Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder DVBT IT9135 Brak sygnału

Jordandc 28 Feb 2014 18:06 4146 21
    Jordandc
    Level 15  
    Witam.
    Dziś przyszedł do mnie zamówiony z ebaya dekoder dvbt.
    Dodam że do dekodera nie otrzymałem płytki ze sterownikami. Jednak pobrałem sobie je z elektrody z innych tematów. Problem jest tego typu że urządzenie mimo zainstalowania sterowników i poprawnego wykrycia nie wyszukuje kanałów. Zarówno na komputerze stacjonarnym win 7 x64 jak i notebook win 7 starter. Co może być tego przyczyną? Sprawdzane na Blaze Video i windows media center

o to stronka z której kupiłem
    http://www.ebay.com/itm/200962533476?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
    386dx
    Level 15  
    Jaką masz antenę ? jak tą z zestawu to mogą być problemy bo ona zwykle odbiera do 20-30 km od nadajnika przy dobrym ustawieniu i mocy nadajnika 100 kW.
    Oczywiście podaj również lokalizację bo ciężko coś wywróżyć. Od tego zacznijmy.
    Pozdrawiam
    Jordandc
    Level 15  
    Witam antene mam standardową natomiast idąc za twoja poradą podłączyłem pod starą antenę pokojową i od razu ruszyło. Wyszukało wszystkie dostępne programy. Jednak jest kolejny problem, nie mam ani obrazu, ani dzwięku pomimo tego że sygnał jest 100% Domyślam się że może chodzić o jakieś kodeki, jednak nie jestem pewien. Może ktoś coś doradzi, co moge jeszcze pobrać?

Mój system to win 7 x64.
    Sprawdzałem na blaze i media center
    telbod
    Level 31  
    Nic nie pobierać. Podłączyć antene odpowiednią do twojego miejsca zamieszkania (to jakaś tajemnica gdzie mieszkasz?) Tuner zapewne odbiera programy z MUX4, który jest kodowany i kupiony przez ciebie tuner ich nie odbierze.
    Jordandc
    Level 15  
    Mieszkam 15 km od 1 stacji nadawczej a od drugiej 20. I na pewno nie są to kanały zakodowane gdyż wyszukało tylko te które są faktycznie dostępne. Dźwięk jakiś w nich jest, ale zniekształcony na tyle że nie idzie nic zrozumieć. Natomiast obrazu nie ma wcale.
    telbod
    Level 31  
    Jordandc wrote:
    nie mam ani obrazu, ani dzwięku
    No więc był dzwięk czy nie? ;) Na jakich kanałach odbierasz poszczególne MUX ?
    386dx
    Level 15  
    Najprościej zrób tak - otwórz tą stronę

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telew...-cyfrowa-dvb-t/aktualne-parametry-emisji-dvbt

sprawdź sobie z jakiego nadajnika odbierasz poszczególne MUX-y i na jakich kanałach

potem zainstaluj Splash Lite (nie potrzeba żadnych kodeków) i na nim zrób skanowanie ręczne poszczególnych kanałów skoro piszesz, że Blaze i Media Center je wykrywają to w Splashu je zobaczysz - bo Blaze i Media Centrer kodeki potrzebują najlepiej ffdshow i ac3 filter do dźwięku :)
    386dx
    Level 15  
    Jak to nie :)

http://www.dobreprogramy.pl/Splash-Lite,Program,Windows,18439.html

Quote:
    Darmowa, lecz niestety ograniczona funkcjonalnie wersja ciekawego odtwarzacza materiałów wideo w wysokich rozdzielczościach HD, klipów z kamer AVCHD i cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T.

Chyba, że znalazłeś coś innego, albo masz inne problemy tzn. jak zainstalowałaś Splash Lite to przycisk ekranowy Oglądaj TV masz szary ? wykrywa Ci urządzenie w menu Ustawienia w zakładce Tuner/TV ?
    Jordandc
    Level 15  
    zainstalowałem wersję 1,7 i wyszukało kanały. Wersja darmowa 1.82 nie ma aktywnej funkcji ogladania tv. Mimo zainstalowania wersji 1.7 nie mam ani dzwięku ani obrazu, jednak chyba wiem czym jest to spowodowane.

Jakośc sygnału 100%
    Siła sygnału 0

Wszystkie programy wyszukało jednak jak mówie nie ma obrazu i dzwięku.
    386dx
    Level 15  
    To spróbuj tak jak pisałem kodeki ffdshow i ac3, a jeśli to nie pójdzie to masz skopany rejestr prawdopodobnie.
    386dx
    Level 15  
    To nie siła sygnału bo też mam taki tuner na IT9135 i mam podobnie siła sygnału zawsze 0 a jakość skacze od 10 do 100. Jak możesz to zainstaluj tuner na czystym windowsie albo ogólnie na innym kompie bo to widać ewidentnie sprawka Windowsa i pewnie rejestru.
    PS. wgrałeś te kodeki co ci radziłem ? Jeszcze możesz spróbować Program Altdvb.
    386dx
    Level 15  
    To już nie mam pomysłu - chyba, że ten dekoder obsługuje tylko mpeg2 a w Polsce jest mpeg4 i stąd może nie być obrazu. Może podaj model to się wszystko wyjaśni ale mój też jest na IT9135 konkretnie Overmax OV-TN-01 i on działa bezproblemowo przez wszystkie etapy modyfikacji parametrów MUX-ów.
    386dx
    Level 15  
    z tego linku co podałeś w specyfikacji napisano
    Quote:

Support multi-picture display,EMPG1/2/4 (Electronic Program Guide),Teletext,Microsoft BDA drivers,Windows 7/Vista

więc jeśli ufać to powinno działać ale jeśli ufać bo ja też się naciąłem ale z TV Manta LED3201 od 28 lutego nie działają mi 2 programy w HD bo TV nie spełnia wszystkich norm wideo ale jeśli ufać serwisowi Manty wypuszczą nowy firmware i będzie działać.
    User removed account
    User removed account  
    Jordandc
    Level 15  
    mihal2002 wrote:
    Jordandc wrote:
    Chyba odeśle to.

Nareszcie jakaś normalna myśl. Kto kupuje na ebay-u coś co nie wiadomego pochodzenia i działaniu?

Twoja wypowiedź nie wnosi nic nowego do tematu.

Kierowałem się tym że ludzie kupują z tej aukcji i są zadowoleni. http://allegro.pl/tuner-usb-dvb-t-tv-hd-mpeg-4-pilot-antena-fv-i4009517651.html

Jednak z ebaya zapłaciłem połowę tej ceny.
    Jordandc
    Level 15  
    Działa! To jednak była wina zasięgu. Teraz wyszukało tylko programy z muxa 1, i wszystkie które na nim są działają. Wystawiłem antenkę za okno w drugim pokoju. Panowie jest jakiś sprawdzony tutek na zrobienie antenki która zbierała by w domu? Może polecacie kupno jakiejś gotowej ?