Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault laguna II - awaria wycieraczek, świateł stop i opuszczania szyby

blazej18 28 Lut 2014 18:00 2232 5
  • #1 28 Lut 2014 18:00
    blazej18
    Poziom 10  

Witam
    Mam problem z elektryka w samochodzie marki renault laguna II 1.8 16V 2002r.
    Usterka zaczęła się od tego ze z dnia na dzień przestały nagle działać wycieraczki (przód tył oraz spryskiwacze) myślałem ze to bezpiecznik ale on jest ok zauważyłem następnego dnie ze niema w aucie świateł stop okazało się ze bezpiecznik wyleciał i po próbie wsadzenia nowego wszystko jest ok do momentu włożenia karty do pozycji zapłonu i znowu wywalił. Próbowałem znaleźć usterkę ( rozebrałem wszystkie światła z tylu auto ale tam brak jakichkolwiek usterek) po 2 dniach doszło do całości problem z szyba od strony kierowcy - po naciśnięciu na przycisk otwierania szyba opuszcza się tylko o około 5cm i się zatrzymuje muszę puścić przycisk i nacisnąć ponownie i tak aż do całkowitego otwarcia to samo dzieje się przy zamykaniu.
    Poproszę o poradę jeśli ktoś ma wiedze co to może być, będę wdzięczny za każda pomoc z góry wam dziękuje.
    Pozdrawiam Błażej

• #2 28 Lut 2014 18:42
    spocona_pacha
    Poziom 20  

Masz zwarcie. A znalezienie go to już Twoja broszka. Przez internet się nie da.

• #3 28 Lut 2014 19:08
    blazej18
    Poziom 10  

Tyle to ja wiem. Myślałem że może ktoś podpowie gdzie szukać.
    Ale co wspólnego maja wycieraczki ze światłami stop skoro bezpiecznik od wycieraczek trzyma.

• #4 21 Gru 2014 19:07
    kajt55
    Poziom 14  

Sprawdź inne bezpieczniki z boku od kierowcy, bodajże 30A, u mnie było to samo i okazał się winny bezpiecznik w ogóle od czegoś innego. Te laguny to jakieś dziwne są :)

• #5 21 Gru 2014 19:46
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

kajt55 napisał:
    Sprawdź inne bezpieczniki z boku od kierowcy, bodajże 30A, u mnie było to samo i okazał się winny bezpiecznik w ogóle od czegoś innego. Te laguny to jakieś dziwne są :)

Myślisz ,że od lutego jeszcze tego nie naprawił !?

• #6 23 Gru 2014 02:02
    pawlicok
    Poziom 8  

Co do szyby to brakło prądu i trzeba zaprogramować ja w ten sposób że podnosisz ja do końca i jak jest już zamknięta to trzymasz zamykanie szyby przez 5 sek i powinno pomóc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME