Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna I 1.8 8v F3P - Uszczelka pokrywy zaworów

Lin_coln 28 Feb 2014 17:21 2817 3
    Lin_coln
    Level 11  
    Witam serdecznie.
    Ostatnio postanowiłem sprawdzić luzy na zaworach, więc trzeba było później nową uszczelkę kupić, bo stara i tak już zaczynała sączyć olej.
    Ale teraz nie mogę prawidłowo jej zamontować. Nie wiem czy trafiłem na felerną sztukę czy co, ale już nie mam pomysłu w jaki sposób mógłbym dokręcać dekiel. Jutro pojadę po nową uszczelkę, więc chciałem się dowiedzieć czy jest jakiś schemat dokręcania dekla jak np. głowicy czy można kręcić jak się podoba?
    Jak chciałem mocniej dokręcić, to mi zaczynała od strony wtrysków uciekać do środka. Teraz był spokój przez tydzień, ale dzisiaj zaglądam, a ona znów już prawie do środka weszła i zaraz zacznie olejem chlapać. Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
    Lin_coln
    Level 11  
    Nie dawałem silikonu. Nowa uszczelka, więc nie powinno się dawać. Trafiłem prawdopodobnie na lipną sztukę, victor reinz.
    Chyba znalazłem sposób. Byłem teraz w garażu żeby ją poprawić i zacząłem przykręcać na krzyż. Najpierw boki przykręciłem a środek na koniec. Niby trzyma się. Zamówie jutro nową uszczelkę, będzie na poniedziałek i wtedy zobaczę czy taki sposób zda egzamin.
    Ale wciąż czekam na propozycje.
    Lin_coln
    Level 11  
    Winna była chyba uszczelka. Wczoraj odebrałem nową, za pierwszym razem przykręciłem i trzyma się. Póki co nigdzie jej nie wciąga ani nie wypycha. Jeździłem wczoraj i dzisiaj i wszystko narazie ok. Mam nadzieję, że zostanie tam gdzie jej miejsce.
    Pozdrawiam.