, MAiC dlaczego dopuścili taki sprzęt do sklepów na terenie Polski skoro nie spełnia wymagań profilu obrazu MPEG-4 dla TVP1 HD i TVP2 HD z Main @L4.0 (był do tej pory) na High @L4.0, a swoją drogą należy napisać do KRRiT i UKE dlaczego dopuszczają zmiany w parametrach DVB-T skoro emisje testowe się już dawno zakończyły.

http://www.upgrade24.pl/tv-32-lcd-led-manta-led3201-tuner-cyfrowy-50hz-usb-p-10789.html

Cytat:

Odbiornik cyfrowy jest zgodny z wymaganiami określonymi w przepisach dotyczących wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych w tym na terytorium RP
  • Poziom 11  
    Witam ponownie problem został rozwiązany .
    Polecam kontakt z serwisem gwarancyjnym .

Aktualizacja oprogramowania.
    Procedura wgrania softu do TV Level 5432

0. Sformatować pendrive na fat32
    1. skopiować plik z softem na pendriva nazwa pliku to "SISEU23X8M.bin" ( plik powinien być w głównym folderze pendriva)
    2. odłączyć tv z prądu (wyjąc kabel zasilający z gniazdka)
    3. podpiąć pendriva do złącza usb w tv
    4. włączyć tv z powrotem do sieci nic nie naciskając na pilocie
    5. po ok. 5 sekundach od podłączenia telewizora pod zasilanie,dioda zacznie
    migać na przemian zielono-czerwona ok 1 mrugnięcie na sekundę
    6. gdy dioda zacznie mrugać szybciej od poprzedniej fazy odłączyć tv od
    zasilania (wyciągnąć wtyczkę z gniazdka)
    7. odłączyć pendriva od złącza w telewizorze
    8. podłączyć tv z powrotem do sieci i włączyć go pilotem
    9. procedura soft-owania zakończona
    10. przeskanować kanały na DTV

w sprawie aktualnego softu należy się kontaktować z serwisem gwarancyjnym http://a-t-s.eu/
  • Poziom 15  
    Mam jeszcze jedno pytanko dotyczące tego TV tzn. Manta LED3201 czy udało się wam nagrywać jakiś program z danego MUX-a na pendrive lub HDD i jednocześnie oglądać inny program w danym MUX-ie ? bo teraz od razu chcę zatrzymywać nagrywanie przy próbie przełączenia kanału. Chyba, że istnieje taka możliwość a ja nie potrafię jej uruchomić ?
  • Poziom 31  
    Nie ma możliwości nagrywania i oglądania programów jednocześnie z różnych MUX. W tym celu TV powinien posiadać funkcje TWIN TUNER.
  • Poziom 15  
    Ale to chyba coś źle zrozumiałeś mnie - chodziło o jeden MUX tzn. nagrywam przykładowo TVP2 HD a oglądam TVP1 HD czyli oba programy są w MUX3 tunery DVB-T w większości przypadków sobie radzą nawet te na USB do komputera czy laptopa a ten w Mancie pokazuje pytanie czy zakończyć nagrywanie.